Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy telt az alvás újszülött...

Hogy telt az alvás újszülött babád első napja/éjjelen a kórházában, majd otthon?

Figyelt kérdés

- egy szobában veled volt végig?

- az agyon aludt veled vagy külön helyén? Nem feltel hogy össze nyomod/leesik stb?

- hogy tudtál aludni ezekben az időkben?

- állandóan cicizett?


2. Otthon hogy alakult az alvás első hetekben?


+3: bármi tipp?… :)



2023. aug. 30. 23:49
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Főleg az esték érdekelnek a kórházban, ha veled van/volt. Illetve mennyit aludt/volt fent, és hogy végig az agyban melletted volt e vagy a kis kocsijában stb.
2023. aug. 30. 23:51
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Végig velem volt, csak akkor nem ordított ha a nővérek elvitték megetetni és utána ki volt ütve. Nem aludtam igazán, de ő sem, ordítás közben nem lehet 😒

Otthon első éjszaka végig aludt, aztán kb 2 évig az volt az első és az utolsó mindkettőnknek

2023. aug. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Végig velem volt. Az első éjszaka aludt szépen, kifárasztotta a születés. A második éjszakán már semmit nem aludtunk, vagy cicin tartottam, amiből még semmi nem jött, vagy sírt. Végül a csecsemős nővér megsajnált és javasolta, hogy dugjam a kisujjam a szájába a szájpadlása felé a tenyér résszel... elhallgatott, így aludtunk egymás mellett.

Leesni nem tudott volna, mert a kórházi ágyam mindkét oldalát fel lehetett emelni, így mindig az oldalfal és magam közé raktam. Volt kiságy neki is, de abban egyáltalán nem volt el. Csak akkor raktam bele, ha fürdeni, mosdóba vagy enni mentem, addig valaki vigyázott Rá a szobatársaim közül. (Szerencsém volt, mert az egyik régi évfolyamtársammal együtt szültem.)


Otthon eleinte óránként ébredt, amíg nem lett megfelelő a tejem mennyisége, utána tartotta a három órát.


Most már 22 hónapos, de éjjel még egyszer ébred, hogy éhes. Sinlac tejpépet kap cumisüvegből (hígabbra készítve).

2023. aug. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Velem volt végig ami jó is de fárasztó is. Este 11 kor mentem a csecsemős részre szülés után, éjfél előtt már hozták. Szerinted mennyit pihentem szules utan? Még én is rottyon voltam de ő már kakilt vagy 3x, keltem fel pelenkázni, velem akart lenni, meg cicin, nem nagyon akart a kiskocsiban lenni.🙂 Hajnali 5- 6 körül meg már beindul az élet a kórházban..
2023. aug. 31. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ja es allandoan éhes volt de nem kapott pítlást csak 24 óra után mert hogy van tartalék..hát ő nem így gondolta.

Itthon rengetegszer ébredt éjjel, allandían cicizett volna, megnyugtató volt neki. Most is ha nyügös sokszor csak az nyugtatja meg.

Tippnek annyit mondanék ne parázz a tejen, beindul az pár napon belül. Hazajöttünk egy órán belül beinsult.

Pihenni sajnos bennt nem fogsz tudni.

2023. aug. 31. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Hu, nagyon köszi mindenkinek!! Akkor ez normális.


Mindig velem van, mindig cicizne, vagy sir. Rajtam van végig az ágyon, csak így marad el, alvás nuku.


Most megnyugtattatok, köszi!

2023. aug. 31. 04:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Végig velem volt a kórházban.

Nálunk nem is lehetett a kiskocsiba tenni, csak ha a folyosóra vittük, szóval az ágyamban volt, én meg féltem elaludni, nehogy megnyomjam...

A kórházban töltött 4. hajnalon született meg, már előző éjszakákon se nagyon aludtam, előtte való éjszaka pl. hajnal 5-ig vajúdott mellettem egy másik anyuka a szülőszobán, utána zuhanyozni küldték és átvitték a szomszéd szobába, onnantól már durván ordított... :)

Hullafáradt voltam tizenóra vajúdás után, alig vàrtam, hogy hazaérjünk, és aludjak :)

Ott már a saját ágyában pihent, kicsit be is volt sárgulva, szóval sokat aludt, néha ébreszteni kellett az etetéshez.

Otthon jobb lesz, hidd el! :)

2023. aug. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Mind a harom velem volt es velem is aludt az agyon.

Oldalt fekudtem es annyi.


Nem volt extrem szopi. Ha ebredt megkapta se villany oltas se mas nem volt. Aludtunk.


Nekem kifejezetten jol aludtak. Plane a fiam az ejjel is 3 orat aludt 10 perc szopi aztan ujra alvas. A lanyok osszevissza voltak. De ugy h nem maceraskostam igy en is pihentebb voltam


Mindegyikkel csak 1 ejszakat toltottem bent. Otthon ugyan ezt folytattam. Nagyagyban a baba velem ejjel nincs lampa oltas csak gyorsan cici es alvas tovabb. Amigy sok esetben a szopit is ataludtam. 😁


Nem nem fekudtem ra egyszer sem egyikre sem. Ellenben a tasok egasra jo parszor 🙂

2023. aug. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kiskocsiban sírt, így a mellkasunkon aludt egész éjjel. Nem szopott, aludt ő is. Ki voltunk mindannyian fáradva, kellett a pihenés. Féltem hogy elalszunk és leesik, de nem esett le. Utána már bátrabb voltam, persze úgy aludtam hogy azért figyeltem rá,kezemmel fogtam. Mindenhol azt olvastam mellretétel milyen fontos, a baba azonnal keres és szopik és megnyugszik. Szerintem mi vagyunk a világon az egyetlen kivételek. Az én gyerekem nem akart szopni és attól sírt ha erőltettem ha hagytam aludni, nem sírt.
2023. aug. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A szülés utáni első éjjel nem volt velem

Aztán már igen

A kiskocsiban is aludt és velem is aludt.nem féltem,hogy rafekszem,vagy hogy leesik az ágyról.

Tejem meg nem volt,de ennek ellenére sokat tettem cicire,hogy beinduljon a tejtermelés.

Tápszert kapott harom napig amíg nem indult be a tejem.

2023. aug. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!