Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez még normális terhességi tünet?

Ez még normális terhességi tünet?

Figyelt kérdés

Pár napja hirtelen szurkálásokat érzek a hasamban és a hüvelyemben. Néha összefüggésbe hozható a baba mozgásával, de van amikor nem is mozog és érzem a nyilallást. Van, hogy jobb oldalt, van, hogy bal oldalt és van olyan, hogy a hüvelyemben érzem. 2 dologra tudok gondolni: vagy a baba nyom valamit, nyúlnak a szalagok, nő a méhem stb kategória, vagy pedig nyílik a méhszájam. Sokat keményedek, de igyekszem pihenni, csak ugye vannak dolgok amiket muszáj megcsinálni... 30. héttől 2000 a méhszájam és csak a 35. héten kell visszamennem orvoshoz. Szerintetek ez még természetes érzés, vagy menjek hamarabb?

33 hkm


2011. jún. 4. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt, ha nyílik a méhszáj, nem érzed (tapasztalat, egyik gyereknél se éreztem, 4-et szültem). Inkább a szalagok nyúlnak. Meg odabent annyi minden változik, lazulnak az izmok is. A 2000-res méhszáj normális, emiatt nem kell aggódnod. Különben ha véletlenül el is kezdenél nyílni, igazán nincs mit tenni. Igen, ha érzed, hogy fáradsz, pihenj, amit lehet, csináld ülve, de amíg a doki nem mondja, nem kell másképp élned, mint eddig. Sok kismamának már félidőben 2100 az eredménye, aztán méh rá is húznak a terhességre :) A keményedés ellen megszedj magnéziumot, ha már szeded, emelheted az adagot. Minden jót!
2011. jún. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából a kórházba való befektetéstől félek. Ha lehet elkerülném :S A magnéziumot szedem, ha tudom, hogy megyek valahova akkor 500mg felett veszek be. Remélem hamar eljön a 36. hét és utána már nem kell izgulnom!
2011. jún. 4. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyilallások önmagukban nem hozhatók összefüggésbe a méhszáj nyílásával.

Amit írsz, arról van szó, a baba nyomja az idegeket, és az fáj, mindkét babámnál volt ilyen, másodjára sokszor és nagyon kellemetlen (óriás baba volt). Attól, hogy épp nem érzed a mozgását, még lehet hogy mozog, és egy pici mozdulat is elég az ilyesmihez. Tele vagyunk idegekkel...


A méhszájad sincs vészesen nyitva, szóval ne aggódj, ezek a jelek nem utalnak különösebb gondra.

2011. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor megvárom a 35. heti vizsgálatot. Nem akarok feleslegesen menni, mert a múltkor amikor kiderült, hogy rövidült a méhnyakam, 1 hét sem telt el és visszamentem, hogy megkérdezzek egy másik orvost is, hogy tényleg 5 hétig feléjük se nézzek?! És akkor éreztem a hangján, hogy ne akarjak már hetente a nyakukra járni...
2011. jún. 4. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!