Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hedvig név tényleg kiszúrás...

Hedvig név tényleg kiszúrás lenne?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert láttam néhány kommentet e névről és azok zöme az volt, hogy cikiznék miatta, túl fiús meg ilyenek. De konkrét okot nem láttam, hogy miért cikizné bárki is e név miatt max a fiús dolog miatt de azt nem látom annyira vészesnek. Nekem a Hedvig mindig női név volt így lehet emiatt nem értem, de ha esetleg más lát bármi negatívot benne, megköszönném ha megosztaná. Vezetéknévhez természetesen illik. Amúgy vállalható név lehet? Kinek tetszik a név?

2023. szept. 6. 00:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk van a családban Hedvig nevű kislány, Hédinek becézzük. Nekem kifejezetten tetszik, egy volt tanárnőmet is így hívták, igazi nőies nő volt és nagyon illett hozzá.
2023. szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nagyon szép név, nem értem, miért csúfolnák miatta. Van egy Hédi barátnőm, aranyos.
2023. szept. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is nagyon szép név, bár nyilván az ízlések különbözôek. Ahhoz pedig elég mûveletlennek kell lenni, hogy valaki fiúnévnek gondolja, hiszen egy régi névrôl van szó, ami még a történelemkönyvekben is szerepel. Adjátok nyugodtan, ha nektek is tetszik.
2023. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Igen ízlés kérdése kinek tetszik vagyg nem de azért mégis jó lenne tudni van e bármi negatívuma a névnek ami miatt nem kéne adni :D de úgy néz ki nincs és ez jó mert a kedvenc nevem. :) Örülök hogy másnak is tetszik.
2023. szept. 6. 01:28
 5/28 anonim ***** válasza:
98%

Évekig azt hittem a Hedvig fiú név. 😅

Cikizni maximum Harry Potter miatt lehetne.

Amúgy nekem tetszik.

2023. szept. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
11%
Tragikus
2023. szept. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

Hedvig a lányom és soha senki nem cikizte a neve miatt (másért sem). A bagoly miatt külön menő.


És igen tanulatlan, aki szerint férfi név. Nem a hangzás vagy jelentése miatt, mert az adott, hanem aki konkrétan azt hiszi, hogy férfi név. Kihagyott néhány töri órát.


Az ostoba felnőtteknek kellene már elfelejteni azt az ökörséget, hogy megjegyzést tesz mindenre, mert a gyerek innen veszi. Miből gondolná, hogy az Andris név normális, de az Adalbert csúfolandó. Vagy az Erzsébet öreges, bezzeg a Mia mennyire menő. Nekik minden normális, abba nőnek bele, hogy így-úgy-amúgy hívják a bölcsi- és ovis társaikat és kész.

2023. szept. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
6-miért is, kérlek fejtsd ki mert ennyi hogy tragikus valasz nem elég...
2023. szept. 6. 06:16
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

8as:

1. Nem tetszik a jelentése(háború)

2. Nekem túl férfias, bárdolatlan hatást kelt, én szeretem ha egy női név könnyedebb, kevésbé darabos

3. 2 Hedviget ismerek, mindkettő borzasztó személyiség. egyik osztályfőnököm volt, igazi boszorkány, a másikuk meg egy távoli rokonom, aki kb bárkivel összefeküdt, csalta a férjét majd elhagyta a gyerekeit.

2023. szept. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%
Harry Potter baglya
2023. szept. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!