Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám éjszakai evő...

9 hónapos babám éjszakai evő lett, hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Az orvosok szerint én rontottam el, amikor éjszaka enni adtam a babának. 5 hónapos koráig végig aludta az éjszakákat. Onnantól viszont feleklt egyszer, kétszer majd többször. Nakpözben keveset eszik. Ha éjszaka nem adok neki, akkor vígasztalhatatlanul sír. Nem tudom mit tegyek, hogyan tudnám leszoktatni?

2023. jún. 14. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Vizet adjál neki. Aztán altasd vissza.
2023. jún. 14. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Semmit ne tegyel .

Adj neki.o meg baba.

Es amugy sincs a nagykonyvben megirva,hogy 9 honaposan nem kaphat enni ejjel ...

Fiam is ezt csinalta,aztan magatol nem kerte tobbet

14 hónapos es újra alszik egesz ejjel.

2023. jún. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Miféle idióta orvossal találkoztál te...?

Pont ez az az időszak, amikor nyílik neki a világ és napközben minden érdekesebb, mint az evés. Ezért éjszaka pótolja, akkor eszik többet. El fog múlni. Teljesen normális. Vízzel semmire nem mész, kalóriára van szüksége. Éheztetni nem szabad.

2023. jún. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-assal értek egyet. Azért eszik valószínű,mivel szüksége van rá,illetve pótolja a napközbeni kalóriát. Nem kell leszoktatni,adj neki,majd szépen átáll. Nekünk is volt ott körül egy időszak,hogy felkelt enni,evett és aludt vissza. Hetekig ment,most 11 hónapos lesz,nem kel fel enni. Leszoktatni az evésről...nekem eszembe nem jutott.

1#-es Amikor hajnalban munka előtt éhes voltam,nem vízzel pótoltam az éhségem...jó is lett volna a gyomorsavamra. Pedig én felnőtt vagyok.

2023. jún. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell leszoktatni, nem is tudnád. Ez teljesen normális, majd egyszer abbahagyja. Nekem mindkét gyerekem újszülött kortól kb 2 éves korig kelt éjszaka enni.
2023. jún. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

Próbáld napközben többször kínálni.

Azért eszik éjjel, mert nappal túl sok inger következtében inkább felfedezne mintsem étkezéssel töltené az idejét, így éjszaka pótol.

Próbáld inkább nappal etetni, éjszakai adagot pedig csökkentsd, kínáld vízzel is. Az első éjszaka nehéz lesz, de utána elkezd nappal enni és jobban fog aludni éjjel-amennyiben csak ez a gond.

Viszont ha ő kajával képes csak ellazulni (vannak ilyen babák) akkor mindegy mit teszel fixen ébredni fog és kér enni, mert így tud visszaaludni.

2023. jún. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

1 éves a fiam. Pár hét volt, amikor átaludta az éjszakát még az elején. Utána 1x kelt enni. És a mai napig eszik 1x.

Nappal keveset eszik, inni is csak erőszakkal iszik, így én kifejezetten örülök neki, hogy legalább tápszert eszik még (tejitalt).

2023. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk folyton váltogatódnak a korszakok, hol napokig/hetekig kel éjjel enni, hol végigalussza az éjszakát. Amikor járni tanult, jött a foga, nálunk volt 1 hétig a mama, akkor kevesebbet evett napközben és kelt éjjel enni, amikor unalmasabb napok vannak vagy van valami olyan kaja, amit nagyon szeret és jól bezabál belőle, akkor alszik éjjel. Amíg nem azt látod, hogy 800 ml-t eszik éjjel, napközben meg vizet nem tudsz belediktálni, addig nincs baj.
2023. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!