Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 32. hétre született babák...

32. hétre született babák hány hónaposan érték be mozgás fejlődésben az időre született babákat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 13. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi még csak 4 hónaposak vagyunk,korrigáltan 2. De már most nagyon sok mindent megcsinál amit egy 4 hónaposnak kell. Voltunk szintfelmérésen,ott azt mondták,hogy az attól függ hogy mennyire volt komplikált a szülés. De általában legkésőbb 6 éves korukra behozzák a lemaradást.
2010. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

MI is még csak 4 hónaposak vagyunk, és még csak 2-nek kellene lenniük. Az enyémek 31 hétre születtek.

Nekem azt mondta a doki hogy 1-2 évesen már nem is fog meglátszani rajtuk hogy koraszülöttek voltak.

Már játszanak a csörgőkkel, gagyarásznak, a fejüket szépen tartják, szóval szerintem ahhoz képest hogy 2 hónappal hamarabb születtek nagyon is szépen fejlődnek.

OFF:Első a te babád hány cm és hány kg?

Az enyémek:56-57cm, 5kg30dkg körül mind a 2.

2010. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok,két hete mérték,akkor volt 6200gramm és 57cm. Jó kis pufi baba. :) Szerencsére!!!!!!
2010. okt. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 28.hétre született 770grammal.

18 hónapos korára hozta be a lemaradását a mozgás terén,

viszont értelmileg meg sokkal előrébb járt az átlagnál.

Nagyon hamar elkezdett beszélni,2 évesen már 4-5 szavas mondatokban beszélt.Havi rendszerességgel jártunk fejlődés neurológiára,mindig visszaszámolták ugyan a 3 hónapot,de 18 hónaposan azt mondták,hogy most már nem kell,most már teljesen megfelel a születési korának a fejlettsége.Mivel nagyon korán született rengeteg infuziót,injekció kapott még a kórházban,már teljesen immunis az ilyesmikre,nagy a fájdalomtűrő képessége és az immunrendszere is jó erős lett,szinte nem is volt még beteg(kopp-kopp-kopp,ne is legyen!)

Mára már 4,5 éves ovis nagy lány lett,egészséges és gyönyörű,az óvónők szerint is különösen értelmes kislány,már most a matematika szakos iskolát pedzegetik nekem kacsintgatva,pedig még csak középsős,szóval nyoma sincs a koraszületésnek.Mint a többi gyerek szaladgál,mászókára mászik,bicózik,labdázik szóval ilyesmikben meg teljesen átlagos gyerek. Cserfes,huncut,locsi-fecsi:)Már van egy 1,5 éves kisöccse is,akivel imádják egymást:)

2010. okt. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 30. betöltött héten szültem.


Kisfiam 4 hónaposan megfordult hasról hátra majd 6 hónaposan pedig először jobbra, majd 2 hét múlva balra fordult meg hátról hasra. 7 hósan kúszott és 8 hónaposan mászott. 8,5 hósan felállt és rá két hétre szépen ült.


Most 10 hós az orvosok azt mondták hogy teljesen rendben csinált mindent és a nagy átlagban benne van.


Szerintem ebben a szép fejlődésben nagyon sokat segített a Dévény torna. 4 hónapos korától hordom, első két hónapban minden héten, azután pedig kéthetente jártunk. Különös ok nélkül, kicsit a nyaka volt kötött, de így, hogy rendszeresen mentünk legalább szépen mindent időben csinált.


Mostanára azt mondják a dokik, hogy nem látszik rajta hogy koraszülött volt.


78 cm és majdnem 9 kg.

2010. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mi most vagyunk 4 hónaposak, nagyon sok mindenen túl vagyunk 3 hónapig voltunk az intenzíven, de most már minden rendben. Ő is tegnaptól átbír fordulni hasról hátra igaz még csak bal oldalra és kezdi szépen emelgetni a fejét!Nagyon figyel ha mesélünk neki és őrjöng ha nem látja a TV-t.Csak kíváncsi voltam mások hol tartanak és Nekünk hol kellene, de úgy látom hála Istennek nem vagyunk mi se lemaradva!

Minden jót Nektek!

2010. okt. 15. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Kolléganőm gyerekei a 33 hétre születtek. Olyan picik voltak (és olyan csúnyácskák), 2 hónapog voltak a kórházban. Most 2 évesek, két ilyen gyönyörű gyereket ritkán látni! Semmiben nincsenek lemaradva a kortársaiktól! Öröm rájuk nézni! Az elején kicsit lassabb volt a mozgásfejlődésük, de csak pár héttel voltak lemaradva mindig. De mostanra észre nem lehet venni rajtuk semmit.
2010. okt. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiam a 33.hét végén született, és az 1 éves specális felmérésén már előbbre járt mint az időre születtettek. Mi jártunk korai fejlesztésre,, ami szerintem nagyon hasznos volt. 2 hetente egyéni órára, hetente csoportosra. A csoportosra még most is járunk, most 17 hónapos. Csak ajánlani tudom. Ha már majd tud menni vidd sokat játszótérre gyerekek közé, nekünk ez is sokat segít: mászóka, hinta, együtt homokozás, motorozás.
2010. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én gyermekeim a 30.-héten születtek,most 11hónaposak (amúgy 9)és már mennek kapaszkodva az ágy és szekrények mellett.Nagyon szépen ülnek 9-hónapos koruk óta.
2010. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!