Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kiszúrás lenne a...

Tényleg kiszúrás lenne a Zselyke név?

Figyelt kérdés
Régóta nagy kedvencem de mióta elrepült az idő, észrevettem, hogy egyre több negatívumot hoznak fel a név iránt mint c-kategóriás, kisbabának elmegy de felnőttnek gyerekes, gúnyolják mint petrezselyem stb...ezek valahogy soha nem ugrottak be mikor magát a nevet hallom. Ez a felnőttként gyerekesre pedig mondanám a Hajnalkát, Bíborkát, ott is mondták ezt de nekem valahogy sose ugrott be mint gondolat és ismerek Hajnalkát, ő sose panaszkodott emiatt felnőttként se, mindenhol komolyan vették, így emiatt se aggódnék ezen. Az meg, hogy néhány embernek a petrezselyem jut eszébe, nos mit mondjak, minden nevet lehet csúfolni ha akarják. Mindezek mellett, továbbra is kedvenc név marad a Zselyke, de előtte biztonság kedvéért megkérdezném, tényleg gáz lenne e a név manapság? Van e rajtam kívül olyan aki szitén szereti ezt a nevet? Olyan egyedül érzem magam a névvel...:( Tényleg c-s a név? Vagy ez nem olyan kategória még?

2022. nov. 27. 00:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Bár nekem egyáltalán nem tetszik, de c-snek nem mondanám, kiszúrásnak se nagyon..

Minden nevet lehet csúfolni, de ha nem a nevét fogják, akkor majd csúfolják ezer más dolog miatt. (magas, alacsony, vékony,duci,szeplős, szemüveges akármi…)

2022. nov. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem gáz, nem gyerekes, és nagyon nem c. C kategória a Dzsennifer, Dzsesszikánál kezdődik.
2022. nov. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem gyerekes, és nem c kategóriás. Viszont szerintem borzalmasan csúnya, nekem egy rovar jut róla eszembe. De ha neked tetszik...
2022. nov. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk is Zselyke lett volna az egyik név amin gondolkodtunk, ha kislány. Azt, hogy öreges, nem lehet becézni..stb mi is meghallgattuk. A c-s dolgot mondjuk soha senki nem mondta. Közben kiderült, hogy ma már nem is olyan ritka, mint hittük.
2022. nov. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik. Egyetlen kifogásom az lenne ellene, hogy külföldön kimondhatatlan.
2022. nov. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem megborzasztó név.
2022. nov. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Nekem se tetszik, írtam is egyszer itt egy kérdés alatt a petrezselymet. Külföldön kimondhatatlan, és stílusában pont ugyanaz, mint a Hajnalka, Bíborka… egy becéző név, ami szerintem gyerekes, én pl felnőttként nem örülnék, ha így hívnának
2022. nov. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%
Béna szerintem is. Hajnalka az nem olyan gáz, de ez...
2022. nov. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnám, mert más típusú nevek tetszenek, de igazából teljesen mindegy, hogy nekünk tetszik-e. Ha neked tetszik, add! Csúfolni nem fogják, sok Zselyke van, és egyáltalán nem c kategóriás név.


(Az én fiam nevére is rákérdeztek itt és 70% utálta, de nem izgat)

2022. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem kislánynak aranyos becézés, de felnőttnek számomra kissé komolytalan, emiatt én(!) nem adnám, de nem ütköznék meg rajta másnál. 2021-ben a 29. leggyakrabban adott női név volt, szóval határozottan divatos és sokaknak tetszik, több embernek mint ahány ide fog választ írni.

Kitolásnak semmiképp nem gondolnám, teljesen viselhető név, ha nektek ez az álom, akkor adjátok nyugodtan.

Mi is olyan nevet adtunk ami ugyan rajta van a 100-as listán, de a vége felé, volt aki furán nézett ránk, hogy nekik nem tetszik, mások azt hitték nagyszülő után adtuk tiszteletből, mert régebben divatos hagyományos név, de nekünk ez tetszett, ez illett jól a vezetéknévhez, így nem foglalkoztunk vele. Azóta többen dicsérték meg, mint akinek előtte nem tetszett. Nektek és a gyereknek kell élni a választott névvel, nem másoknak.

2022. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!