Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos gyereketek hol...

20 hónapos gyereketek hol tart a beszéd, mozgás, ill. értelmi fejlődésben?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

kisfiam van, 20 hónapos. mond kb 200-250 szót, bár sosem számoltam össze, de már naponta 1-2 új van mindig.

1 éves kora óta önállóan megy, fut már, lépcsőzik, persze fogom a kezét, mert 1szer elesett és felszakadt a szája, így nem engedem egyedül. ugrál, guggol, nagyon eleven, kimászik, bemászik, felmászik, lemászik...

minden megért, iszonyatos rafinált és akaratos, de tündéri és imádom:D

2010. febr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lányom 15.-én lesz 20 hós.

Komplett mondatokban beszél már egy hónapja, mindent el tud mondani, ki tudja fejezni magát, mindent tudatosan ismétel és megjegyez. Reggel felébred, az első mondata "apa hozza tejcsit Szabina kezébe", majd jön a Szabina megitta a tejcsit, finom volt, apa elvitte kimosni üvegem. Aztán jön a többi, pizsit leveszem, ruhát húzok, csinos vagyok, de bármi mást is mondatokban fejez ki. Bekakiltam, apa felöltözött, kivitte a pelusom a kukába.

Mozgás terén 1 éves kora óta megy, most már szalad, gyalog is mehetünk sétálni (bár ő nem szeret előre menni, inkább mindenfele...) szeret pörögni, majd közli, hogy elszédül és elhuppan,Az értelmi fejlettsége gondolom ezekből következik...

2010. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én 20 hónapos fiam folyamatosan hablatyol,de csak pár értelmes szót mond:anya,vau,oda,el,pápá,aku(ez apu),bácsi.Járni 15.5 hónaposan kezdett,azóta megállíthatatlan.Érteni mindent megért,minden kérést teljesít is.A bili egyáltalán nem érdekli(ha bekakilt se jelzi)Sokáig el tudja foglalni magát,és minden érdekli.És nem mellesleg anyafüggő...
2010. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

18 hónapos kisfiam van. Ő 15 hónapos kora óta megy, de már mi is gyalog megyünk a játszótérre. Még nem lépcsőzik, viszont táncol, forog körbe, megy hátrafelé, bárhová felmászik és le is, guggol, eljátssza az "ég a gyertya ég"-et, vagy éppen a kezeit 'pörgeti' tánc közben, mintha diszkózna.

Kb. 10 szót használ egyelőre, viszont mindent megért (bonyolultabb dolgokat is, pl. hozdd ide a piros kisautódat a játékok közül, tedd le a földre és told át a szék alatt, és hasonlók). És mindent meg is értet velünk.

Nagyon jó humora van, nagyon sokat mókázik, és a könyvekkel hosszabb időre is le lehet kötnei, mint a hasonló korú társait.

Barátkozó, kézenfogja a korabeli barátait és puszit ad nekik, odaadja nekik a játékait.

2010. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, kakilás előtt előre szól, a pisit csak akkor mutatja, ha éppen pisil. Mi ha jön a jobb idő elkezdjük bilire szoktatni.
2010. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


2-3 szót összerak és megpróbál mondatban válaszolni. Rengeteg szót ismer és használja is. Kinyitja az ajtót, a kulcslyukba beleteszi a kulcsot de ezt már 3 hónapja csinálja. Egyedül ebéddel villával ,kanállal, sőt nem akarja h segitsek neki. Mozgásában mi 14-15 hós között kezdett el önnállóan menni, most már szalad, ugrál, remekül lépcsőzik, minden érdekli. Imád sétálni és ha apának van ideje akkor autózni közben sorolja mit lát házikó, fa , néni, kutyus, stb. el énekli az esti ormis altatódalt, a cini-cini muzsika, 1 kismalacot. ezek a kedvencei bármelyik rádióban meghall neki tetsző számot rázza a kis popóját és mindennap más figurában, szeret segiteni és hagyom is főzésben, pakolásban, imád porszivózni.

Ami negatívum rettentő makacs, akaratos, és most éli a dacc korszakát, időnként eléggé nehezen viselem de remélem hamar túl leszünk rajta.

Olyan jókat tudunk nevetni a párommal hogy mennyire okos és amiket tud produkciózni hát csúcs egy csajszika.

Röviden ennyi juttot most eszembe

üdv. 20 hós kislány anyukája

2010. febr. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi pont úgy vagyunk,mint a 3. válaszoló.csak azért kérdezem,mert nemrég olvastam ezen az oldalon,hogy egy olyan gyerek min a miénk le lehet maradva,ha ilyen idősen nem beszél mondatokba ill. nem mond mondókákat stb.nekem igazából fogalmam sincs,mert nincs nagyon a környezetünkben ilyen idős kisgyerek.A könyvekben pedig nem nagyon írnak konkrét dolgokat(hosszú a skála).
2010. febr. 9. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:

A 18 hónapos kisfiú anyukája vagyok. Nincs lemaradva, ne aggódj. Ami a beszédet illeti, egy kis ismerős kisfú 2 évesen kezdett el beszélni (addig szinte csak hablatyolt, más semmi) de akkor 'átszakadt a gát', viszonylag gyorsan nagyon jól beszélt. A hivatalos egyébként, hogy 3 éves korig kell elkezdeni beszélni.

Szóval ne aggódj, és beszélj hozzá, énekelj és mondókázz neki sokat.

2010. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is aggódni kezdtem a keresztfiam miatt. Ő ugyan még csak 19 hónapos, mindent megért, bár néha ha kérünk tőle valamit, akkor úgy csinál mintha nem hallaná (belemerül a játékba). Beszélni még csak halandzsa nyelven beszél, de vannak amit már ki lehet venni a beszédéből: szeretlek, hagyjál már, ott, nem, dádá lesz, apa, anya, pápá, vau, cic, pipi stb.


Kicsit hisztis és iszonyatosan eleven, szerel mindent, de aranyos és vidám és szeretem nagyon. Csak én is úgy tanultam, hogy ilyen idősen már beszélni kellene tőmondatokban. Persze nem erőltetünk semmit, próbálunk folyamatosan beszélni neki, de nem tudom, hogy nem -e probléma!

2010. febr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a fiúk átlalában jóval később kezdenek el beszélni, mint a lányok. A szakmeberek szerint 3 éves korig kell elkezdeni beszélni, addig semmi ok az aggodalomra. A neten rengeteg cikk van erről, érdemes utánaolvasni, és akkor mindenki megnyugszik.
2010. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!