Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Keresztszülők leszünk! Mi a...

Keresztszülők leszünk! Mi a teendő? Református keresztelő lesz, férjem katolikus, én református vagyok.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ez a helyzet azért szívás, mert a keresztszülőség annyit jelent, hogy kötelezettséget vállaltok arra, hogy a gyereket meg fogjátok ismertetni a vallás alaptételeivel, és biztatni fogjátok a szülőket, hogy a vallás szellemében neveljék a gyereket. Ha egy kicsit hepciásabb a lelkész, akkor beleköthet a férjed vallásába, így én még a keresztelő előtt a gyerek szüleivel együtt felkeresném az adott lelkészt, és megkérdezném, ő mit gondol a helyzetről.
2009. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Úgy hallottam, hogy a refromátusok nyitottak efféle dologra és nem baj ha az egyik keresztszülő más vallású.
2009. máj. 18. 20:05
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
A refek általában nem szoktak ezen fennakadni (pl. minden további nélkül összeadják a kétféle vallásúakat, és nem kérnek reverzálist - eltérően a katolikusoktól), de ez a helyzet tényleg azért más, mert akkor te azt fogadod meg, hogy a református vallásban, a férjed meg a katolikus vallásban? Melyik egyháznál keresztelik a gyereket? Mert akkor nyilván olyan vallású lesz.
2009. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Reformátusban lesz keresztelve a gyerek. Férjem katolikus...
2009. máj. 18. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!