Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyerekének többször légzéskimaradása volt reflux vagy csendes reflux miatt?

Figyelt kérdés
Tehát bekerült a légcsövébe a visszafolyt béltartalom? Nálatok mennyi idő volt mire rendeződött?
2023. okt. 1. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt csak magamról tudnám elmesélni. Több perc mire egy kicsit rendeződik, a légzéskimaradás ideje meg több másodperc, nem egy-kettő.
2023. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bocsi rossz volt a kérdés. Az érdekel mikorra gyógyult meg a reflux, esetleg, hogy mitől. A babámnál többször volt légzéskimaradás.
2023. okt. 1. 20:48
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
A reflux nem gyógyul meg teljesen mivel egy krónikus állapot, csak tünetmentessé tehető, a táplálkozásra nagyon oda kell figyelni, meg nem szabad feküdni étkezés után, legrosszabb esetben gyógyszerek kellenek amik hosszútávon nem a legjobbak. A légzéskimaradás lehet apnoé is.
2023. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk tejfehérje allergia okozta a csendes refluxot. Teljes tej és keresztallergének kihagyása után megszűnt.

Ez csak egy tipp. Nálunk légzés kimaradás sosem volt tőle, csak maga a rwflux

2023. okt. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk születése után indult,légzéskimaradás nem volt soha,de 2-3x volt durva hirtelen köhögése ahogy liftezett neki. Csendes refluxa volt alapjáraton. Viszont volt más tünete ami miatt kiderült,hogy tejfehérje allergiás. Ahogy jött a diéta,stb. konkrétan azonnal elmúlt,lekopogom azóta se jött elő. Igazából azt mondták a hozzátáplálás is segített biztos rajta,viszont attól még megvolt neki,csak a mentes óta nincs. Azért érdemes megvizsgálni ezt a témát,orvos mondta,hogy attól volt?
2023. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4# Nálunk is ez hozta meg a javulást.

3# Piciknél előfordulhat krónikus állapot nélkül is,alkati sajátosság még akkor.

5# voltam.

2023. okt. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én nekem is van tejfehérje érzékenységem, ezért diétázok erre.


Glutén vagy más allergia okozhat ilyesmit?

2023. okt. 1. 22:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Glutén nem. De esetleg lehet nála a tejre keresztallergén is. Azokra is diétázil? Én lányom pl reagál a banánra, kókuszra, borsóra. Van aki a szójára, olajos magvakra stb.
2023. okt. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Remélem nem a kókusz.


Szóját, borsót, olajos magvakat nem nagyon eszem. De pont most rengeteg pisztáciát ettem, szóval attól lehet rosszabbodott.

2023. okt. 2. 07:47
 10/13 anonim ***** válasza:

A teljesség igénye nélkül:


Lehet banán, minden déligyümölcs, bármely olajos mag (napraforgóolaj, dió, pisztácia, mandula, mandulatej, kókusz, kesudió)

Sokan tünetelnek hüvelyesekre: borsó, lencse stb...


Nem könnyű, tudom :/

2023. okt. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!