Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha egy olyan név...

Mit tegyek, ha egy olyan név a kedvencem, ami manapság első 50 leggyakoribb nevek közt van és a párom különlegesebbet szeretne?

Figyelt kérdés
A név, amiről szó van: Benjamin (Benji - "Bendzsi")
2023. máj. 14. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Adhattok neki két nevet.

Amúgy tök mindegy, hogy milyen gyakori. Az a fontos, hogy nektek tetsszen.


Nemrég még az István, János, József, Sándor, Gábor, András voltak a leggyakoribb nevek, meg a Gergő, Ábel, Áron is.

Most más a divat.

2023. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 50. nem olyan gyakori mint aminek hangzik elsőre. 258 gyerek kapta első névnek tavaly a Benjamint, de a leggyakoribb Dominikot 1330-an. Azért érezhető a különbség.

Adhattok két nevet is.

2023. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Mi addig kerestünk nevet, amíg nem találtunk olyat, ami mindkettőnknek tetszett. Abban egyet értettünk, hogy egyikünk sem akart két nevet.
2023. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen olyan nevet adjatok, ami mindkettőnknek tetszik. Ha két nevet választatok, azok is olyanok legyenek, amik mindkettőtöknek megfelelnek. Az sem jó, ha kettő neve lesz, az egyiket te, a másikat a párod választja, mert akkor azon lesz a vita, melyik legyen az elsődleges, hogyan szólítsátok. Mi is nehezen találtunk megfelelő nevet, de addig kerestünk, listát írtunk, amíg olyant nem találtunk, ami mindkettőnknek tetszett. Rengeteg név van, biztos ti is rátaláltok.
2023. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem túl gyakori, de én is inkább azt mondom, olyat keressetek, ami mindkettőtöknek tetszik. Nekünk elég nehéz volt olyat találni, a férjem mindent leszavazott.

Hacsak nem azért akarja ezt a nevet apuka, mert ez az ő neve is, és menjen tovább a családi név. Tudom, hogy vannak olyan családok, ahol ez még mindig fontos, ez esetben én hagynám. Két nevet mi sem akartunk.

2023. máj. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagy dilemmában vagyunk névválasztás terén,mivel a párom szerb ezért igyekszünk olyan nevet keresni/találni ami magyarul is és szerbül is könnyen kimondható,pl Teodora, viszont a baba nemét sem tudjuk még 😌 van még idő
2023. máj. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Akkor Teodor vagy Teodora , nem? :)
2023. máj. 15. 06:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt kell tenni, mintha a párodnak simán nem tetszene. Keresni egy másik nevet, ami mindkettőtöknek megfelel.
2023. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne másokhoz viszonyítva adjatok nevet. Mindentől vonatkoztassatok el. Pl, azt hiszem, az én kedvenc fiúnevem már évek óta valamelyest "divatnév"/+nek számít- :):) De ez nem olyan tényező, ami engem eltántoríthat. :):) Már jópár éve tetszik; még mielőtt "divatnév"-vé vált volna. :):) Nem fogok róla lemondani azért ; mert ezt sokan adják. :):) Nekem akkoris az a név a kedvencem; mindentől függtelenül. Nekem ez a név a legszebb; és én ezt adnám legjobb szívvel. :):)


Másik, egy név önmagában lesz különleges; nem attól; hogy hányan adják.

Nekem az a lényeg; hogy pl különösen szép; a szépségével/ben más nevek fölé emelkedik. :)


Kövi: lehet, hogy a férjednek/feleségednek tök mást jelent a különleges; mint neked. Lehet, hogy neki pl nem a gyakoriság számít; hanem nekem pl a Benjámin snassz név. Bocsi. :):) Szerintem/számomra ez önmagában nem hangzik jól; olyan színtelen. :):)


Tehát ezt még azért egyeztessétek; hogy kinek mi számít különlegesnek.

És, hogy pl tudna-e kötődni érzelmileg egy olyan névhez, vagy pl csúnyának találja; ő ezért vetné el ezt a nevet.


Amúgy korrekt név; nincs vele baj; de lehet; hogy nem érzi az igazinak.


Azért érdemes lehet tovább keresni; plusz, habár; lehet, hogy neki nem tetszik; de azért lehet, hogy elfogadná második keresztnévnek a te kedvedért. És akkor úgy, hogy a második keresztneve az a gyereknek; lehet, hogy meg tudná szokni.

2023. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!