Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fogadta a "nagyobb"...

Hogyan fogadta a "nagyobb" gyereketek a baba (kistesó) érkezését? :)

Figyelt kérdés

Általában kisebb-nagyobb mértékben mindenhol van testvérféltékenység?

Egyáltalán nem lehet ezt valahogy megelőzni?


2023. szept. 5. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia nálunk 6 év van. A nagy fiú.

Imadja a kicsit egy igazibszerelem van még.

Minimális féltékenység de ezt inkább én kapom.

A tesó mindenekelött🙏

Szerintem ezt nem lehet befolyásolni hogy milyen lesz a kicsivel. Nekünk eddig szerencsénk van.

2023. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 év van, nagyon várta a kistesót a fiam, és kijelentette, hogy lány legyen, ami be is jött neki :D Nem igazán volt féltékenység, de meg is tettünk mindent, hogy ne érezze háttérbe szorítva magát. Kérés nélkül segített mindig mindenben, etetni, fürdetni, pelenkázni, játszott vele, "tanította" mászni meg járni... ha bárhová felmászott a kicsi, akkor 1 mp múlva már ott volt, és rakta a kezét elé/mögé/mellé, hogy nehogy leessen, stb. Most is imádják egymást, mindig mondom, hogy ennek így kellett lennie ebben a sorrendben, mert a fiam egy igazi gondoskodó, védelmező nagytesó. Persze vannak olykor súrlódások meg veszekedések, mert már a kicsi se olyan kicsi, és hát kinyilvánítja az akaratát meg a nemtetszését, ha úgy van... De alapjáraton nagyon jó testvérek. 7 és 3 évesek most.

Legjobb amikor éppen vitatkoznak egymással (hangosan, egymást túlkiabálva persze), de ha én szólok rá a kicsire egy picit emeltebb hangon, akkor már jön a fiamtól a "jól van anya, azért nem kell KIABÁLNI (!!! :D) vele, ő még kicsi" :D Na olyankor mindig elnevetem magam.

2023. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kereken 2 éves volt a nagy, mikor a kicsi érkezett. Imádja a kezdetektől, nem volt semmi féltékenység, bújik, simogatja, játékot visz neki.
2023. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

8 éves volt a lányom mikor született a fiam.

Nagyon sokáig a lányom mondogatta,hogy jobb volt tesó nélkül,furcsa neki a helyzet stb.Kicsit féltékeny volt,hogy a baba mindig a kezemben van,sokat kell vele foglalkozni

Már eltelt majdnem két év,és pont a minap mondta,hogy most már nem érzi ezt,és már tök jó,hogy alszik éjjel a baba,nem sír,tud járkálni,kezd beszélni

2023. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Féltette mindenkitől, ha valaki megfogta megtámadta azt kiabálva, hogy anyáé baba és csak akkor nyugodott meg ha visszaadták nekem

2,5 év van közöttük

2023. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 🥰
2023. szept. 5. 22:35
 7/7 A kérdező kommentje:

#2

Komolyan mondom, ritkaság az ilyen, csodás bátyus a kisfiad, és milyen édes kis segítőkész 😍🤭

2023. szept. 5. 22:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!