Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babapelenkázás hogyan?

Babapelenkázás hogyan?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem hogy van aki csinált végig pelenkázást újrahasznosítható pelusban? Mint pl valami anyag? Van hátránya azon kívül hogy mosogathatod ki a kakis pelust? Illetve ennek konkretan hogyan megy végbe a folyamata? Kiöblíted előtte valahol és úgy mosógép? nem folyik ki belőle jobban a cucc mint egy sima pelusból?
2023. jún. 27. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be fb mosható pelenka csoportba. Ott minden kérdésedre választ kapsz. Mi 2 évig nyomtuk mosival
2023. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Többféle mosipelus van. A www.holyhoska.hu oldalon például leírják, hogy melyik fajtát hogyan kell kezelni.
2023. jún. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beléptem mosható pelenkás fb csoportokba, és elolvastam mindenféle segítő posztot.

Vettem betéteket, külsőket, és hajrá.

Használok kakifogó papírt, az felfogja a kaki nagyját, vagy jobb esetben az egészet, mikor már szilárdabbat kakil. Ha mellé is megy, azt kézzel a csap alatt kimosom, ha foltos maradt, beáztatom.

A pisit is kiöblítem a csap alatt, aztán kiterítem, hogy megszáradjon, és ha száraz, megy a szennyesbe. A mosógépbe nem kerül kakis pelenka.

Amit meg kell tanulni, az a betétek nedvszívó képessége.

A mikroszálas gyorsan szív, de kevés a kapacitása, a bambusz kicsit lassabban szív, és többet bír, a kender a leglassabb, viszont a legtöbb nedvességet az tartja.

A hátránya, hogy egyszerre nagyobb összeg, pláne, ha nem válik be minden, és kísérletezni kell. Hosszú távon viszont olcsóbb, mint venni az eldobhatót.

2023. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hosszu lesz.


Meg csak 3 honapos a kisfiam, igy a kesobbiekrol nem tudok nyilatkozni, de most jelenleg 1,5 honapja reszben mosizunk (nappal mosi, estere eldobhatos).

Most hamac csonakos pelusokat hasznalunk, ezek pici popsit csinalnak, ami nekem fontos volt, igaz, hogy arban dragabbak+ fix meretesek, ami azt jelenti, hogy ugye kinohetoek, igy mindig meg kell venni az adott meretet. En egyebkent hasznaltan vettem oket, szep allapotban voltak, igy megerte. Ezzel a pelussal meg soha egyszer nem volt atazasunk egyebkent, de max 2,5 orankent cserelem. Neha ugy jon ki a lepes, hogy alvas miatt rajta van 3-4 orat, akkor se volt meg azas, meg. Kesobb majd kiderul, nyilvan a babak is tobbet pisilnek, ha nagyobbak.


A mosas az ugy nez ki, hogyha csak pisis a belso betet, akkor en azzal semmit nem csinalok, csak bedobom egy erre a celra hasznalt muanyag kukaba. Naponta-2 naponta mosok, ezt siman csak beleontom a mosogepbe.

Ha kakis lett a belso, akkor ez van:

En szemely szerint hasznalok eldobhato kakifogo kendot, nekem ezzel komfortos, nem szeretnek nagyon brutal kakikat surulni. Ez felfogja a nagyjat, bar az en kisfiam mar sajnos nagyreszt tapszeres, azota surubbet kakil. Az anyatejes nagyon higat szerintem meg ez se fogna meg.

Szoval igy altalaban csak egy piciket lesz foltos a betet, azt gyorsan marhaepeszappannal kicsit kisikalom, kinyomkodom, aztan ennyi, megy a pisis betetek koze.


A belso beteteket 60 fokon, elomosassal mosom, folyekony, klormentes mososzerrel. Neha adok hozzajuk fertotlenitos mosoport, ami direkt moshato pelusokhoz. Aztan ha tehetem, kiteregetem oket a napra.


A pelus kulso reszet csak 40 fokon lehet mosni, ugyhogy azokat meg kulon mosom, szinten elomosassal.

Mindent oblito nelkul szabad csak mosni.


Es igen, sokan azt mondjak, hogy csak heti egyszer mossak a pelusokat es alig van szaga…na de ez nem igaz, szerintem ez egy oriasi felrevezetes. Igy,hogy naponta-2 naponta mosok, igy van alig szaga. De a masodik nap vegere mar erosebb, de csak akkor erezni, ha teljesen leveszem a kuka tetejet, ha ra van zarva (egy kis rest mindig hagyok, allitolag kell a szellozes miatt), akkor tenyleg nem erezheto.


En amugy azt ajanlom neked, hogyha budapesti vagy, akkor menjetek el szemelyesn pelenkakat probalni a gyerekkel, mert nehez megtalalni a jot. En sajnos videki vagyok, erre nincs lehetoseg, viszont en bereltem 2 hetre pelusokat, igy talaltam meg ezt a markat, ami egyelore bejott.

Minden baba mas alkat, ezert is nehez kitalalni, hogy melyik tipusu pelus lesz neki a jo. Es eleg draga, ha mindenbol veszel egyet es ugy kiserletezel :D

De ez a berlesi illetve probalasi opcio szerintem tok jo.


Van 1-2 mosis csoport facebookon, esetleg oda lepj be, ha gondolod.

2023. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
75%
Mi örököltünk rokontól régi (10 éves) mosi pelusokat, 2 külsőt vettem pluszban, és ennyi, nem volt nagy beruházás. Hétfő-szerda-péntek a pelenkamosás nálunk. Nagyjából úgy csinálom, ahogy fent leírták. Éjszakára eldobhatót használok.
2023. jún. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!