Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalatotok arról,...

Mi a tapasztalatotok arról, hogy ha egy baba egyéves koráig nagyon jó evő, akkor később ez gyökeresen megváltozik, vagy maradhat jó evő?

Figyelt kérdés
A lányom 9 hónapos, reggel este szopizik, de amúgy eszméletlen sokat megeszik. nagyon nagyon jó evő, mindent befal. de mindenki azt mondja, h ennek most örüljek, mert eljön az idő, amikor csak a csupasz tésztát vagy még azt sem lesz hajlandó megenni. elejét lehet ennek venni? vagy életkori sajátosság?
2010. okt. 12. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk egy éves koráig is nagyon jó evő volt mivel utálta a tejpépet főzelékeket főztem és szerette őket de inkább az határozta meg az étkezéseit hogy egy évesen még csak két foga volt igy nem adhattam akármit.

Imádta a cicit....


egy éves kor után:

már kialakulnak a kedvencek és azok is hogy miket nem eszik meg nem nógatjuk nem erőszakoskodunk mert még igy is nagyon jó evő nemigazán válogatós.

sok gyümölcsöt sok főzeléket husit eszik nem panaszkodhatom.


tény hogy egy éves kora után beleszól az izlése is az étkezésbe de jó esetben nem csak két ételt fog szeretni és 88-at utálni.


nálunk amit nem szeret: spenót, brokkoli és a citrusok

- ezeket egy éves kora alatt még megette....-

amit imád: mango, alma, sajt, tejtermékek, husok, máj, halak.... sorolhatnám.

2010. okt. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fog maradni. Leglábbis a lányom nagyon rossz evő volt, és így is maradt.

A nővérem nagyobbik fia mindig is válogatós volt, és most sem nagy evő.

A kisebbik fia egy igazi zabagép volt, és most is az. Már sokszor nem adunk neki annyit, amennyot szeretne.

2010. okt. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 25-én töltötte az 1 évet.

Kb. 1 héttel ezelőttig szó szerint nem győztük kajával, egész nap csak evett. 4 napja viszont az égvilágon semmit sem tudok beletuszkolni, max. 1 virsli/nap kenyérrel. Már kivizsgálásokon is túl vagyunk, semmi baja. Most ilyenje van...

2010. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
megváltozhat, persze , csak majd ne ijedj meg, mert ez nagyon sok gyereknél előfordul, anélkül hogy bármi baja lenne tőle.
2010. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!