Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 évesen biztos mehet...

2,5 évesen biztos mehet óvodába a gyerek?

Figyelt kérdés
Beiratkozásnál az óvodába azt mondták akár szeptembertől is mehet a fiam óvodába attól függetlenül hogy december végén tölti be csak a 3. életévét. Én pedig eddig abba a tudatban voltam hogy amíg nincs 3 éves csak bölcsőde jöhet szóba.
2023. jún. 15. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is 2.5éves kortól beveszik oviba. HA szobatiszta, szülők pedig dolgoznak.
2023. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Ha van hely és szobatiszta akkor igen.

Túljelentkezésnél az óvodaköteles gyerekeket veszik fel előbb.

2023. jún. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szoba tisztaságot még most kezdtük el nemrég tanulni viszont azt is mondták hogy ez nem kizáró ok a szeptemberi kezdésbe.
2023. jún. 15. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha ezt mondták.

Már tudják azt is maradt-e üres hely és mennyi.

2023. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez óvodafüggő. Ha kevés a gyerek, felveszik őket korábban is, mert be kell tölteni a szabad helyeket, hogy ne kelljen senkit elküldeni.


Ha meg túljelentkezés van, akkor az is előfordul, hogy csak nagycsoportosan tudnak helyet biztosítani.

2023. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely akkor felveszik 3 éves kora elött is
2023. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Nem


Sőt.. a fiad csak a következő tanévben lesz óvodaköteles.


Ezt csak a “biztosra” miatt îrom.


Ennek ellenere a februári fiam kezdett októberben ( először az idősebbek szoktak be)

2023. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
Ha van mini csoport, akkor felveszik akkor is, ha nem szobatiszta. A fiam is 2,5 éves, van hely az oviban, de elutasították, mert még nem óvoda köteles. Intézmény válogatja. De ha van hely és szobatiszta, felvehetik kiscsoportba. Az már más kérdés, jó lesz-e neki, nem-e kicsi még hozzá.
2023. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia. Kisfiam november vègèn tölti a 3.èletèvèt, de már szeptemberben kezdi az ovit :) Felvettèk, nagyobb falusi ovi.2 csoporttal, ő önállò szemèlyisèg nagyon, cipőt húz egyedül pèldául ès már szobatiszta is. Engem várnak vissza dolgozni ès biztosìtottak ròla, hogy van helye :)
2023. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Óvónő vagyok, most épp gyesen, de a legutolsó csoportom szinte minicsoport volt, annyi 2,5 éves gyerek volt :) és a szobatisztaság sem volt feltétel nálunk.


Egyébként tényleg intézményfüggő, de ha nektek jól jönne ki munka szempontjából akkor megpróbálhatjátok. Mi olyat is csináltunk, hogy januárban szoktattunk gyerekeket, ilyen esetben. Én is hasonlóan szeretném majd, szintén decemberi a kisfiam. :)

2023. jún. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!