Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött dolgait kifőzéskor...

Újszülött dolgait kifőzéskor ti hány percig főzitek (cumisüveg, cumi)?

Figyelt kérdés

Ezt a leírást találtam, ahol 30 percet ír forrástól, de a védőnő 10-15 percet mondott:

[link]


Tehát elmosogatás után fazékba/textilpekusba be, majd forrástól számított 30 percig főzni forralva..

Elég lehet 10-15 perc, vagy tényleg kellene fel óra?


Itt gyiken rákeresve egyébként mindenki csak 5 perc főzést írt. Szóval ahány hely annyi féle..


A másik kérdésem hogy mam onstreilizalos cumisuveg van jelenleg, tényleg elég hogy berakom a leírás szerint a mikróba, és annyi?


(Kesobb majd, amennyiben szükségét látom mikrós sterilizalót fogok venni valószínűleg, de első körben most a kifozes módja érdekel.)



2023. aug. 20. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is mam volt, de én inkább vettem sterilizáló folyadékot. Nem kényelemből, hanem mert a főzéstől nagyon elkezdett lekopni a ml beosztás róla, egy új üveg meg azért elég drága. Így is az egyikről pár főzés után egyszerűen lejött az egész.
2023. aug. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a főzésnél te meddig főzted? Illetve azt elvileg nem kell főzni csak Mikrózni simán.
2023. aug. 20. 23:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a cumisüveget csak az önsterilizáló funkciójával sterilizáltam, illetve a cumikat is a saját sterilizáló dobozukkal, amikben megvettem őket.
2023. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mamot úgy ahogy írja, pár prcig kell. Csak utána óvatosan mert forró. Én szerettem.

Amúgy mikrósom van, ez a legkényelmesebb.

2023. aug. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom tápszeres sajnos az elejétől.

Mam-os cumisüveget használunk.

Elővettem 2 tálat. Egyben mosom a másikban öblítem.

A fiamtól maradt egy tommee tippee- s mikros fertőtlenítő.

Elmosom beleteszem,darabjaira, plusz cumi, 5 perc mikro és kész.

Ez így van az elejétől, soha nem volt baja tőle.

Az első fél évben használtam külön cumisüvegnek mosogatószert, azóta csak a simát.

Egyszer bekerültünk a kórházba magas láz miatt, a férjem betette csak az üvegeket a mikroba, a megadott percre, valaki feltekerte és az összes üveg megolvadt.

Gondolhatod mennyire örültem, hogy a kórházban egy üveggel maradtam.

2023. aug. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem használok sterilizálót. Sima edényben max öt percig forralom, max akkor többet, ha elfelejtem. Azért nem tárgyából szedem ki, hanem el van mosogatva rendesen használat után, és anyatej vagy tápszer van benne. Már második gyereknél csinálom így, soha nem volt gond.
2023. aug. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5 percig.
2023. aug. 21. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én most a cikk alapján sokáig főztem, de akkor én sem fogom fél óráig, a mam is 5 percet írt első használat előtt.


Viszont azt néztem, hogy vízkövesek lettek a kifőzés után (itato pohár és cumisuveg), hlye kérdés, de elég ha sima vízzel leöblítem azt a réteget ilyenkor, vagy inkább menjek át rajta majd még egyszer?

2023. aug. 21. 19:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!