Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Katolikus keresztszülők...

Katolikus keresztszülők református keresztelőn lehetséges?

Figyelt kérdés
Katolikus "csak " együtt élő,de nem házaspár lehetnek reformátussá keresztelendő baba keresztszülei?
2010. okt. 13. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én katolikusként lettem megkeresztelkedve, a férjem pogány. Bár házasok voltunk-tehát arra nem tudok válaszolni, hogy együttélésnél mi van-, de a férjem épp külföldön volt, amikor keresztapa lett!!!

Szóval szerintem lehet! Sőt! Elvileg nem is kell, hogy egy pár legyen a keresztapa és a keresztanya!

2010. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vallás nem kizáró ok, én pl reformátusként vagyok katolikus baba keresztanyja.


A református egyház a polgári házasságot is elismeri érvényesnek, a református esküvő csak áldáskérés a házasságra. Szerintem igen, lehet.

2010. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Nálunk pont így volt!Férjemmel mi reformátusok vagyunk(kislányunk is az lett),mindkét keresztszülő katolikus.Ők sincsenek összeházasodva(eljegyzés sem volt).Azt hiszem csak keresztlevelet kért tőlük a lelkész(bár a keresztapa elfelejtette elhozni:-)).

2010. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönööm.

És a keresztlevelet honnan kell beszerezni

2010. okt. 13. 12:57
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Mi is épp református keresztelőre készülünk! A papunk azt mondta,bárki lehet keresztszülő,aki meg van keresztelve. De! Nem tudom,ismered-e a fogadalomtétel szövegét,amit a szülők és keresztszülők tesznek. Ha kéred,el tudom küldeni. Egy katolikus hogy ígéri meg,hogy reformátusként neveli a gyermeket? Már ha valóban komolyan gondoljátok a keresztelőt,nem csak egy "kötelező" esemény. A papunk szerint inkább ne legyen keresztszülő,minthogy olyat ígérjen a templomban valaki,amit nem tud teljesíteni!

Remélem,segítettem!

2010. okt. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Én görög katolikus vagyok, a férjem pedig református. A református templomban házasodtunk össze, és a kislányunkat is reformátusnak kereszteltük. A keresztszülők: keresztapja az öcsém (görög katolikus), a keresztanyja a férjem nővére (református). Tehát a keresztszülőknek sem kötelező házastársaknak lenniük.
2010. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik templomban megkereszteltek,onnan adják ki kérésre a keresztlevelet.
2010. okt. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 15. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!