Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoknak szólna a kérdésem,...

Azoknak szólna a kérdésem, akiknek a babája IUGR született?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom 3,5 hónapos, toxémia miatt IUGR diagnózissal született a 34.hèten, 1600 grammal, 40 cm-vel. A súlyát màr szépen behozta 5500 gramm és 55 cm, így az miatt már nem idegeskedünk, inkább az érdekelne, hogy értelmileg okozhat-e valamilyen problémát a magzati fejlődési elmaradás? Természetesen olvastam a témában, olvastam ilyet is,olyat is, ezért érdekelne olyanok véleménye, akik érintettek a témában. Nagyon félek, hogy esetleg fogyatékossággal fog élni nagyobb korában. Jelenleg mosolyog, rikkant, figyel, de persze túl kicsi még ahhoz, hogy bàrmiféle következtetést le lehessen vonni nála ez ügyben.

2023. jún. 20. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel semmi problémája nem lesz, ne aggódj! 😊 Gondolom, jártok kötelezően fejlődésneurológushoz, ő is válaszol minden kérdésre.
2023. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám igaz hogy időre született, de kis súllyal (2600 g), IUGR. Az első évben rendszeresen jártunk fejlődésneurológiára. A gyarapodása elég lassú volt születése után is (reflux miatt), de mindent időre csinált, sőt. Egy év után el is engedtek minket, már nem kell kontrollra járnunk. Most 2 éves, de folyékonyan - és mindenki számára érthetően! - beszél. Hosszú verseket, dalokat tud fejből, kirakózik: 9 db-os puzzle-t pillanatok alatt kirakja, egyedül lépcsőzik, már a szobatisztaság is folyamatban, ügyesen bilizik csak még nem mindig szól időben.


Az első évét én végig stresszeltem sajnos, nagyítóval figyeltem a fejlődését, mozgását, naponta többször megmértem a súlyát, hosszát, fejét. 🙈 Teljesen feleslegesen aggódtam.


Úgyhogy az IUGR önmagában nem feltétlenül okoz lemaradást. Nálatok ugye még hozzájön, hogy koraszülött lett. Emiatt lehet eltérés a fejlődésben, de ha minden rendben, akkor ne keresd a hibát. ☺️

2023. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Első lányom szintén toxémia miatt Iugr baba. Ő 37.hétre 2240g született, megjárta a PIC osztályt, az oxigén inkubátort.

1 éves koráig jártunk fejlődésneurológiára. Születése után ha jól emlékszem 2 vagy 3 hónapos koráig tremorozott.

Pici korban igazi több emberes baba volt, extrém hasfájós. Nagyon nehezen ment a hozzátáplálás, igazi fényevő kisgyerek volt.

Neki egyedül a járás csúszott,a felálláshoz képest. 8 hónaposan állt fel és csak 18 hónaposan indult csak el.

Nála a szeparációs szorongás is extrém volt. Az idegrendszere még mindig fejletlen, az éjszakai pisivel is gond van.

Nem szépítem, jelenleg 8 éves sni-s jelenleg 2 kóddal, beszédértési zavaros amellett diszlexia diszkalkulia diszgráfiára van kilátásunk és még várunk az adhd kivizsgálásra,tehát tanulási és viselkedési probléma van, teljesen épp értelmű, IQ teljesen átlagos.

Nekem toxémia mellett volt más probléma is terhesség alatt, valamint van családi halmozódás is.

2023. jún. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is IUGR volt zárójelentés alapján, de a valóság az lehet, hogy csak kicsi volt még korának megfelelő.

38+6 napon császároztak papír szerint harántfekvés miatt és mert napok óta 200/150 volt a vérnyomásom.

Végig 2 héttel kisebbnek mérték amúgy a terhesség alatt, így valójában lehet csak 36+6 volt és azért volt 2420 gramm, 49 cm

Nekem nem volt semmi következménye, sehova sem küldtek,egyedül súlymérésre kellett hetente vinni, de más nem, egészséges 5 éves már.

2023. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is IUGR lett, bár 39. hétre, 2600al született. Semmi baja. (A nem IUGR gyerekemmel ellentétben.)
2023. jún. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte és részletes válaszaitokat. Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan vagyunk akiknek iugr babája született, 1-2 válaszban reménykedtem. A környezetemben nem ismerek, sőt nem is hallottam senkiről akinek ilyen problémája lett volna a terhességnél, így nagyon egyedül érzem magam, mindamellett, hogy nem tudom feldolgozni, hogy nem sikerült normálisan kihordanom a kislányom. Ezek után màr csak abban bízom, hogy valóban egészségesen fog fejlődni a továbbiakban, és ezután csak szép dolgok várnak ránk...
2023. jún. 21. 16:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!