Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vérfoltok a pisis pelusban?...

Vérfoltok a pisis pelusban? 2,5 hónapos a kisfiam, szoptatom, este kap tápszert pótlásnak. Nálatok volt ilyen?

Figyelt kérdés
Most jöttem a gyerekorvostól,mert 2napja narancssárga-rózsaszín foltokat láttam a pelusába.Először azt hittem, hogy a sárga minta "ázott át", de ma azért elmentem dokihoz, aki egy kis fiatal helyettesítő doki volt, és csak vakargatta a fejét, majd írt egy beutalót vér és vizelet vizsgálatra. Majd a védőnőm, aki idősebb, félrevont,hogy nem kell megijednem, semmi baja a babának. Természetesen holnap elmegyek a vizsgálatra, de szeretném megkérdezni,hogy akinek volt ilyen, annak mit mondtak?
2010. okt. 11. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb tedd el a pelust, és vidd azt is a dokihoz. Ez nem normális dolog! A védőnő is tud pisiből tesztelni hogy van- e benne vér!
2010. okt. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínüleg nem ivott elég folyadékot az elmúlt napokban!Adj neki inni vizet,itasd gyakran!Hányszor láttál ilyen véres pelust???
2010. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csupán húgysav-kristályok okozzák a elszíneződést. Persze, a vizeletvizsgálat mutat majd biztosat.
2010. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp a vizsgálat után többet fogsz tudni, de az tuti, hogy valami gond van ott. Kisfiamnál szülés után volt véres a pelus, de megnyugtattak, hogy az anyai hormonok ürülnek ki, azért ilyen. Két nap alatt megszünt. Szerintem is itasd folyadékkal, minél többször.
2010. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Vittem a pelust, azt nézte a doki is, védőnő is.

Szombaton láttam először ilyet benne, és tegnap volt még két ilyen foltos pelusa.De tényleg nem vér színű,hanem narancssárga volt.

Eddig csak szoptattam igény szerint,eddig nem adtam neki az esti tápszeren kívül semmit, mert azt mondták,hogy a tej neki az étel, ital, cumi..stb.De van babavíz, akkor adok neki cumisüvegből.

A védőnő szerint is ezek a "kristályok" lehetnek, de azért nyugodtabb leszek a holnapi vizsgálat után

Köszönöm mégegyszer a segítséget, szép napot Nektek!

2010. okt. 11. 14:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Na,megvolt a vizsgálat??Meséld el,mi volt?!
2010. okt. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát elég kellemtlen esemény volt. Vártunk a kórházban másfél órát, majd elzavartak, mert nem vittünk pisit.(tudnom kellett volna, hogy a wolf-ba meg kell venni a pisigyűjtő zacskót, és a "terméssel" együtt kell menni.) És "küldönben is, mért nem lehet megérteni, hogy ezek ártalmatlan kristályok, miért kell egyből ide rohangálni"- ez idézet volt az asszisztenstől. Úgyhogy az eredményért tutira nem én fogok elmenni. Szóval nem vér volt a pelusban állítólag, én megnyugodhatnék, ha nem bosszantana a tapló hozzáállás:-(

Szép estét, jó egészséget Nektek!

2010. okt. 14. 21:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Most olvasgatom vissza az általam megválaszolt kérdéseket,és rádtaláltam!Mi van a picivel és a pisijével?Kiderült,hogy ténylegesen mi volt a baj?Hogy vagytok?
2010. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Nyco!

Bocsi, én is csak most néztem rá a kérdésekre, de aranyos vagy, hogy érdeklődsz!

Azóta megjött a vizsgálat eredménye, semmit nem találtak, de azóta nem is volt ilyen probléma! (helyette van más: hozzátáplálás, zöld kaki...és iyenek :)

minden szépet-jót Neked!

2011. jan. 19. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!