Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8,5 hós anyatejes babának...

8,5 hós anyatejes babának egész napi étrendje?

Figyelt kérdés
leírnátok egy-két ötletet?nem akar bébi ételt enni.főleg a reggeli tízórai és uzsi érdekelne,hogy miket adtok neki?
2010. okt. 17. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam jövőhéten tölti a 8. hónapját.

Csak anyatejes. 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Sokáig nem tetszett Neki és a mai napig is inkább csak szopizna, de a védőnőnkre hallgatva napi 1 más jellegű ételt adok Neki. Ez vagy a tízórai, vagy az ebéd vagy az uzsonna.

Általában én főzök Neki, de ha nincs időm, akkor van tartalékba bébiétel és bébidesszert.


Azokat az ételeket, amelyek húst tartalmaznak, imádja.

Nagyon szereti a kecskeméti paradicsomos halat burgonyával. Minden gyümölcsös kekszes desszertet megeszik.

A tejpépeket utálja.

Szerintem a korának megfelelő ételekből válogass és vegyesen add Neki. Vagyis változatosan. Meg fogja szeretni apránként.


Eddig miket kapott?

2010. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ua idős az enyém is. Reggel anyatej, 10kor gyümi (eleinte bébiétel, most már én csinálom), ebéd zöldség + hús, ez is elenite bébikaja, most már én csinálom. Pl: cukkini krumpli/répa borjú husival. brokkoli krumpli/alma borjúval.

Uzsi: anyatej és utána elrágcsál egy kis babakekszet. Vacsi: 7 gabona pép vízzel kikeverve és gyümivel vegyítve. Elavásoknál szopi. Nálunk semmi tehéntejes nem jöhet szóba, mert a nagyobbik allergiás.

2010. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi!6 hósig szopizott,utána elkezdtük a hozzátáplálást,nagyon jól ment,szinte mindent szeretett(bébi ételeket)pár hete viszont semmit nem hajlandó megenni a bébiételek közül.az én főztemből egy pár kanállal(2-3)ami szerintem nem elég,így mindig visszajön a cici...nem tudok mit adni uzsira és tízóraira...a tejpépet nem eszi meg.
2010. okt. 17. 09:50
 4/4 anonim ***** válasza:

szerintem anyatejes babának nem kell tejpép. nekem pl van a fagyasztóban anyatej és van hogy azzal keverem ki a 7 gabonás pépet. olyan mint a tejbegríz, isssteni...((:

próbáld ki amiket írtam, azok is finomak, tényleg

2010. okt. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!