Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nagyon nehezen döntötték...

Akik nagyon nehezen döntötték el hogy mi legyen a gyerekük neve, tudnának valamilyen tanácsot adni? Mi a legjobb módszer hogy végre választani tudjak?

Figyelt kérdés

Tudom, talán a legtöbb ember nem csinál ebből ekkora ügyet, de nekem ez valamiért nagyon fontos :D

Az egyértemű hogy milyen típusú nevet akarok, de még midig van kb 15 opció ami egyformán tetszik és képtelen vagyok választani.

Ritkább, különlegesebbet szeretnek, általában az arab és a görög származású nevek tetszenek nagyon.

Amúgy is nagyon döntésképtelen vagyok mindig, ez meg olyan fontos döntés és akkora nyomás alá helyez.


Van pár név ami évek óta tetszik, van olyan amit csak találtam és olyan is van amit imádok de egy régi iskolatársam neve volt aki egy telepi alpári kis rib.anc, aki mindenkinek megvolt, engem is többször támadott, úgyhogy az a név azonnal kuka sajnos. :D


Lehet hogy azért is görcsölök erre rá annyira mert én a saját nevem utálom és a gyerekemnek ezért a legjobbat akarom adni.

Szóval mi lenne a legjobb módszer, hogy 15 nagy kedvenc közül végre kiválasszak egyet és utána el tudjam engedni a többit?


Van olyan név is ami azért fog talán kiesni mert ki lehet forgatni és csúfolható, ezt pedig nyilván nem szeretném. Pedig talán a legnagyobb kedvencem is ilyen.


Illetve van még egy lehetőség, a top 3-ban benne van a Lina, amit imadok, nem csúfolható, nőies. 1000x jobban tetszik mint a sajatom. Többször is eszembe jutott hogy nem kínzom tovább magam és eldöntöm hogy ezt választom, a maradék 15-20 opcióra rá sem nézek már.


De már az is eszembe jutott hogy cetlikre írom és kihúzom egy kalapból :D


Melyik lenne a legjobb módszer, aki volt már hasonló helyzetben, segítsen.


2023. aug. 8. 14:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Mik a nevek kérdező? Hátha tudunk segíteni
2023. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Akik csúfolódni akarnak, nem is a te fejeddel fognak gondolkozni.

Főleg, hogy általában kisgyerekekre jellemző ez.


Számít a vezetéknév, ne legyen nehezen kimondható, ne hasson vele röhejesnek, jól passzoljon majd később is, ne csak kisbabának stb..

Én úgy választottam, hogy megtetszett, hogy alliterál a vezetéknévvel, illetve, hogy nagymamám nevének egy modernebb, egyszerűbb változata.

Olyat nem adtam volna pl ami valakire emlékeztet, nekem az is szempont volt, hogy ne ismerjek senkit ezzel a névvel.

2023. aug. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnál a Karolinához? Nőies, időtálló mégis ritka, a beceneve pedig Lina
2023. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

#8! Nem nekem tetszik, csak leírtam, mert az is szempont volt, ahogy mások is. Az meg, hogy neked nem ugrott be, inkább örülhetnél, hogy, felhívják rá a figyelmed, mert a gyereknek viszont be fog. Ezek szerint, mégse olyan fontos, hogy ne csúfolják a gyereked. Hidd el, nekem tök mind1, nem az én gyerekemet fogják P.nának hívni 🤷🏼‍♀️

#8

2023. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha ritkát és különlegeset szeretnél kezdd azzal hogy rákeresel a 2022-ben és 2021-ben a top 100 lány babanévre, amit adtak.

Amiket manapság különlegesnek gondolnak pont azok a legnépszerűbb nevek, fogadni merek, hogy a Lina benne van a top 50-ben.


Így ki is fog esni jópár.


Írd le a maradék neveket a saját vezetékneveddel együtt, olvasd fel hangosan hogy hangzik.


Ha így se tudsz választani, akkor húzd ki kalapból :)

2023. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én megvártam a szülést. Megláttam és rögtön tudtam, hogy melyik lesz az igazi.
2023. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Amelyik a legjobban megy a vezetéknévhez, és legkevésbé csúfolható. Leírod őket? Hátha tudunk segíteni. Lehet, hogy némelyikről nem is gondolnád pl, hogy gáz lehet.
2023. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha csak egy nevet kellene mondanom, ami csufolhato az kapásból a Lina lenne …

Szerintem húzd ki egy kalapból.

2023. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen? A Zita is tetszik én pl azt húztam ki kapásból a parazita miatt….
2023. aug. 9. 14:17
 20/23 A kérdező kommentje:
Minden 3. kislány neve Nina manapság, én ezt látom, arra itt sem mondtak ennyire hogy majd “pina” lesz belőle
2023. aug. 9. 14:19
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!