Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek a gyerekre...

Mennyit költöttetek a gyerekre kb a születésétől ovódás koráig?

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem lehet "megmérni".


Senki se tudja megmondani, hogy mennyivel több víz fogyott azért, mert a gyereket is fürdeni kell, többet kell fél mosni...

Azt se tudja megmondani, hogy mennyivel több kenyeret, zöldséget stb. vett azért, mert a gyerek is eszik...

Mennyivel több üzemanyag fogyott, mert a gyerekkel ide vagy oda kellett menni?


Nem lehet patikamérlegen kimérni mennyibe kerül egy gyerek.

2023. szept. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
30%

De, lehet. Csak épp a pénzügyi tudatosság Mo.-n a béka feneke alatt van. "Háztartási könyvről", családi költségvetésről a többség max. filmből hallott.

Annak aki vezet ilyesmit, gyönyörűen követhető minden változás. Minél részletesebben, annál inkább.

(Biztos lesz aki beleköt, de az ilyen nyilvántartások lényege pont nem fillérb....ás, nem a spúr gondolkozás, hanem pont az ellenkezője, hogy minél többre jusson.)

Egyébként csak egy példa: gyerekek előtt 2 fős háztartásban havi 5 m³ hidegvíz fogyott. 2 gyerekkel havi 10 m³ az átlagunk.

2023. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%
Az enyém még nincs óvodás, 2 éves lesz, de már így is rengeteget. Ha tápszis lett volna, akkor még többet. A pelenka rohadt drága, a normális kaja is, és ugye naponta 5x eszik (míg mi max 2x), és amúgy nem is keveset, hiszen fejlődésben lévő szervezet. A költési szokásoktól is függ, de egész nyugodtan az egy főre eső költségekhez adj hozzá még egy olyan felnőttnyit, aki nem csak zsíroskenyeret eszik és nem ruházkodik 😂 Főleg ha a ruhákat, cipőket is maga veszi az ember a gyereknek. Mi ruhát rengeteget kapunk, így azt nem nagyon veszünk, viszont cipőt gyakran kell. Nyilván ha nagyobb lesz, akkor már a ruhákra is költeni kell, mert nem fog 3 havonta örökölni.
2023. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
El nem tudom képzelni, milyen pozitív okból írná össze ezt egy szülő.
2023. szept. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%

A ketteset lepontoztátok, igazi primitív gyökér reakció, bár a magyaroktól mit is várunk.

Nekem nincs gyerekem, nem is lesz. DE a költségeket minden hónapban írjuk, így forintra pontosan meg tudom mondani egy évtizedre visszamenőleg, hogy mire mennyit költöttünk. Így ha lenne gyerek, akkor azt is meg tudnám mondani forintra pontosan, hogy mennyibe került. Ez nem patiokamérleg, hanem egyszerű józan ész, hogy tudom, mire mennyit költök és nem csak úgy elfolyik a pénz valahova.

2023. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is le lett pontozva (3), pedig többet írtam a témával kapcsolatban, mint az 1-es, aki csak hegyibeszédet tartott, hogy honnan is lehetne tudni mennyibe kerül egy gyerek eltartása...

Oké, nem írtam konkrét számokat, de az hogy nekünk havi 200ezerbe, vagy 50ezerbe kerül átlagban a gyermekünk, az aligha lenne bárkinek is releváns információ, hiszen lehet, sőt szinte biztos hogy teljesen más az életmódunk. Ha esetleg tételes kimutatást vár az illető, illetők, több évre visszamenőleg, akkor nagyon el vannak varázsolódva.

Szóval, köszi a nagyon intelligens pontozást.

2023. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

#2 1-es vagyok, mi követjük a kiadásinkat, de így se lehet megmondani mi az ami a gyerek miatt van, mivel létezik infláció is, ami most elég számottevő.


Attól hogy tudom hogy 4 éve 60.000 Ft-ot költöttünk élelmiszerre egy hónapban most meg 120.000-et nem jelenti azt, hogy a gyerek eszik meg havonta 60.000 Ft élelmiszert...


