Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan döntsem el, hogy férfi...

Hogyan döntsem el, hogy férfi vagy nő terapeutára van szükségem?

Figyelt kérdés

Érvek a férfi mellett:

-Valszeg sok problmám abból adódik, hogy nem kaptam egy erős képet apámtól, mivel vagy nem volt ott, vagy nem foglalkozott a "furcsa" viselkedésemmel


Érvek a nő mellett:

-Személytől függően irracionálisan magas megfelelési kényszer jön rám, ha egy csajjal beszélek, mivel van amilyen oknál fogva elkezdem istennőként látni


Nemtől független okok:

Egyedüllét okozta depresszió ellen nagyon erősen kell tennem (hobbik, jövő tervezés), másként beindul az autómatikus negatív önbeszéd, de sokszor semmi nem segít


25f



2019. júl. 21. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
A terapeute neme teljesen lényegtelen, a szakértelme számít, meg hogy neked melyik mennyire szimpatikus.
2019. júl. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Áthidaló megoldásként addig választható egy interszexuális terapeuta.
2019. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mind a kettő ugyanannyira lehet hatékony és tanulságos, hiszen mindkét nemmel kapcsolatban vannak olyan élményeid, amikkel kell dolgozni.
2019. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
34%

Azért számít a nem.. nekem az első terapom férfi volt, igaz, hogy vele csak egy rövidterápiát csináltam végig, de a fő gond az volt, hogy ő teljesen az apámmal való kapcsolatomra fókuszált. És nem mondom, hogy azzal nem volt probléma, de a fő gond az anyám volt, még jóval korábban, és azt a részét csak egy női terapeutával tudtam feldolgozni, aki anyám helyett anyámmá vált a terápia idejére.

Úgyhogy összességében én a női terapeutára szavazok, az anya egy fokkal meghatározóbb az ember életében (korai kötődés és hasonló nyalánkságok). És mivel a terapeuta a terápia idején bizonyos szempontból helyettesíti a szülőt, ezért nem lényegtelen, hogy melyik szülő az, akit helyettesítenek...

De a fentiektől függetlenül azt javaslom, hogy ne hallgass senkire, csakis a saját megérzéseidre. Nekem az jött be.

2019. júl. 24. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!