Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még egy babával lenne teljes...

Még egy babával lenne teljes a családunk,de?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok,van egy tündéri egy éves kislanyom. Aki leamortizalta az amúgy is szr állapotban lévő idegrendszerem..segítségünk nincs a férjemmel, ő egész nap dolgozik,így gyakorlatilag egyedül vagyok vele. Imádom,de rohadt nehéz. Gyerek előtt se volt egy sétagalopp,28-33között külföldön dolgoztam szinte 0-24 hogy a melyből,ahonnan jöttem,egy életet teremtsen magamnak, a férjem szintén...előtte meg..nos a (nem létező) gyerekkorom traumáit tettem helyre,nagyjából sikerrel,de ez egy másik történet. Szóval,mindig is több gyereket akartam,legalábbis úgy hittem. A férjem is. Aztán megszületett Ő,és én három hónapig azt sem tudtam merre vagyok arccal előre. Egy nagyon kis ölbe babát kaptam,aki az első időket végiuvoltotte, nem aludt,de most is folyton figyelmet követel.Imadom.de rohadt fárasztó.Mondogatom magamnak,hogy bőven elég őt felnevelni,de...A szívem azt súgja, még egy babaval lenne teljes a családunk. De hogy bírnám e ép ésszel? Hát... több segitseg pedig nem lenne. Érzelmileg sem,pedig sokszor kellene,de csak egy darab mérgező anyós van,akit úgy ahogy már leépítettünk. Nagyon szeretnék még egy babát,ugyanakkor azt hiszem,a határainkon túl lenne. Sokat pedig nem akarjuk húzni a döntést,hiszen már 35 vagyok,a férjem 37. Tudom,lehet 40 évesen is szülni..de akkor sem hiszem hogy könnyebb döntés lenne,plusz az sem baj,ha össze nőne a két kicsi. Aki volt már hasonló cipőben,hogy döntött végül,és mi lett a végkimenetel? Megbántad,hogy lett/nem lett? Ha nem is voltál hasonló helyzetben,de empatikusan(!) bele tudod élni magad,mit tennél? Bocsi, ha kusza lett,remélem a lényeg érthető.

2023. júl. 31. 16:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, annyira ismerős amit írsz, mintha az én történetem lenne.

Fél éves korában eldöntöttem, hogy nem lesz második baba. Aztán telt az idő, egyre könnyebb lett, újra átgondoltuk. Végül 3 év lett közöttük, nem bántam meg. Ráadásul a második sokkal könnyebb eset mint az első.

2023. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
#1 hány éves voltál? Én leginkább az idő faktortolól is nyomva érzem magam.
2023. júl. 31. 16:15
 3/34 A kérdező kommentje:
#1.meg annyi kérdésem lenne,hogy a baba volt könnyebb eset,vagy te tudtál a tapasztalat miatt könnyebben,lazabban hozzáállni?
2023. júl. 31. 16:16
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

32 és 35 voltam.

Mindkettő, nyugisabb is volt a baba, meg én is magabiztosabb voltam. Pl. úgy le tudtam rakni aludni, hogy a kezemben még ébren volt. Az elsőnél meg napi 4-5 órám elment csak altatással.

2023. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%

Mért dolgozik ennyit a férjed?

Még várj a másodikkal, legalább egy évet. Nyilván nehéz egy gyerekkel, de azért nem a teljes kikészülés!

2023. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

Huu nálunk is ugyanez volt.

Első babával nehéz terhesség, aztán nagyon kimerítő gyermekágyas időszak. Segítség nulla!

2 éves volt gyerkőc mire nagyjából kezdtünk egyenesbe jönni.

Rengeteget dilemmáztam, hogy legyen vagy ne legyen kistesó.

Akartam is meg nem is.

Majd hirtelen ráadtam a fejem, hogy próbáljuk meg. Azonnal sikerült is.

Már a 3. trimeszterben járok, de őszintén szólva a mai napig nem vagyok teljesen boldog.

Sokszor azt érzem, hogy súlyos hiba volt és nem fogom bírni se idegileg, sem fizikailag. A terhesség is nagyon nehéz így, hogy nem tudok semmit pihenni a gyerkőc mellett.

Úgyhogy én nem biztos, hogy mégegyszer belevágnék...

2023. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%
Leírod őszintén az elején, hogy milyen nehéz még így is. Mit vársz, mi lesz, ha lesz még plusz egy gyerek? Egy dolog, hogy az ember mekkora családot képzel el, amíg még nincs gyereke, de mikor ott van az az egy, és látja, hogy alig győzi azt az egyet is, miért akarja megszívatni magát még jobban?
2023. júl. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%
Az az egy nem lesz mindig 1 éves.
2023. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

36 és 38 évesen szültem. Nem bántam meg, pedig eredetileg csak egy gyereket szerettem/szerettünk volna. Utolag nagyon nehéz volt az eleje, igaz az első sokkal nehezebb volt, mint a második újszülöttes idoszak. A második más miatt volt nehéz... igazából csak a szervezés része volt nehéz.


Az, hogy összenőnek vicces dolog. Egyrészt, igen, de másrészt állandóan veszekszenek, de tényleg állandóan. Ne legyenek illúzióid. Képesek egy pohár vízben megfojtani egymást, de ha elválasztom őket, pl a nagy elmegy a mamához, akkor egész nap sírnak-rínak egymás után. 🩷 Tényleg tűz és víz a két gyerek, és tényleg nagyon szeretik egymást, mégis hiába " nőttek össze", egész nap megy a gyilok.


7 és 5 évesek most.

2023. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

#5 nem dolgozik szerintem többet mint az átlag, egy óra oda út egy vissza,plusz nyolc és fél max kilenc óra bent...de reggel elmegy,este hazajön és bár besegít -nem is így mondjuk,hanem kivezsi a reszet- de nem olyan,mintha reszmunka időben lenne. Azt nem tehetjük meg.

#6 köszönöm az őszinteséget! Küldök egy ölelést! 🌸

#7 lesznek a gyerekek nagyobbak is...lesz majd könnyebb is..nekem nem volt testvérem de mindig hiányzott..


Ami még rossz,hogy amióta megszületett, én,mint egyén gyakorlatilag mentem a levesbe. Karriert akartam váltani,pontosabban tanulni ,tovább,mert anno nem adatott meg. Nyelvet is,meg szakmát is..most meg..nulla agyam van,de ha lenne is,mikor? Ez is olyan,amivel kezdeni kellene valamit, ha nem lesz több gyerek,talán egy év múlva neki tudok állni,és 40 éves koromra el tudok kezdeni egy életet a munka terén is..ha lesz még egy...hát,talán 45 is leszek,ha egyáltalán lesz kapacitásom tanulni.

2023. júl. 31. 17:21
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!