Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az élet egy kisbabával?...

Milyen az élet egy kisbabával? Akinek most van, szoktatok vele úgymond "játszani"?

Figyelt kérdés
Igazából tudom, hogy egyáltalán nem mindenki élvezi, és viseli jól a babás időszakot, erre sok dolog is rátehet, (hasfájás, extrém nyűgös, sírós baba) de viszont tapasztaltam már, hogy nagyon sok kisbabát szinte letenni sem lehet, mert rögtön ordít.
2023. szept. 8. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem "most van", de igen, sokat játszottunk. Ölbeli játékok, kacagtató mondókák, kukucs...stb. már egy pár hetes is élvezi.
2023. szept. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Áá a kisfiam most kisbaba, már 10 hónapos. De ő pl sosem volt durván ölbe baba. Már néhány hetesen lekötötték a fények mozgásai, az éneklés, később a montessori fekete-fehér könyvek. Mára már igazi kalandvágyó kisbaba, akivel élvezet bárhova menni, mert tényleg mindenre rácsodálkozik. Persze eleinte igényelte a testközelséget, de egyáltalán nem volt matrica és nem ordított ha letettem. Voltak kivételes napok persze (mikor oltást kapott, vagy jöttek a fogak akkor nagyon bújt, de hát ez a normális, olyankor anya kell).

Nem állítom, hogy mindennap hú de szuper könnyű, mert vannak nehezebb napok, de azért nem egy idegsokkos babám van :D szerencsére. Meg most már bevonható minden tevékenységbe kb. Nézi ahogy mosok, mosogatok, "segít" söpörni stb. nem tiltom ezektől csak vigyázok rá, takán ez is azoka a kiegyensúlyozottságunknak.

Hozzá kell még tennem, hogy jó alvó baba szerencsénkre így a kimerültség, mint olyan nálunk nem játszik.

2023. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2023. szept. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam, hogy fél éves kor alatt a babához egy hippi mentalitású anya kell, aki nem akad fent a káoszon, utána pedig egy "őrmester". Jó, ez sarkított, de az eleje sokszor tényleg kaotikus, utána pedig fontos a következetesség is. Hogy ezen belül milyen? Minden gyerek és minden szülő más. Ismerek olyat, aki 2 hét alatt beállt egy elég jó napirendre és átaludta az éjszakát, olyat is, aki tényleg letehetetlen volt az elején, a mieink az elején sokat sírtak, az egyik még most is, de már látom a fényt az alagút végén (remélhetőleg nem a vonat jön). Az egyik szülő a sírást nem bírja, a másik a kialvatlanságot, a harmadik a kakis pelenkákat (ismerek ilyet, szerencséjére apuka), a negyedik az énidő hiányát, mindenkinek más a legnehezebb.

Játék: érdekes kérdés, mert elsőre azt mondanám, hogy nem szoktam a kicsi babával játszani, aztán jobban belegondolva igen, csak nem különül el a többi dologtól: mondókázom, amikor öltöztetem, bolondot csinálok magamból pelenkázás alatt, énekelek, amikor szeretném megnyugtatni, ilyesmi.

2023. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez komoly?

MEGINT TE?!!

2023. szept. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
5 persze,nem bír magával
2023. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!