Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem nyítja ki a száját a baba?

Nem nyítja ki a száját a baba?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kislányom ! 5 hónapos korától hozzá táplált, az elejen még egész jó volt..

De mostanra? Megsem akarja kóstolni mit kap. Igy szenvedünk hónapok óta.

Már annyira nem nyitja ki hogy nem csak evésnél hanem a fogát sem engedi le kenni gyógyszert is nehezen tudok neki be adni ami szirupos.

Egyszerűen én nem értem. Össze szorítja és ennyi.

Anyatejes. Néha néha ki nyitja és eszik pár falatot de aztán ujra össze szorítja.

A fogait is alig tudom meg nézni. A száját nem tudom ki törölni a fogait tisztítani vagy bármi ami a szájával kapcsolatos..asszem már teljesen kivagyok ettől.. :(



2023. aug. 4. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem érte valami trauma?
2023. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mikor a húst kezdtük el be vezetni akkor tört meg vagy én nem tudom igazabol de már nem tudom mit kezdjek vele már gondolkodom azon hogy egy időre abba hagyom a hozza taplalast pár napig de mivel tapszert egyáltalán nem fogad el anyatej pedig már nemsokvan valahogy etetnem kellene .. :(

Vannak pillanatok mikor tök jol eszik olyankor meg eszik 100 -120 grammot is de következő alkalommal már semmi szinte és csak sír hogy nemkell neki de tej meg csak reggel meg este van rendesen.

Mostanra már totál ki készültem kezdem fel adni.

És ő is egyre rosszabbul viseli mert egyszerűen nem kell neki mindent csak ki dobálunk..

2023. aug. 4. 10:41
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már csak elérakni? Nem eteted, csak oda rakod és hagyod, hogy Ő vegye a szájába az ételt?
2023. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen de nem nyul a kanálhoz. Darabost pedig még nem adtam 2 foga van csak és félek hogy félre nyel.. tenyleg tanácstalan lettem teljesen
2023. aug. 4. 12:17
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Egy ennyi idős nem is fog kanállal enni. Azt olyan 1,5 évesen kezdik.


Szerintem is a legjobb ha nagy darabokat teszel elé. Pl kifli csucsok, pufi kezdésnek, Sultkrumpli stb. Azokat nem tudja felrenyelni. Óvatosan lehet már ilyeneket adni neki. De csak akkor ha valamennyire tartja már a törzset.

2023. aug. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
14%

Ezert van az, hogy 6 honaposan kezdjuk a hozzataplalast, itt a rohanasodnak az eredmenye.

Probald akkor a BLW-t , DE olvass utana elotte.

Amugy meg akkor sincs semmi ha nem eszik, ne eroszakoskodj vele, egy eves koraig a fo taplalek az anyatej / tapszer.

2023. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Sztem jön a foga akkor csinálta nekem a fiam hidd el eszik vagy iszik annyit amennyi neki kell

Ilyenkor akármiis az amit meg eszik add azt neki vagy rakd cicire

2023. aug. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
86%
Valóban nem fog kanállal enni. Darabos ételből adj Neki olyat, ami elolvad a szájában, de csak tedd elé.
2023. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet érzi hogy feszült vagy. Esetleg az erőltetés miatt rossz élmény neki. Vagy jön a foga.

Vedd lazábbra. Kínáld mindig, de ha nem kér ne erőltesd. Pennys bio sótlan pufi könnyen olvad a szájban, azt nem fogja félrenyelni és azt meg tudja fogni. Ha nem fogadja el a pürét akkor kínáld tápszerrel, ha azt se akkor hagyd. Ha éhes lesz fog enni, nem hiszem hogy éhen halna.

2023. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

6 honaposan kezdjük ha van elég anyatej kedves okos hozzászóló :)

Védőnő javasolta hogy kezdjuk el mert kevés az anyatej tápszert pedig nem fogad el!

Pufit és kiflit tud magátol enni de mást még nem probaltam be.

A tapszert többször meg probaltuk de sajnos feelejtös

Probalom lazábbra venni 8 honaposan 7900 gramm

Es 4060 grammal született.

Nem egy duci gyerek.

A zöldségeket es a hust egyaltalan nem eszi. Néha tejpép meg édesebb gyümölcs max

2023. aug. 4. 19:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!