Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Romlott túró okozhat gondot a...

Romlott túró okozhat gondot a babánál ha közben szoktatok? (Hasmenésből gondolom)

Figyelt kérdés

Valószínű romlott volt vagy nem tudom. Igazából a tetején enyhe penész volt kialakulóban, ilyen kis pihés fehér. Azt jó vastagon levágtam. A többi részén nem vettem észre változást. A színe és a szaga is normális volt.

De lehet hogy a hasmenéses amiatt volt hogy éhgyomorra ettem eperrel?

Nem tudom, nem is én vagyok a lényeg, de ha a babámon mit figyeljek? Ma többet aludt mint szokott de az az időjárástól is lehet gondolom.


2023. jún. 17. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Istenem minek etted meg ha lattad,hogy rossz volt?

Most igy jobb,hogy aggodsz?

A hasmenesed pont azert volt mert rossz volt a túró,es nem mert ehgyomorra etted meg....

2023. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Figyelj, okozhat gondot :(

Ha ilyet látsz lágyabb sajton, túrón, tejfölön stb. hiába vágod le, a penészgomba már elkezdte átjárni az egészet, nem csak a tetején van. A babák különösen érzékenyek a mikotoxinokra (pl.penészgomba kiválasztott anyaga-értsd méreg, mérgező) és bizony hányhatnak, hasmenésük lehet. Ez az enyébb lefolyás. Rosszabb esetben ha sok penészt kapott kórház is lehet belőle.

Ilyet inkább ne adjuk gyereknek, de felnőttnek sem kéne rizikózni.

2023. jún. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
1 vagyok,lemaradt az,hogy ha a babadnak hasmenese lesz vagy hanyni fog az ez miatt lesz
2023. jún. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
26%
Mennyi idős a baba? Romlott túró + eper? Az eperrel is vigyázni kéne az allergén magja miatt.
2023. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
#4. 🤦‍♀️ Az epernek nem a magja "allergén", ráadásul az epret ANYUKA ette, nem a baba. Nem, az eper nem "megy át" a tejbe.
2023. jún. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

#5

Nekem a védőnő azt mondta, hogy vigyáznom kell az eperrel málnával és más kis magvas gyümölcsökkel, ha szoptatok, ezt még a kórházban is mondták szülés után. Csúnyán ki tudja ütni a kisbabát.

2023. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

5 en is azt hittem hulyeseg az,hogy nem megy at semmi a tejbe.

Aztan megettem egy tányér kinai csipos kajat...egesz ejjel nem aludtunk a fiammal.uvoltott mint akit nyuznak,masnap reggel nyolcig ...sem elotte sem utana soha,csak akkor amikor megettem azt a nyomorult kinai kaját

2023. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Epret eddig is ettem semmi baja nem lett tőle. Figyeltem rá. A dinnyére érzékeny. A csípőset külön nem ajánlják mert ízesíti a tejet és hasfájást okoz.:/

Remélem nem lesz emiatt baja. Olyan kicsi részen volt. Gondoltam ha vastagon levágom nem okoz gondot.

Az a baj hogy a széklete amúgy is híg így azt nem tudom figyelni.:/

2023. jún. 17. 15:15
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Csiposet nem ajanljak,mert a romlott turot azt igen...
2023. jún. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Kedves.
2023. jún. 17. 15:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!