Nem hiszem hogy létezik olyan ember aki felírja hogy vett 1 kg almát, abból ő megevett 230 grammot, a férje 520 grammot, a gyerek 410 grammot a maradék meg a padlón/kukában kötött ki.


Közben lett mosogatógépünk, lecseréltünk jó pár eszközt, ezeket valószínűleg gyerek nélkül is megtettük volna nem lehet megmondani hogy mekkora részét teszi ki a vízfogyasztásnak a gyerek.


Vagy az, hogy a sima mosószer helyett mindenkinek sensitve-el mosok az a "gyerekre költés"? Ha lecseréltettem a laminált padlót a baba születése előtt a gyerekszobában az a "gyerekre költés"? Ha kifestetem a gyerek szobát az a "gyerekre költés"?


Ez nem egy egzakt szám.

2023. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
En is vezetek havi koltsegvetest, es meg is lepodnek altalaban az emberek, amikor elmondom, hogy forintra pontosan tudom, hogy mennyit tudunk megtakaritani erre-arra, mennyit fizetunk dolgokra. Abban igaza van a kettes valaszolonak, hogy a penzugyi tudatossag fogalma ebben az orszagban rengeteg embernek ismeretlen. Nyilvanvaloan nem a rezsi reszet szamolom a gyereknek, mert az - plane ovodaskorig - teljesen elhanyagolhato mennyiseg, de a kaja pl. mar nem az, mivel o naponta kapja a friss zoldseget, gyumolcsot, ami mar onmagaban nem kis kiadas. Kajara igy pluszban 30 ezerrel tobbet koltunk. Emelle meg kap gyumolcspureket, hogy legyen itthon, ha hirtelen kellene, tapszert, ami igy is 20.000 Ft havonta. A pelenkaja 10.000, a popsitorlo havi adag 5000 Ft, vitaminja 2 havonta 500 ft, illetve havi 20.000 Ft a keret uj jatekra/konyvre. Meretvaltaskor az uj ruhatara 50.000 Ft korul van. A valaszthato oltasai ha leosztom, az elso evben ~15.000 Ft havonta. 3 havonta mososzer/oblito, ez 5000 Ft. Bababarat tisztitoszer havonta 3000 Ft. Es nyilvan volt babakelengye is, ami 1 millio forint volt (mindent ujonnan vettunk es kozep arkategoriaban, semmit sem kaptunk), plusz a szobaja 300.000 Ft (festes/padlo).
2023. szept. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

5

Minden hóbapban írom az utolsó zsemlét is


Mégis lehetetlen megmondani…


De közben költöztem nagyobb hàz nagyobb rezsi a 2 ingatlan különbözete.


2 autó

Nagyobb autó, mert nem 1 gyerek van.. akkor azt kire szàmolj?

Ha ketten maradunk a férjemmel, ezek nincsenek.


Vagy a betegséget amit közvetve a gyerek okoz?


Vagy az a költség , amivel a fizetés kiesik és előre félre kellett tenni?



Plusz


3 éve a rota oltás darabja 11e volt

Most vettem a kicsinek 24 e


Vagy akkoribal egy ddstep 8-9000 volt


Most 15-16


Hol releváns?


Vagy aki nem is ddstepet vesz, hanem bobieshoes vagy épp pediped vagy richter?



Vagy pelenka

Az enyém most napi 7-8-at használ más gyereke 10-et másé meg 5-öt


Vagy járunk zenebölcsi, ringató majd tánc, karate, most kezdik a zongorát..

(5 éves és 4 a másik és mellettük van baba is)

2023. szept. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mivel egyszerűen nem foglalkozom azzal mennyit költöttem rájuk születésük óta. El sem tudom képzelni,hogy egy epeszű szülő ír minden fillért amit a gyerekre költött,mégis minek az arcába dugja majd,hogy nesze ennyivel tartozol vagy mi??


Van havi kötlsegvetésem,hogy lássam előre mire kell költenem,de eszembe nem jutna írogatni,hogy ma Pistikére költöttem 2ezret, és a havi bevasárlás x %a is idetartozik 🤦‍♀️

2023. szept. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!