Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már felkapaszkodva feláll...

Ha már felkapaszkodva feláll a baba, akkor már lehet bébikompot használni? Egyáltalán javasolt? Hasznos?

Figyelt kérdés
Még csak lábújhegyen áll, egy lépést talán mintha megtenne 10,5hós babám. A lábát nézegeti miközben a karjával teljesen felnyomja magát, és eközben a lába is teljesen egyenes. Én nem igazából szeretnék venni kompot, de nem tudom eldönteni. Van egy 30 évvel ezelőtti kompunk is amit az anyum félretett, ezt nem tudom, hogy használhatjuk-e, azóta változott a kompok kialakítása? Még nem lett elővéve. Mennyit lehet benne a babba 1 nap? a válaszokat előre is köszi.
2010. okt. 15. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Én gyerekorvost kérdeztem anno a kompokról,ő azt mondta napi max 1 órát legyen benne.

Van aki ellenzi van aki mellette van a komphasználatnak.

Én használtam és nem látom kárát,sőt a háta erősödött.

2010. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Én is használok kompot, 6,5 hónapos korától és nagyon ügyes a kisbabám. Sokat erősödött azóta mindene. Neked azt tudom ajánlani, hogy egy ennyi idős babának már újat nem éri meg venni, mert ő már nem sokáig fogja használni. Nyugodtan használjátok a régit. A komp az komp mostis és 30 évvel ezelőtt is.
2010. okt. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fiammal járunk gyógytornászhoz, mert lazák az ízületei.Ő nagyon ellenzi a kompot,így én is.Én nem raknám bele, de mindenkinek ezt magának kell eldönteni.Van akinél bezavar,van akinél nem.Mindenesetre a gyógytornászok nagyon ellene vannak nagyrészt.
2010. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
8n honapos a kisfiam es en is most gondolkodom a kompon. Butorokba felkapaszkodik es felall lepeget is de viszont eldol es jo nagyokat esik, az egyensuly erzeke meg nem alakult ki. A kis feje csak ugy koppan egyfolytaban a szonyegen abba a pillanatba amikor elengedi egyik kezevel az agy szelet vagy a szeket.... En emiatt gondoltam a kompot mert nem tudok odaugrani es tegnap is hatalmasat koppant a feje, azelott meg szegenyt ugy kaptam el, hogy majdnem a karjat csavartam hatra egy hirtelen mozdulattal. Szoval nem tudom mi lenne a legjobb de azert nem fogom hagyni, hogy koppanjon egyfolytaba a kis feje igy en veszek kompot hatha abba biztonsagosabban lepeget majd.
2010. okt. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne rakd kompba, mert akkor nem fog kialakulni az egyensúlyérzéke.

A gyerekek úgy tanulnak meg járni, hogy ezerszer is elesnek, ha ez kimarad, az nem jó.

A fiam 3 hónapig mászkált a bútorok mentén, esett is jó nagyokat, de egy gyerek még így van összerakva, hogy ne ártson neki.

Eszembe nem jutott bezárni egy kompba.

2010. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen próbáld ki, hogy mit szól hozzá a baba. Ha szeret benne lenni, élvezi, nem hinném, hogy bármi baja lenne a komptól. Tudom, hogy a gyógytornászok ellenzik, és elméletben én is azt tanultam a főiskolán, hogy nem jó. Csak aztán, amikor az embernek saját gyereke van, egy kicsit átértékeli a dolgokat ...:-)Nálunk semmi baj nem származott belőle, de ha nem szerette volna a gyerekem, nyilván nem erőltetem.

Szerintem sem érdemes újat venni, ha a régi jó állapotban van, nyugodtan használjátok, úgyis csak pár hónapról van szó.

2010. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de teljesen felesleges. Inkább hadd hagy próbálgassa önmagát. A komp nem fejleszti a mozgást, sőt hátráltatja.
2010. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de felesleges újat venni, nem fogja kihasználni, a régi is ugyanolyan. De azt nem tudom, hogy most, amikor már feláll, van-e értelme kompozni, mi addig használtuk, amíg nem állt fel. Most már bele se tudnám tenni, nem érdekli, pedig régen imádta. Az izmait bizonyára fejleszti némileg, de az egyensúlyát biztosan nem. A lényeg, hogy túl sokat ne legyen benne.
2010. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ne vegyel ujat probald ki a regit,gyorsan megunjak ha mar kezdenek jarni.

szerintem az hulyeseg hogy nem fejleszti az egyensulyerzeket.A mienk felall benne es ugy setal,tesz egy ket lepest,ha megbillen akkor lehuppan de nem esik el,de attol meg probal egyensulyozni.

2010. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!