Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak kb 1 hónapja...

Kisfiamnak kb 1 hónapja muszáj szívni az orrát, mert szörcsög. Nagyon keveset tudok kiszívni 1-1 alkalommal, az is teljesen átlátszó színű. Más tünet nincs. Ez normális? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Dokinő már látta, mindent kipróbáltunk már(orspray-k,ágydöntés,c-vitamin,anyatejcsepegtetés az orrba...) mégsewm javul. Védőnő szerint kinövi. De éjjel arra kel, hogy el van dugulva az orra.

Mondom, 1 hónapja tart! 8 hetesek vagyunk. Azok válaszát várom leginkább, akik jártak hasonló cipőben...


2008. dec. 31. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


5 hónapos a lányom.1. hónapos kora óta szörcsög.Őt is kezelték náthával,mégse múlt el,neki is fehér darabos,vagy átlátszó híg váladéka van.Mi voltunk a Heim Pálba,mert sokszor már hörgő légzése is volt,és féltünk nehogy asztma vagy más kialakuljon.Nekem se modnott a dokinő semmit sem,csak hogy allergizálja valami.

Na a Heim Pálba elmagyarázták rendesen,hogy ez azért van mert szűkebb az orrjárata és könnyebben eldugul,de kinövi,és továbbra is szívni kell az orrát.Én azóta is Sterimárt használom, de már nem porszívózom csak a kis kézivel szívogatom,ahányszor kell,de sterimart max napi 3x lehet használni,ott mondták,mert ennyit bír el az orrnyálkahártyájuk.Muszáj szívni,mert ha besűrüsödik,könnyebben befertőzödik,és akkor jöhet az antibiotikum.

Remélem tudtam segíteni,Boldog Újévet!

2008. dec. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 5 hónapos kislányomnak is szörcsög az orra kb. 1 hónapja. Mi is voltunk dokinál többször is. Szívjuk Neki, de mostmár szinte semmi nem ürül, és mégis szörcsög. Amúgy egy kis náthával kezdődött, akkor kicsit köhögött is. Kapott köptetőt, orrcseppet, Sterimarral fújtuk, de a szörcsögés megmaradt. Kipróbáltuk a Sinupretet is, de továbbra is el van dugulva az orra. A dr-nő (szombaton vittük vissza) azt mondta, h a tüdeje tiszta, a torka nem piros, és javasolta, h vigyük el fül-orr-gégészhez. Hétfőn elvittük, ő se talált semmi rendellenest, mindössze annyit mondott, h valószínűleg a nátha miatt még picit duzzadtak az orrmandulái, és egy homeopátiás készítményt írt föl rá, a neve Lymphomyosot. Ebből kap 3x5 cseppet. Ez a szer többek között a mandulák duzzadtságát csökkenti. Ma kezdtük el adni, mert csak tegnap sikerült beszereznünk. Remélem segíteni fog. Kérdezz rá az orvosotoknál, hogy esetleg van e értelme ezt kipróbálni.

Boldog új évet kívánok!

2008. dec. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!! Végre használható, értelmes válaszok!!!! (ezzel senkit sem akarok megbántani.)

Nagyon boldog új évet Nektek is!

2008. dec. 31. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!