Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hetes/hónapos korban a...

Hány hetes/hónapos korban a leggyakoribb a bölcsőhalál?

Figyelt kérdés
Van erre valami statisztika? Azt tudom, hogy 0-1 éves korig általában, de azon belül esetleg, hogy mikor fordul elő leggyakrabban?

2012. aug. 28. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 2 és 6 hónap között.
2012. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért pont akkor szerintetek?
2012. aug. 28. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem azért mert akkor már nem kelnek 2-3 óránként enni, tehát elég nagy a pocakjuk, hogy kibírják az éjszakát, így nagyon mélyen tudnak bealudni, és ekkor léphet fel az, hogy elfelejtenek levegőt venni, tehát úgy érzik magukat mint az anyaméhben.


de ez csak találgatás, az orvosok se tudják a pontos okát.

2012. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Annyira félek.. 3 és fél hónapos a babám. Pedig egyáltalán nem kéne aggódnom, az csak rosszat tesz, mivel teljesen egészséges, dehát volt már ilyenre példa..:((
2012. aug. 28. 14:51
 5/10 anonim ***** válasza:

Pont 3 hónapos volt a kisfiam, mikor éjjel beriasztott a légzésfigyelő (nem tévesen). Ha nincs légzésfigyelőnk, akkor a kisfiam most nem szundikálna itt 18 hónaposan mellettem.


Én is úgy tudom, hogy 3-6 hónaposan van a kritikus időszak, de volt példa 9 hónapos babára is már :(

2012. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Úristen..:( Egyre jobban félek mikor ilyet olvasok :( Nekünk eg most döglött be a légzésfigyelő. Fénye van, de csak fény, a hangszórója elromlott, fényjelzésre meg hogy ébredjek fel, ha esetleg?? :((( Ááh :( 25.000 ft-ot készülék, ráadásul kölcsönbe kaptuk, nem értem egyik napról a másikra. 1 hétig a baba mellettem aludt, aztán mikor újra a kiságyba akkor meg már nem volt jó az a sz@r..:((
2012. aug. 28. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet bérelni is! Védőnőd biztos tud segíteni ebben.
2012. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vaterán nézz használtan ,vagy kérj kismamaklubtól segítséget hátha valaki kölcsönöz egy készüléket pár hónapra amíg nem tudtok összespórolni rá.

Tudom hogy hiába mondja az ember hogy ne parázz de inkább tegyél valamit az ügy érdekében.

Én sem lennék nyugodt ,sőt ez eszembe sem jutott hogy így is elromolhat hogy nincs hangja ...

2012. aug. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát pedig tényleg egyik pillanatról a másikra. Mert ugye úgy állítottam be, hogy állandóan pittyegjen minden lélegzetvételekor, aztán 1 hétig mellettem aludt, utána bekapcsoltam mert visszaszoktattam a kiságyába és onnantól már csak fényjelzése volt bármilyen opcióval próbálkoztam..:(((

Köszönöm, lehet megpróbálok bérelni!

2012. aug. 29. 09:04
 10/10 harleynagyi válasza:

Babysense alkalmazása mellett - a vizsgált 8000 családon belül - bölcsőhalál nem fordult elő.



További információk :dr Szántó Imre Madarász Kórház SIDS Ambulancia, adjutor2@gmail.com Tel:416 32 39. Honlap: www.bolcsohalal.hu

2012. aug. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!