Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam mellett...

10 hónapos kisfiam mellett nem tudok főzni. Ti hogy csináljátok???

Figyelt kérdés
10 hónapos kisfiam mellett nem tudok főzni. Ti hogy csináljátok??? Eddig akkor főztem amikor aludt. Most próbálok vele főzni. Szépen el van egyedül, játszadozik, de amint meglátja, hogy elkezdtem főzni, akkor elkezd sírni, kapaszkodik a lábamnál, jönne fel, kapaszkodik a pultra. Akkor is sír ha felveszem. Feltettem a pultra, együtt csináltuk a dolgokat, vagy épp én ültem le a földre, de úgy sem jó. Már minden főzés sírásba ordításba torkollik. Ha odaadok neki valami konyhai eszközt, csak pár percig van el vele. Az már lassan nem megoldás, hogy akkor főzök amikor alszik, mert egyre kevesebbet alszik.
2023. júl. 29. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hordozóban van addig, vagy a pakolós fiókjában pakol.
2023. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg főzz olyankor, mikor a párod otthon van, és tud foglalkozni vele.

Amúgy az én kisfiam is így volt, mikor már stabilan állt (kB 11honaposan), beraktam a tanulotoronyba, ilyenkor figyel, mit csinálok (előtte az etetoszekbol figyelte). Szintén kell a kezébe adni minden félét, pár perc után ha már nem érdekli, akkor mást adok neki (szilikon muffinformák, fakanál, stb), vagy mutatom, mit csinálok.... Ha van amit kiprobalhat, akkor engedem (pl a múltkor az edenybol atrakta a tepsibe a krumplit).

Valószínűleg szeparaciis szoronfasa van, idővel jobb lesz, és megint eljatszik majd.. Próbálj egyszerűen elkeszitheto ételeket főzni, leghosszabb esetleg felveszed kézbe, ha a munkálatok engedik. Kitartást!

2023. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben ott játszik körülöttem. Ha azt megunja, etetőszékbe teszem mellettem,kap konyhai eszközöket. Kb 2 percenként váltva mert megunja.

Ez alatt hamar megcsinálom azt, amihez 2kéz kell.

Onnantól pedig fogom, 1 kézzel főzök. Profin megy.

2023. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Alvásidőben főzök, vagy este, mikor a férjem hazaér.
2023. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Próbálj olyanokat készíteni, amit összekészítesz, beleteszed a sütőbe és nem kell állni mellette.

De nehéz idő ez.

!!!

Arra mindenesetre vigyázz, hogy a konyha balesetveszélyes hely! A forrázás, égés aránylag gyakori háztartási baleset a piciknél, de a lehető legfájdalmasabb, a legnehezebb kezelni - mindenképp kerüld el a helyzetet! Ne másszon a lábadon, ne tedd a pultra. Voltam égési osztályon, szörnyű, szörnyű, szörnyű.

!!!

Ha másképp nem megy, rendeljetek átmenetileg kaját, vagy főzz olyankor több adagot, amíg valaki vigyáz a babára. Vagy főzzön valaki más a családból, végtére is nem diplomához kötött tevékenység, bárkinek joga van hozzá.

2023. júl. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Rendeltem.
2023. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek a rendeléssel.

Próbálok főzni rendszeresen, de van, amikor már délelőtt látom, hogy ebből bizony ma nem lesz semmi.

2023. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hátra tettem hordozóban :)

Nincs az a munka, amit ne tudnék így elvégezni (2 kezem szaba) ő meg hátulról kukucskál. Ha oldalt fordulok látja mi történik.

Mivel a hátamon van így nem tud belenyúlni fazékba, forró dolgok nem fröccsennek rà.


Így tudom megcsinálni (9 hónapos, szintén felkapaszkodós baba).

2023. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Én vettem étteremből vagy akkor főztem, ha aludt vagy férjem vigyázott rá.


Valszeg én vagyok béna, de én nem bírok úgy értelmes idő alatt elkészülni, ha 2 percenként félbe kell hagynom mindent, mert úgyse jó neki semmi se, a figyelmemet akarja. Bár engem semmilyen szinten nem érint meg, hogy nem én főztem az ebédet, ami aznap asztalra került, mert van mellettünk egy kifőzde, ahol mindig van napi menü és nem is rossz minőség.

2023. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

9-es jól teszitek.

Mi is sokat rendelünk.

Azt az időt, amit a konyhában vesztegetnék inkább a gyerekre fordítom ;) mindeninek jobb így.

2023. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!