Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis ebben a korban, hogy...

Normalis ebben a korban, hogy jele sincs annak, hogy fel akarna ulni?

Figyelt kérdés

7,5 honapos a babam, 5,5 hos kora ota kuszik. A kornyezetemben minden de tenyleg MINDEN 7 honapos sot 6 honapos babak is mar ulnek maguktol(sajat szememmel lattam). Az en kislanyom meg csak hasalvat es nem is nagyon nyomja ki magat olyan magas tenyertamaszra


Igazabol a kerdesem az lenne, h mikor felult a te babad elotte mar szamitottal ra mert volt jele(pl nagyon magas tenyertamasz) h egyszercsak felult?


2023. jún. 14. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

Mászás eljezdése UTÁN jellemző az ülés. Ne siettesd, ne türelmetlenkedj!

A túl gyors mozgásfejlődés káros.

2023. jún. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ül a baba? És mi történik még? A kúszás, négykézlábra ereszkedés jellemzően 6-8 hónapos korban történik, és rendszerint ezt követően, körülbelül 8-10 hónapos korában egymással nagyjából párhuzamosan fejlődik a mászás és ülés. Nagy általánosságban 10 hónapos korukra képesek teljesen önállóan ülni a kicsik


Néha nézz utána hogy mit mikor kell csinálni. Senkit nem érdekel hogy gizi kölyke mikor ül ,áll...

A te gyereked máshogy fejlődik

2023. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele h mit ir a nagykonyv, ennek ellenere a csaladban es baratok koreben nem ezt tapasztalom. 1 kisfiu van aki 10 hosan kezdett maszni es ulni es mondtak is neki h kell a fejlesztes
2023. jún. 14. 17:57
 4/21 anonim ***** válasza:
86%
Akkor meg agyalj és sürgesd! Sok értelme van. Amúgy te miert nem vagy olyan okos mint mondjuk Gizi? Vagy olyan szép ,gyors,ügyes?????
2023. jún. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 10 hónaposan ült ki mászásból. Az teljesen jó időpont. Nem volt elmaradva. Ugyanis 10 hónapos korig kell ülni!!

Siettetni nem szabad.

2023. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő mászásból ült ki olyan 7,5 hónaposan de már 6 hónaposan másztak. Amúgy nincs elkésve egyátalán a lányod
2023. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Ne arra alapozz, hogy a te környezetedben pont hamarabb ülnek a babák. Semmi baj a tieddel! Lehet, hogy pont azért nem ül még, mert te jobban figyeltél arra, hogy ne ültesd idő előtt (amitől hamarabb ül, de ez káros, nem hasznos).


Az én fiam is nagyon későn ült (mármint az én igényeimhez képest, én örültem volna, ha hamarabb tehetem az etetőszékbe, hintába stb.) Sokáig kúszott, aztán sokáig mászott is, az első lépéseket 13 hósan tette de még utána is sokáig inkább mászva közlekedett.

2023. jún. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, versenyeztesd a babádat már most. Nehogy a szakértőknek higgy.
2023. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem 9 hónaposan ült ki mászásból. 10 hónaposan kell legkésőbb ülni. Ne foglalkozz más gyerekével, lehet ők hamarabb ülnek, de másban később fejlődnek. Nem egyformák, ezért nem szabad őket egymáshoz hasonlítani, versenyeztetni.
2023. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Teljesen.
2023. jún. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!