Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nagyon nehezen döntötték...

Akik nagyon nehezen döntötték el hogy mi legyen a gyerekük neve, tudnának valamilyen tanácsot adni? Mi a legjobb módszer hogy végre választani tudjak?

Figyelt kérdés

Tudom, talán a legtöbb ember nem csinál ebből ekkora ügyet, de nekem ez valamiért nagyon fontos :D

Az egyértemű hogy milyen típusú nevet akarok, de még midig van kb 15 opció ami egyformán tetszik és képtelen vagyok választani.

Ritkább, különlegesebbet szeretnek, általában az arab és a görög származású nevek tetszenek nagyon.

Amúgy is nagyon döntésképtelen vagyok mindig, ez meg olyan fontos döntés és akkora nyomás alá helyez.


Van pár név ami évek óta tetszik, van olyan amit csak találtam és olyan is van amit imádok de egy régi iskolatársam neve volt aki egy telepi alpári kis rib.anc, aki mindenkinek megvolt, engem is többször támadott, úgyhogy az a név azonnal kuka sajnos. :D


Lehet hogy azért is görcsölök erre rá annyira mert én a saját nevem utálom és a gyerekemnek ezért a legjobbat akarom adni.

Szóval mi lenne a legjobb módszer, hogy 15 nagy kedvenc közül végre kiválasszak egyet és utána el tudjam engedni a többit?


Van olyan név is ami azért fog talán kiesni mert ki lehet forgatni és csúfolható, ezt pedig nyilván nem szeretném. Pedig talán a legnagyobb kedvencem is ilyen.


Illetve van még egy lehetőség, a top 3-ban benne van a Lina, amit imadok, nem csúfolható, nőies. 1000x jobban tetszik mint a sajatom. Többször is eszembe jutott hogy nem kínzom tovább magam és eldöntöm hogy ezt választom, a maradék 15-20 opcióra rá sem nézek már.


De már az is eszembe jutott hogy cetlikre írom és kihúzom egy kalapból :D


Melyik lenne a legjobb módszer, aki volt már hasonló helyzetben, segítsen.


2023. aug. 8. 14:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
35%

Én egy sorozatot nézve szerettem bele egy névbe, így lett Szabrina.

Valaki ordítson veled mint egy parancsnok hogy válassz azonnal mert különben kihal az emberiség és amit a nagy pánikban választasz az az igazi🤣

2023. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Apukának is van beleszólása? Mert akkor kérdezd meg a 3 kedvenc névről. Amúgy a Lina nevet nagyon is könnyű csúfolni.
2023. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. 5-6 név volt, ami tetszett. Férjemmel leültünk megbeszélni, neki 1-2 volt szimpatikus a listáról. Szerintem kb. 7 hónapos kismama voltam, amikor elkezdtük beszerezni a születendő kislányunk bútorait, ruháit stb. ahogy alakult a kis szobája megszületett a megfelelő név is, nem is tudtam volna mást elképzelni már utána. :) Addig meg több opció is volt. Ha eljön az ideje úgyis meglesz a legmegfelelőbb név.

Egyenként a Lina nekem is tetszik, de inkább Karolina formában Lina-ként becézve. Ez a név is a listán volt. Illetve még az Alina is szép számomra.

2023. aug. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül vállaltad a gyereket? Mert egy szó sem esik arról, mit gondol az apa.

Én ebben az esetben rábíznám. Azokból a nevekből, amik nekem tetszenek (meg neki is!!!), válasszon egyet.

2023. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én, nekem... Hol a másik szülő?
2023. aug. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Katica997 ***** válasza:
100%

Mindent lehet csúfolni, a gyerekek ebben igazán kreatívak.

Ha nem tudod mennyire tetszik a név, játszd el, hogy a játszótéren kiabálsz utánna 60 ember előtt. Ha úgy érzed szégyelled, akkor nem az igazi.

2023. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%

Linát nem lehet csúfolni? P.na Lina....


Hol van apuka?

2023. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A Lina nem csúfolható? Viccelsz, ugye?🤣 Legkésőbb iskolára P.na lesz.
2023. aug. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%
Lina a egyik legkönnyebben csúfolható név a Lana mellett.
2023. aug. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Jó hát sajnos én nem tudok ilyen módon gondolkodni hogy a lináról a pina jusson eszembe……

8, de örülök ha neked ez ennyire tetszik 8…


“Apuka” azért nem fog választani mert nincs.

Biológiailag megvan persze, de a többit hagyjuk.

Akkor ezek szerint marad az hogy rábízom a családomra.

2023. aug. 8. 16:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!