Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én érzem baromságnak,...

Csak én érzem baromságnak, hogy egy 1 év alatti gyereknek ekkora hűhót csapnak az karácsonyi ajándékkal?

Figyelt kérdés

Sztem egy picinek olyan mindegy... És amúgy is, a karácsony a szeretetről szól (illetve jézuskáról), nem arról, milyen zenélő műanyag izét kap a gyerek...

Alig várom, hogy együtt készülődjek az ünnepre a babával, de nem az, hogy mit vegyek neki....


2010. okt. 17. 12:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem igazad van. A lányom 9 hós volt múlt karácsonykor. A fa tetszett neki a legjobban. Vettünk neki egy járássegítőt amitől úgy félt, hogy 2 hónapig a közelébe se ment. Most másfél éves, de annyi mindent vettünk neki mostanában, hogy csak egy kis csekélységet fog kapni tőlünk. Majd kap elég lomot a nagyiktól meg a többi rokontól:)
2010. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem viszont az ANYUKÁNAK igenis fontos lehet, hogy mit vegyen a babának. Nekem baromi jó érzés a játékboltban sétálni, nézelődni, gondolkodni, hogy ehhez mit szólna, azzal játszana-e. A gyereknek valószínűleg tényleg mindegy, de a családnak nem. És miért ne lehetne hűhót csapni, ha ettől anya és apa boldog lesz?
2010. okt. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Én is így érzem, pedig nekem is van 2 gyerekem. A nagyobb összesen egy játéktárolót (1000FT) kapott tőlünk az első karácsonyára, hogy legyen mibe összeszedni azt, amit a nagyszülőktől kap. Azt viszont jó sok papírba csomagoltuk, mert imádta széttépni.:)

Most a pici is csak valami jelképeset kap, azt is főleg a nagy miatt, hogy lássa, nem csak ő kap ajándékot.

2010. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
igazad van. mi vettünk ugyan játékot a kislányomnak (ráadásul neki a szülinapja is dec. 23-án van). de nem ezen volt a hangsúly. a játékot azért kapta, mert úgyis kapott volna vmit, hogy felfrissüljenek a játékok. kapott egy dömpert, kesztyűbábot, meg könyveket. mondtuk neki, hogy most karácsony van, ő "bontotta ki" az ajit, de nem volt hűhó. úgyse fogott fel semmit az egészből sztem. most már azért más lesz, csinálok lisztgyurmából betlehemet is, meg elmondom, mi a karácsony lényege, hogy iylenkor azért ajándékozzuk meg egymást, mert nagyon szeretjük egymást, a jézuskás történetet is dióhéjban a betlehem segítségével stb. segít majd fát díszíteni. na de most már 2 éves lesz. :)
2010. okt. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
54%
Nem csak te...én is furcsállom hogy ilyen picinek ajándékot vesznek. Az én gyerekem első karácsonyán fél éves volt, nem vettünk neki semmit, de még csak a fa sem érdekelte, viszont a papírokkal remekül elvolt. Most 2,5 éves lesz, most már más.
2010. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
persze jol gondolod.én is mindig azt válaszolom,hogy minek 1 év alatti babának annyi játék,ha már ajándékozni akar,vegyen egyet.Mert azt viszont megértem hogy a szeretet ünnepén amikor ott van a rég várt baba a fa alatt akkor nagyon nagy szeretet képes kiadni az ember és hát kinek adja ki ha nem a gyerekének.aztán meg sajnos jön a csalódás,mert picik még és nem úgy értékelik mint mi,vagy a nagyobb gyerek.én 1 ajándékot vettem neki tavaly,és hagytam hogy felfedezze a fát,a fényeket,mentünk a mamákhoz ott is kapott ajándékot,hol örült,hol nem,nem értette,de tetszett neki a nyüzsi,ő akkor 1 éves volt.most 2 lesz,pár játékot kap most is,de már biztos jobban értékeli majd.
2010. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek. Nekem is fontos a készülődés, de inkább a "körítésre", a hangulatra helyezzük a hangsúlyt.

Barátnőm kisfia alig múlt két éves, és már kiköveteli az ajándékokat. Ezt inkább szeretném elkerülni.

2010. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
54%
az én kislányom 10 hónapos lesz karácsonykor.sok mindent nem tervezek neki,azt a gömb játékot akarom megvenni amibe a formákat kell belerakni,azzal szerintem el lesz egy darabig.mamáéktól kérünk etető széket,a család többi tagja is megkérdi úgyis mit vegyen,nekik ruhát fogok mondani.
2010. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell hűhót csapni,de nem kell egy vacakkal sem elintézni őt,mondván h úgysem ért még az egészből semmit..Mindannyian megajándékozzuk egymást-miért éppen a gyerek maradjon ki ebből??
2010. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%
Igenis fontos, hogy a gyerek is kapjon ajándékokat, egy 1 éves gyereket is megtisztelhetsz azzal, hogy igenis veszel neki nemcsak jeLkéPes ajándékot4ugyan miéRt vagy ajándékellenes?Mi a rossz abban ha veszek a fiamnak és a lánykámnak szép aJándékot karácsonyra.emlékszem amikor kicsi gyerek voltam én is nagyon vártam a karácsonyt, és igenis egy pici baba is tud örülni minden ajándéknak.És most itt nem arról szól a dolog, gogy több tízezret pazaroljunk el, hanem meg kell találni a megfelelő ajándékokat aminek örülhet egy egyéves baba is.Persze egy egyévesnek a legszebb a csillogó villogó fa, de úgy teljes szerintem a karácsony, ha vannak ajándékok a fa alatt.Olyan a karácsony ajándék nélkül,, mint a fa dísz nélkül.és egyáltalán nem nagy felhajtás ha valaki nagy felhajtást csinál a karácsonyból, hisz egyszer van egy évben miért ne engedhetnénk meg magunknak, hogy lázasan készülődjünk és tervezgessünk, hogy ki minek örülne a legjobban.ugyan miért pont az egyéves lánykámnak ne vennék normális szép ajándékot aminek örül.Persze az én lányom mindennek örül, még egy színes újságnak is.De azért adjuk meg a módját mindennek.Én pl. már hónapok óta gyűjtögetek a karácsonyi ajándékokra.Mi ebben a ROSSz???
2010. okt. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!