Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van ez? Szükség van...

Mitől van ez? Szükség van terapeutára vagy ilyesmire?

Figyelt kérdés

Van egy másfél évesem (kicsit több 20 hónapos lesz 29.-én)

Ma ültünk a váróteremben vártuk a buszt legalábbis én ültem a kisfiam ott szaladgált addig felfedezett mindent

Ott volt két szülő a kisfiukkal és ugyanannyi idősek voltak az én fiammal. Őt annyira nyugodtnak láttam, ült a szüleivel szót fogadott beszélgetett velük.

Tudom egyik gyerek sem egyforma!

De az én fiamra egyszerűen nem lehet parancsolni hisztis is ha kell. Beszélni nem akar hiába tanítom minden nap,kinevet és még ütöget is. Ha valamit nem kap meg sír, hisztizik. Ha rá szólok ha rosszat csinál üti a fejét a falba de nem meri erősen mert ezeket tudatosan csinálja. Nem tudom hol rontottam el. De úgy érzem ezt már nem fogja kinőni.

0-24be együtt vagyunk,mindennap sétálunk, néha együtt takarítunk együtt főzünk, mesézünk délután, utánozzuk a tánc mozdulatokat a dalokból, játszunk, játszótérre járunk de nem nagyon szeret a gyerekekkel játszani. Nem bántsa őket de nem szeretne velük játszani. Vannak jó pillanatai de ez pár óráig tart.

Apa nem sokat van itthon de ha itthon van abban a 2 napban elmegyünk 3an vásárolni játszótérre, sétálni stb. Ha itthon van ő vigyáz rá még én csinálom a dolgaim itthon. De nem szeret vele lenni annyira

Ez lenne a gond hiányzik neki az apja? De akkor miért nem szeret vele lenni.. nem értem. Valaki nyugtasson meg hogy ez csak átmeneti.

Vagy esetleg mit csinálok rosszul? Pár ötlet hogy jobb lehessek?


2023. aug. 10. 15:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Pluszba még annyi hogy a kezemet se akarja megfogni ha babakocsi nélkül sétálunk. Az úton se fogad szót nem követ engem. Saját feje után megy.
2023. aug. 10. 15:52
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a habitusa, a másiknak meg masmil.
2023. aug. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tanítani nem kell erőszakkal beszélni! Elveszed a kedvét,akár hónapokat csúszhat a beszéd beindulása tőle!!!


Ha azt akarod, hogy beszéljen,sürgősen hagyd abba!


Mondókázás, térden lovagoltatással,tapsolás versikékre. Ezeket csinálhatod. Esetleg.

2023. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem egyáltalán de sokat beszélek neki. Mutatom neki mi micsoda stb. Néha utánozza az állat hangokat ha valamit nem akar akkor mondja magától hogy: ne

Baba, mama ezeket is mondja de nem tudom ezeket tudatosan e

Szoval néha ha olyan kedve van utánoz egy két szót de inkább csak gagyog baba nyelven..


Nem tudom ez jó e így vagy hogy mikor probléma hogyha nem beszél

2023. aug. 10. 19:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 20 hónapos lesz de ugyanez. Most tanulunk pl babakocsi nélkül normálisan közlekedni. Ideig jön de ez tart kb 10 percig utána menne amerre kedve tartja leginkább 🤣. Idegőrlő de muszáj gyakorolni ezt is. Persze csak akkor ha éppen nem célirányosan megyünk tehát ha sietunk nekünk is kell még a babakocsi.


Egyébként ismerősökkel voltunk nyaralni. Hajnalban indultunk és az egyik pihenőnel kb reggel 6kor megálltunk. Az ő kisfiúk békésen sanditott meg az anyja kezéből, odabujva. Ehhez képest az én kislányom mint az őrült szaladgált körbe körbe, nevetett, nézte a buszokat autókat stb. 🤣 Teljesen be volt pörögve.


Egy szó mint száz nem egyformák a gyerekek, vannak sajtkukac típusok és nyugisabbak.


A beszéd szerintem egyéni. Ha szavakat mond már az jó de ennyi idősen nem elvárás a folyékony beszéd egyáltalán. Az én lányom kb 20-23 szót használ. De csak szavakat es ennyi.


Hisztizni tud nálunk is a kisasszony bőven, én igyekszem sok mindenben megegyezni vele meg választási lehetőséget adni. Illetve ami olyan dolog azt elengedtem. Azóta jobb mindenkinek az élete. 😂


Egy szó mint száz szerintem semmi baj a gyermekeddel.

2023. aug. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hu akkor meg nyugodtam hogy nem csak az enyém ilyen😂 az én kisfiam is nagyon szeret szaladgálni össze vissza ha valahol vagyunk. Buszokért is meg van őrülve. Szeretem hogy ilyen de néha kicsit már sok. Túl van pörögve mindig 😂
2023. aug. 13. 16:06
 7/7 A kérdező kommentje:

A beszéde pedig kezd gyarapodni

Ma elkezdte énekelni legalábbis utánozta az egyik gyerekdalt.

Nem látta hogy nézem azért bátorkodott szerintem, utána rám nézett és szégyenlős volt már nem utánozta😂

2023. aug. 13. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!