Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Erős vérzés esetén betét...

Erős vérzés esetén betét helyett babapelenkát használni, mennyire elvetemült ötlet?

Figyelt kérdés

Erős vérzésnél sokszor kell cserélni a betétet, plusz folyamatosan tartani átázástól, amikor ömlik, stb. Emellett a jó minőségű betéteknek magas az áruk is, a tampon meg nem jó nekem. Az egyszer használatos mensi bugyik meg nagyon drágák, a felnőtt pelenka szintén.


Nekem az a gondolat jött, hogy mi lenne ha babapelenkával próbálkoznék? Mellette ugye az szól, hogy betétnél ha darabáron nézzük, akkor egy éjszakai, hosszabb betét kb. 100-120 Ft/db, míg pelusból sokszor csak 60-75 Ft/db, és azért egy baba pelenkák még a kisebb méretűek is nagyobb nedvszívó felületűek mint egy betét.

Az tény, hogy rögzíteni nem tudom, mert egy felnőtt ember nem tud magán össze tépőzárazni egy babapelust, de ha csak beteszem a bugyiba, és oda szorítom szoros, feszes bugyival/nadrággal attól még jó lehet, nem?

Szerintetek megér egy próbát, vagy nagy hülyeség?

Furcsállom, hogy ezen az alternatív megoldáson még nem gondolkodott el senki, így most megkérdezem, hogy szerintetek működőképes ötlet-e.



2023. máj. 26. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Már csak a mérete miatt sem tudnád úgy hordani, hogy ne legyen nagyon feltűnő, nem tudom, hogy ez, hogy juthatott az eszedbe.

Ha nem kamu az extrém erős vérzés miatt keresd fel a dokidat

2023. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy nagyobb => többet bír, mégis költséghatékonyabb. Leírtam a kifejtésben.
2023. máj. 26. 15:43
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Pelenka nem vér felszívásra van kitalálva, ha ennyire erôs a vérzésed fordulj orvoshoz!
2023. máj. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Bármi hecskát ki lehet próbálni, szerintem akár ezt is. Ha a tampon nem jó neked, gondolom a tölcsér se játszik.


Orvos mindenképp, lehet mióma vagy más amit kezelni kéne..

2023. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már próbáltam éjszakára, de elmozdul, nem lehet jól rögzíteni.. Inkàbb több betétet használok, bár tényleg drága.

De ha ki akarod próbálni, pl Tescoban kapható 3 darabos kiszerelésben is.

2023. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az Always jött be, reggel még mellé egy plusz tampont is felteszek, minit, pedig már szültem is 😃. Ennél nincs jobb kombináció. Tampont 2 óra múlva kiveszem, még jó a betét, kb. két óra múlva azt is cserélem, du. meg már nincs annyi vér. A pelenka igencsak megduzzad, ha teli van, én elvetném az ötletet.
2023. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Szülés utáni bugyi?
2023. máj. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Ne baba pelenkát, felnőtt is van. Illetve inkább inkontinencia betétet próbálnék. Sokat bír, szülés utánra is azt javasolják. Ha kipróbálod, látni fogod, hogy egy éjszakai always semmi hozzá képest
2023. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Gyerek vagy hogy gyerek pelenkát használsz?
2023. máj. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sajnálnám felnőtt pelenkára a pénzemet, ha ilyen erős vérzésem lenne.

A gyerek pelenka csak elmozdulna, meg szerintem nem bírná el.

2023. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!