Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így, ebben a formában beleférn...

Így, ebben a formában beleférne egy kis 'én-idő'?

Figyelt kérdés

2 hetes a babánk, minden tökéletes, rózsaszín, babaillatú.

Valamennyire próbáltam felkészíteni magam tudatosan arra, hogy én a háttérbe fogok szorulni, nem lesz nagyon időm pihenni, mozogni, eljárni egyedül szépítkezni. Így szülés előtt le is oldattam a géllakkot a kezemről, lábamról, gondoltam, megvagyok nélküle.


De sajnos nem, újrakezdtem a körömrágásomat így, géllakk nélkül. Fájnak az ujjaim rettenetesen, ezért szeretném visszarakatni.

Ez kb. 2 órás időtartam lenne, ha csak a kezeimet nézem. Arra gondoltam, hogy amíg én körmözök picit, addig a férjem a szalon környékén sétálhatna a babával, esetleg kiülne valahová inni egy kávét. Közel lennének, szóval ha bármi baj van, mégsem fél óra nekem hazajutni.

Így szerintetek ez működhet? Minden belefér a 1,5-2/alkalom időtartamba (fodrász, kozmetika, masszázs stb.). Szóval ez lenne a maximum, de nyilván nem heti szinten.



2023. máj. 28. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Figyi, apja is ugyanolyan szülő mint Te!

Miért ne szánhatnál magadra heti 2 órát??? Emberből vagy Te is!

Én nem vittem magammal Őket, jól elvoltak otthon.

2023. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igazából az itt olvasottak miatt, mert hogy pl. valaki írta, hogy ő még a 2 évest sem hagyja otthon fél óránál tovább szívesen, más azt írta, hogy ő viszi magával mindenhová... De magammal vinni nem szeretném, mert pl. a fodrásznál festetem is a hajamat, ne szagolja azt a festékszagot. Vagy most a körmös példánál maradva, ugye csiszolva is van a köröm ilyenkor, száll a por, egy babának az sem tesz jót szerintem. Szóval amíg van más megoldás, inkább nem vinném a picit ilyesmi helyekre.
2023. máj. 28. 08:46
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki más. Mi elég laza szülők vagyunk, ami persze egyáltalán nem azt jelenti hogy ne Ők lennének a legfontosabbak az életünkben.

Csak próbálunk egyensúlyt találni a mindennapokban és nem belecsavarodni a gyereknevelésbe és minden alá rendelni.

Mindkettőnknek van én idő. Ha nem is hetente de ahogy tudunk rá időt szakítani és igényunk van rá.

Férjem horgászni szokott menni, én hajat festék, körmöt csinálok, kertészkedek de van hogy éppen a főzés/sütés kapcsol ki.

Mi 1 éves kora óta pl 2-3 havonta eljárunk kettesben egy 3 napos wellness hétvégére. Ehhez persze kell egy szuper anyós is 🙂

2023. máj. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
2 héttel szülés után inkább pihenned kellene.
2023. máj. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy széken fogok ülni, nem maratont futni indulok. Ebben semmi megterhelő, megerőltető nincs. Egy bevásárlás több energiát igényel...
2023. máj. 28. 09:17
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem, ülj otthon évekig, gyepesedj meg, nehogy véletlenül nő, feleség és leginkább igényekkel rendelkező ember maradj :-) az nem igazi anyás dolog!


Jézus, persze menj. Nem is értem mit kell megideologizálni ennyire, hogy gyakorlatilag itt magyarázkodsz bárkinek. Ha csak azért mész el két órára hogy szusszanj egyet, abban sincs semmi. Én az elsőnél ugyanúgy otthagytam anyumra a gyereket kéthetesen, köszönjük, túlélte mindenki. A gyerek nagyrészt aludt, egyszer evett.


"ő még a 2 évest sem hagyja otthon fél óránál tovább szívesen, "


És szerinted ez lenne a követendő példa? Az össze silyen típusú nő, akit ismerek és így él, nem normális. Igen, le merem ezt írni, mert mind zakkant.

2023. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Körmös vagyok, és anya. Nekem nem igazán volt igényem a baba mellett körmökre (alap manikűrt csináltam magamnak), de mikor végre volt lehetőségem megcsinálni egy év után, imádtam, és rájöttem, hogy igenis hiányzott.

A vendégeim közt volt mindenféle megoldás. Volt, aki pár hét után jött, volt aki hosszabb időt hagyott ki. Most is van vendégem, aki szülés előtt leszedette, és úgy tervezi, kb a baba 2 hónapos korában jön újra. Arra a másfél órára apukával lesz a baba, nem lesz semmi gond, ennyi feltöltődés jár mindenkinek

2023. máj. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

4!

És ha van tesó akkor Ő már egyedül fog mondjuk hazajönni az oviból vagy suliból mert anyának pihenni kell.

Apukák sem maradhatnak otthon hetekig.

Amúgy meg 2 gyerek után mondom l hogy be is csavarodtam volna ha hetekig nem csináltam volna semmit 😃🙈

2023. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

De mégis mi baj lenne, amit a gyerek apja ne tudna megoldani, te viszont igen? Nyilván ha szoptatod, és éhes, az a te dolgod, de az időpontot valószínűleg úgyis úgy szervezed, hogy ez ne legyen probléma.

Hagyd rá teljesen a felelősséget, azzal mindenki nyer. (Ha most ahhoz szoktok hozzá mindhárman, hogy te a közelben vagy és bármikor ugrasz, az nálad azt eredményezi, hogy később se tudsz fél órát aggódás nélkül eltölteni a gyerektől távol, a férjed fél majd egyedül maradni a gyerekkel, és a gyerek se fogadja el az apját, ha épp nem a legjobb napja van...)

Szóval hagyd őket simán kettesben otthon, vagy bízd rájuk, hogy hova mennek. Akár alkalom nélkül is, nem kell ahhoz körmöshöz menni, hogy az apja foglalkozzon vele, simán elmehetsz akár sétálni is, vagy bárhová. Azt a gyereket ketten vállaltátok. Gondolom, az apja dolgozik, de mihelyst lejár a munkaideje, a szoptatáson kívül mindent meg kell tudnia csinálni, amit neked.

2023. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem ez két hetes gyerekkel nem ment volna. Nem tudtam volna megoldani, hogy időpontra menjek. Mert ugyan lehet, hogy elvan két órát két szoptatás között, bár két hetesen még semmi napirend nem volt, néha fél óránként sírt, néha meg aludt órákig, de hogy a csudába időzítettem volna pont jókorra az utolsó etetést?
2023. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!