Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért történik a névadás a...

Miért történik a névadás a gyermek életének 7. napján?

Figyelt kérdés

2023. máj. 30. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, mert nálunk nem akkor történik.
2023. máj. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom,nálunk nem is volt névadó.
2023. máj. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkoriból maradt vissza a szokás, amikor még magasabb volt a gyermekhalandóság, és megvárták, hogy túléli-e az első napjait (valakitől hallottam, hogy a 100. napon nevezik csak el a gyereket). Amíg nem néven nevezed, addig lehet, hogy kevésbé kötődsz és könnyebb elengedni.
2023. máj. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyasmi eredete lehet, mint amit az előttem szóló írt. Nem pont a hetedik napnak, hanem hogy csak később kap nevet, jóval a születés után. A démonoktól, ártó szellemektől, bajtól próbálták meg így óvni az újszülöttet, hogy a rosszindulatú lények ne találjanak rá a neve alapján. Valószínűleg azért alakult ki ez a hiedelem, mert ugye a régi korokban igen magas volt a csecsemőhalandóság.
2023. máj. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

Szóval megegyezhetünk, hogy nem a hetedik napon történt, és nem egy élő szokásról van szó. Ergo kijelenthetjük, hogy a Kérdező alapfeltevése téves, nincs ilyen szokás.


Talán a körülmetéléssel (ami a 8. napon történik), a kereszteléssel, illetve a kereszteléssel, keresztnév vagy a bérmanév fogalmával keverhette, és jutott el a kérdéshez.

2023. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5# Ha megnézed a kulcsszavakat, ott szerepel az iszlám szó. Nem tudom, te mennyire vagy otthon az iszlámban, én nem vagyok, szóval nyugodtan el tudom képzelni, hogy náluk ez egy ma is élő szokás.
2023. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!