Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A családalapítást nem tartjáto...

A családalapítást nem tartjátok felelőtlen baromságnak kis hazánkban?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek 3 gyereke van. Nem élnek fényűzően: anyu munkanélküli, ő pedig szakmunkásként dolgozik, de nem keres sokat.


Kérdezem én?Miből fognak felnőni a gyerekek, ha ismerősömet kirúgják?


Ha nem fog javulni az ország helyzete miből fog megélni az a 3 gyerek 20 év múlva?


Véleményem szerint felelőtlenségnek tartmo a gyerekvállalást, ti hogy vagytok ezzel?


2010. aug. 11. 22:31
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
77%
A családalapítás felelőtlen baromság? Ha mindenki így gondolkozna, már rég kihaltunk volna.
2010. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%

Mi 5-en vagyunk, anyu munkanélküli, apu postás. A nélkülözés megtanított arra, hogy MEGBECSÜLJEM A MUNKÁT ÉS A TANULÁST! Sokszor jobban, minta az úri gyerekek!!! Most végeztem az egyetemen, nagyon jól keresek. Hazasegítek anyagilag a szülimnek a kissebbek miatt!!


A csoróság miatt nem lettem kevesebb!!


21/L

2010. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
72%

A nagycsaládosok nagyon sok támogatást kapnak, valami még ingyen is van.

Ne sajnáld őket, rengeteg családipótlékot kapnak, ingyen tankönyveket, ingyen menzakaja, családostól olcsóbb nekik a busz és a vonat. A nő anyasági segélyt kap ameddig a legkisebb iskolába nem megy.

2010. aug. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
91%
Van annyi magánnyugdíjpénztári befizetésed, hogy nyugdíjas orodban vígan elélhess belőle? ha nincs, akkor hallgass, mert ezek a gyerekek fogják fizetni a nyugdíjadat, meg törölgetni a fenekedet az idősek otthonában, elvinni a szemetet, kezelni a vízszolgáltatást, és még sorolhatnám. Ha most hirtelen senki se vállalna egyetlen gyereket sem, akkor 20 éven belül nagy szarban lennénk.
2010. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
88%

A nagycsaládosok kapnak ugyan segélyeket,de az messze van a rengetegtől. A gyerekek enni is kérnek,ruha is kell nekik, az iskola is pénzben van,erre a sgély meg a családipótlék nem elég.

Ahol több gyerek van,,ott megtanulnak takarékoskodni,nincs a gyereknek menő telója és egyéb feleleges holmija. Viszont tisztességes felnőtt lesz belőle,mert megtanulja,hogy mindenért meg kell dolgozni.

2010. aug. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
71%

Igen-igen!Az egyik előttem válaszoló(már pontosan nem tudom,hogy hányadik) írt valami olyasmit,hogy te csak ne is szóljál,mert majd mi fizetjük a nyugdíjadat,törölgetjük a seggedet az öregotthonba..stb.

Ehhez kapcsolódóan írnám,hogy mélyen egyetértek.

Lehet,hogy mi ketten még véletlenül összefutunk..és akkor nem cserélem ki a pelusodat.

2010. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
76%

*mert jól kifogom majd kérdezgetni minden öreget,ha öregotthonba fogok dolgozni:maga volt az,aki a gyakorikerdesek.hu-n olyat kérdezett,hogy:"A családalapítást nem tartjátok felelőtlen baromságnak kis hazánkban?"

És amelyik igennel válaszol,az leszel te.De jól megbánod.

2010. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

"Mi 5-en vagyunk, anyu munkanélküli, apu postás. A nélkülözés megtanított arra, hogy MEGBECSÜLJEM A MUNKÁT ÉS A TANULÁST! Sokszor jobban, minta az úri gyerekek!!! Most végeztem az egyetemen, nagyon jól keresek. Hazasegítek anyagilag a szülimnek a kissebbek miatt!!

A csoróság miatt nem lettem kevesebb!!"



Oké neked sikeresen alakult az életed, de mi lesz 20 év múlva?A te gyerekeid is tutira el fognak tudni helyezkedni pont úgy mint az anyjuk?


Mi van azokkal az emberekkel akik kőkeményen DOLGOZTAK, TANULTAK és ennek ellenére a Tesco-ban árufeltöltők?


Ők is nyugodtan vállaljanak 5 gyereket: mondván a csóróság miatt nem lesznek kevesebbek?

2010. aug. 11. 23:36
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
A családalapítás önmagában még nem felelőtlenség. Az a felelőtlenség, mikor valaki egymaga, vagy a párjaval alig él meg,hitelről hitelre tengődnek és ilyen helyzetben gyártják sorozatban a gyerekeket,remélve,hogy majdcsak segít valaki.
2010. aug. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

"Van annyi magánnyugdíjpénztári befizetésed, hogy nyugdíjas orodban vígan elélhess belőle? ha nincs, akkor hallgass, mert ezek a gyerekek fogják fizetni a nyugdíjadat, meg törölgetni a fenekedet az idősek otthonában, elvinni a szemetet, kezelni a vízszolgáltatást, és még sorolhatnám. Ha most hirtelen senki se vállalna egyetlen gyereket sem, akkor 20 éven belül nagy szarban lennénk."


Tehát te a "vállaljunk minél több gyereket, mert nekünk jobb lesz" fajta ember vagy!Ennek csak gratulálni tudok.

Ezt hívják barátom önzőségnek!Mert lesz*rod, hogy mi lesz azzal a pár szerencsétlennel felnőtt korukra csak neked legyen jó.Egy felelőtlen kölyök vagy!

2010. aug. 11. 23:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!