Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek a gyerekre...

Mennyit költöttetek a gyerekre kb a születésétől ovódás koráig?

Figyelt kérdés
2023. szept. 2. 08:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Mi is vezetjük a kiadásokat és nem. Nem tudom megmondani mennyit költünk a gyerekekre, egyrészt mert mondjuk 5 év alatt alapból brutál felmentek az árak, mihez képest mondjam meg, hogy mennyit változott a háztartásunk kiadási oldala a gyerekek miatt? Másrészt érthető módon azt nem vezetem, hogy a megvett sajtból, felvágottból, gyümölcsből, zöldségből mennyit ettek meg ők és mennyit mi, de ahogy más is írta, az hogy most pl. sensitive öblítőt használok, ami picit drágább, mint a korábban használt, az "gyerekre költésnek" minősül vagy sem? És csak a különbözetet számoljam és tartsam számon azt is, hányszor mosok a gyerekekre havonta?

Ezen felül pedig lehet mi havonta kétszer eljárunk állatkertbe, strandra, nagyszülőkhöz vidékre, stb., ami értelemszerűen megdobja a költéseket, de lehet erre másnak nincs igénye, vagy merőben mások az életkörülményei.

Gyerekre költésnek számít, hogy én kiestem a munkából, így elvették a cégesautómat és vennünk kellett egy másikat, hogy fenntartható maradjon az életformánk? Vagy nem számít annak, mert ha munkahelyet váltok, amúgyis így lett volna valószínű?

Az sem mindegy, hogy első, avagy többedik gyerek-e, mert amíg az elsőnél majd egy millió forint volt mire mindent összevásároltunk, addig a másodiknak már adott volt minden bútora, babakocsija, stb. Alig kellett valamivel kiegészíteni. Akkor ezt költségben osszam le gyerekekre? Mivan, ha valaki mindent kap?

Gyerekre költésnek számít, hogy családi házba költöztünk, hogy kényelmesebben elférjünk? Itt a fogyasztási szokásaink (rezsi) amúgy is növekedtek volna, hogyan tudom leosztani, hogy mennyi ebből a gyerekeké?

Részünkről az átlag mondjuk havi 50 ezer forint az első 3 évben. De ez egy erős hasraütés, amiből a fenti bizonytalanságok hiányoznak.

2023. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%

Színvonal az megvan 😂

Hogy mire kellhet egy hasonló kimutatás? Mondjuk egy gyereknél ahhoz, hogy "belefér-e" kettő? Kettőnél ahhoz, hogy jöhet-e a harmadik? Hogy tudjuk, hogy nagyobb lakás, nagyobb légköbméter felfűtése hogyan dobja meg a rezsiköltségeinket?...stb. Hogy nem pontos? Mi az az életben? De erre van a statisztika, amiről 10-ből 9 ember csak annyit képes benyögni, hogy a "statisztika hazudik". Aki meg ért a számokhoz, az nem kerüli csak azért őket, mert "inflációval nem tudsz számolni" (de, igen), meg "de nem tudod fillérre leosztani" (nem is kell, de egyébként vetítési alapokkal megközelítőleg tudnám).

Nem a gyerek orra alá szánja aki vezet hasonlót....

2023. szept. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha mindent beleszámolok a terhesség megállapításától az óvodakezdésig, olyan 6-8 milliót
2023. szept. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Vezetek havi költsegvetést,tudom mennyi a suli/ovi, az edzés az ebéd stb,azt is mennyit költöttem cipőre, ruhára,az előző és a következő hónapot is tudom, de nem vezetem születesüktől kezdve,hogy nos akkor az első hónapban ennyit költöttem pelenkára,tápszerre,ruhára aztán 5 éves koraig ennyibe került meg ennyibe került...nem osztom le a rezsit meg az élelmiszert, a tisztítószert stb. Nem vezetek statisztikát sem és kimutatást sem akarok csinálni, ha valakinek ez fontos csinálja,de nem úgy tervezek gyereket,hogy forintra pontosan kiszámolom mennyibe fog Nekem kerülni..
2023. szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Bár még nem óvodás a gyerekem, sőt még 1 éves sincs, de hátha segít:


Szülés előtti költségek:

Terhesség alatti vizsgálatok: 600 ezer

Baba bútorok meg mindenféle újszülötteknek szükséges cucc: 500 ezer


Szülés: 1,2 millió (Duna Medical)


Szülés után első pár hónap: havi 80-100 ezer között (tápszer, pelenka, popsitörlő, ruhák, bármi egyéb..sok apróság)


Ja meg az elején heti 5-6x kaja rendelés mert nem tudtam rendesen a baba mellett főzni, az még egy 150 ezerrel megdobta. 😂


Óvodás korig szerintem minimum 3-4 millió simán elmegy egy gyerekre, de inkább több.

2023. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

12# Mérnök vagyok, szerintem értek a számokhoz, de én túlzásnak érzem, amit mondasz, illetve ez is élethelyzet függő.

Pl. ha van egy gyerekünk és érzem a büdzsén hónapról hónapra, hogy bőven belefér mégegy (akkor is, ha egy keresős család lennénk valamiért), akkor miért kell tudnom pontosan, hogy mennyit költök rájuk az utolsó pár zokniig? Három gyerekre pedig nem vágyunk (bár anyagilag beleférne), így ez nem kérdés.

Az, hogy mennyivel lenne több a fűtés költség sokmindentől függ. Fekvés, szélső/alsó lakás-e, netán családiház. Lehet becsülgetni, de felesleges.

Vezetem a havi bevételeinket, kiadásainkat nagyvonalakban. Statisztikázni, inflációval kalkulálni évekkel előre/hátra, vetítési alapokkal szummázni, stb. Komolyan kérdezem, minek!? Értem, hogy lehetne, de épeszű ember ezt miért tenné? :D

Egyetértünk, hogy a pénzügyi tudatosság itthon konvergál a nullához, de azért azt sem lehet kijelenteni, hogy aki kimondja, hogy "nem lehet pontosan megmondani", az pénzügyi analfabéta. Én sem tudnám pontosan megmondani. Ezért írtam, amit írtam. 11 voltam

2023. szept. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
59%
Fogalmam sincs. Komolyan. Mindig megkapta,ami kellett.
2023. szept. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#16 De szerintem nagyságrendet tudsz írni, a kérdező valószínűleg teljesen nulláról indul.


Mi magánban terhes gondoztunk és szültünk, kb. 2 millió. (alulról)


Oltások kb. 15.000 forint havonta, de beadattuk az összes kötelezőt.


D-vitamin és K-vitamin passz...


Pelenka + alátét: kb. 4-5 csomag * 1500 + 1 csomag pelenkaalátét 2000 (?) havonta + 1 neonragormon 2 havonta


Egyszeri kiadások:

Mi mindent örököltünk, kivéve a bútorokat, falmatricát, cumit stb. így

bútorok - 150.000 (használtan)

falmatrica - 15.000

egyebek - 30.000 forint (cumi, rágóka, kiskanál stb.)


Ételek bevezetése (6 hónapos kortól):

kb. 15.000 - 30.000 forint között havonta


Babaúszás - 8.000 forint/alkalom


Gyógytorna - 15.000 forint/alkalom - nekünk 6 darab kellett


Zenebölcsi - 6.000 forint/alkalom

2023. szept. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!