Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig próbálnátok nyitni a...

Meddig próbálnátok nyitni a másik anyuka felé? Vagy hagyjuk?

Figyelt kérdés

Az utcánkban hárman vagyunk jelenleg kicsivel itthon. A harmadik anyukáék nemrég költöztek ide, a baba születése előtt.

Eleinte néhányszor összetalálkoztunk séta során. Beszélgettünk, aranyosak voltak. De egy idő után már nem jöttek ki. Csak az udvaron tologatják a kicsit, vagy egész nap a kertben ülnek vele.

Többször írtam neki, volt, hogy ő írt rám, személyesen is megálltam párszor beszélgetni. Olyankor mindig kedves, sosem látom rajta, hogy távolságtartó lenne. De inkább a férje az, aki ki szokott jönni a kapuba beszélgetni, ha arra sétálunk.

A másik anyukával elég jóban vagyunk, egyidősek a kicsik is. Szóval mi sokat járunk ki együtt, sokat sétálunk, beszélgetünk, átmegyünk egymáshoz.

És úgy próbálnánk a harmadik anyukát is kicsit kimozdítani. Nekünk fura, hogy ő úgy egyedül elvan. Persze nem vagyunk egyformák nyilván, de mi pont azt beszéltük, hogy olyan jó volt már korábban is kimenni sétálni, találkozni másokkal.

Szerintetek érdemes próbálni, hátha egy idő után jönne ő is? Vagy hagyjuk, aztán ha akar, majd megtalál minket? Nyilván nem akarunk erőszakosak lenni vele, de azt se akarjuk, hogy esetleg egyedül érezze magát.


2023. jún. 4. 06:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
Hagyjátok már a francba! Életem legjobb évei voltak otthon, amikor nem kellett senkivel jópofiznom és egyedül lehettem a gyerekkel.
2023. jún. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
Hívhatjátok sétálni, de ha nem akar nem megy. Ez az ő dolga.
2023. jún. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
98%
Hagyd békén. Nem mindenki akar bandázni.
2023. jún. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
97%
Hívjátok el párszor, de ha nem látjátok rajta a lelkesedést, akkor hagyjátok. Van, akinek ennyi is bőven elég, amit írtál.
2023. jún. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy 4es írja, hívjátok néha, ha akar menni megy, ha nem, nem. Esetleg később is legyetek nyitottak ha pl fél év múlva hirtelen találkozni akar, ne rázzátok le.
2023. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg nem ő a fura, hanem ti. Én sem az utcán ismerkedek, hanem vannak barátaink, rokonaink és velük töltjük az időt.
2023. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó. Érdekelne, hogy hogy ismerted meg a barátaid? Egyszer csak lettek? Rokonok nem mindenkinek vannak, főleg nem közel...
2023. jún. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
7, iskola (17 év tanulás elég kapcsolatot eredményez), munkahely...
2023. jún. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Igen, egyszer csak lettek. Egyiket sem az utcán szedtem fel.
2023. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
98%

Nem mindenki szeret ám folyton társaságban lenni, te “nem érted”, neki miért nem jó ha egyedül van, ő meg azt nem érti, miért jó folyton együtt lenni valakivel.

Én sem szeretnék olyan gyakran együtt sétálni másokkal, főleg, ha kvázi alig ismerjük egymást. Engem jobban kikapcsol, ha egyedül lehetek, és nem kell beszélgetnem. Nyilván nem mindig, de az esetek többségében jobban érzem magam úgy.

Ha neked úgyis van egy másik anyuka, akivel mehetsz, akkor őt miért nem hagyjátok csak simán békén?

Attól, hogy egyidős gyerekeitek vannak, még nem muszáj mindent együtt csinálni.

2023. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!