Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetesen növekedési ugrás...

2 hetesen növekedési ugrás vagy ez valami más?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma 2 hetes 3 napos és tegnap kezdődött neki. Esténként 2.5-3 órákat alszik, de a megelőző este 4 órát aludt egybe. Tegnap óta állandóan cicin akar lenni. Nem lehet letenni egyáltalán mert 5-10 perc maximum és sír és vissza akar jönni. Mindig egy mellből etettem most már a 2 sem elég neki. Este pedig óránként kelt. Egy kis plusz lefejt anyatejjel ki tudtam 2 alvását húzni 2 órásra. Amúgy este mindig szoktam neki pluszban adni 30 ml-eket de most csak 1 órát aludt tőle. Lehet a meleg vagy ez növekedési ugrás? De lehet ez 2 hetesen? Ha ez az akkor hány napig tartott nektek?

2023. aug. 22. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes gyerekről beszélsz.. itt még ne keress rendszert semmiben. Néha ilyen, néha olyan napja lesz. Az első növekedési ugrást kb 6hetes korra teszik, megjegyzem az én gyerekem 4hónapig 0-24ben cicin volt így én észre se vettem semmi változást. Nem kell mindennek nevet adni. Sodródj kicsit az árral, ne aggódj. Adj neki enni ha éhes, altasd ha fáradt, majd kel amikor kel.
2023. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod az alvàsat húzbi meg miért pòtolsz?!?!

Ennyi idős gyereknél az a normális ha kb állandóan mellen van.

2023. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Amit napközben vagy este összegyűjtök az anyatejgyüjtővel, abból kap vissza este kicsit. 20 max 30 ml-t. Fél-1 órával így tovább alszik. Elvileg 3 hetesen is van növekedési ugrás akkor ez nem az? Csak szimplán még picike és ilyen napjai vannak? Mert az szerintem nem normális hogy 1-1.5 órát van mellen, lerakod és 5 percen belül ordít, majd visszarakom és megint 1-1.5 óra evés. Értem, hogy a pici igényei de már fájnak a melleim kicsit és jó lenne nekik két evés között 1 óra pihenés néha :/
2023. aug. 22. 10:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak evés miatt szopizik. Komfortszopi is lehet. Amikor nem szív csak nyammog rajta. Így fejezi ki, hogy rád van szüksége.
2023. aug. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szívja is és nyél közben. Plusz ha leteszem eszi a kezét.
2023. aug. 22. 10:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet növekedési ugrás de ne foglalkozz vele, egyen ha éhes, nem kell okokat keresni.

Kislányom 4 hónapos és 2 hetente mindig tart kb 2 napot mikor jóval többet kér enni, mint általában. :D

2023. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És szerintetek adjak neki pluszban? Több órákat is cicin tölt de leteszem és üvölt, hogy éhes.
2023. aug. 22. 11:30
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Es honnan tudod, hogy azért üvölt, mert éhes? Lehet csak szimplán a közelségedre vágyik vagy épp túlette magát és feszít a hasa.
2023. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia.

Nálam ugyan ez volt. Nekem a tejtermelès is lassan indult be, rengeteget fogyott a babám az elejèn.

Itthon is sírt nagyon sokat. Hiába raktam mindig cicire. Szinte semmit se aludt, max ilyen 10 perceket. Nekem nem volt plusz tej fejve így èn tápszerrel kezdtem pótolni. Cicizès után a 3 hetesem a 60 90 ml tápszert mèg simán megette. Ès aludni is aludt utána.

8#

Felvehettem őt, cicire rakhattam, dajkáltam mindent kiprobáltam. Csak sírt ès sírt. Ahogyan megkapta a pótlást látszott rajta hogy kellett ès most minden boldogság.

2023. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Ne adj pótlàst. Nekem az elsô pàr hètben-hònapban rengeteget volt mellen a gyerekem. A ,,rekord" 3 óra volt egyhuzamban, hajnali 2-5-ig. A vègère elèggè kivoltam.

Rengeteg tejem lett a sok szoptatàstòl.

Ez a korszak nehèz ilyen szempontból. Ha az ember nem felkèszült, azt gondolhatja, hogy pòtlàs kell, azèrt van a gyerek annyit mellen. Pedig nem. Èpp ilyenkor ,,csinàlja" a tejet. Ebbe a fokyamatba a cumi, pòtlàs, szoptatàsok közti idő hùzàsa belezavar.

2023. aug. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!