Lujza vagy Liza?

Figyelt kérdés

2023. okt. 5. 00:57
A kérdező szavazást indított:
Lujza
Liza
63 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Lujza. Itt kb minden harmadik kislány Liza az elmúlt 2 évben.
2023. okt. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

Inkább milliomodik Liza legyen.

A Lujza annyira egy pejoratív, gúnynév számomra.

2023. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
2-essel értek egyet. A Lujza, valahogy ellenszenves az egész név, úgy ahogy van. A Liza se tetszik úgy kimondottan, de 1000x inkább azt adnám.
2023. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Liza, a Lujza nekem sem tetszik.
2023. okt. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Lujza!
2023. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagyok odáig a Lujzáért sem, de sokkal inkább, mint egy húszmilliomodik Liza, ami amúgy is nekem annyira idegen. Esetleg Aliz vagy Eliza, amit még mindig lehet Lizának becézni.
2023. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mindegy, mert mindenki le van pontozva, függetlenül attól, hogy melyik névre szavazott 😂
2023. okt. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Aliz,Zita,Lizett,Linettf-ha már itten sorolgatunk neveket. :):)


Énnekem amúgy a Lujza nagyon tetszik; de adnék még mellé valami modernebb második keresztnevet is. Becézni Lujzinak, Lulunak, Lulinak semmiképpen nem becézném. Lujzi esetleg alkalmanként, otthon, de mások előtt nem hívnám így; ha ezeket szokja meg a környezete; akkor felnőtt korára is rajtaragadnak ezek a nevek; ami nagyon zavaró lehetne ; mert felnőtthöz már egyáltalán nem illenek ezek a nevek; ráadásul a Lulu, Luli még ronda hangzásúak is számomra sajnos. :S


A Lujzi amúgy meg olyan név; nálunk is mondta anyám, de egyikünket se úgy hívják amúgy, hogy Lujza, tök más nevünk van ; szóval nekünk itthon is mondta anya, de csak úgy kedveskedve-vicceskedve. Szóval, asszem, azért érezhetik akár egyesek degradálónak; de amúgy nincs vele semmi baj; másik, hogy a Lujzát lehet, hogy öregesnek; vagy akár túl régiesnek vélik, és azért nem tetszik nekik; mert nem elég fiatalos; de szerintem amúgy fiatalnak is lehet jó; a másik , amiért nem tetszhet ; hogy szerintem sokmindenki arra van ráállva, úgy van beállítva, úgy érzi v ezt tapasztalta a környezetében; hogy a Lujzákat mindig Lujzizzák, és akkor ezt degradálónak, """"gagyinak"""" találják. Ezt a becéző-formát. Másik, hogy pl nemtom, volt a Lujza asszony a Vad angyalban; őrá nemtom, ki emlékszik, de az elején legalábbis mindenképpen, lehet, hogy olyan rideg volt, vagy esetleg annak mutatta magát, hogy első ránézésre nem annyira volt egy szimpi karakter, de őrá nemtom, a Gyakorizók közül mennyien emlékeznek. Voltak amúgy asszem olyan jelenetek , amikor a karakter szerethetővé vált; de amúgy nagyon jól ki lett találva; és nagyon jól meg is lett valósítva. Tehát lehet, hogy pl ebből adódóan is valaki rögtön egy kőkemény, akár vasszigorú emberre asszociál pl. Hogy nem feltétlen mindig a jó értelemben vett kőkemény; hanem akár kicsit negatív szinezettel is.


Meg még:D Egyszer volt olyan, hogy itt a közelben egy udvaron, egy anyuka kiabált a gyerekeinek mindig, amikor nem látta őket, de tehát az udvaron belül voltak; nem csavarogtak. :):) És akkor egyszercsak hallom, hogy ott a szomszédban egy nő ottan kiabál, hogy b.zi! XY ! (ez meg egy fiú keresztnév volt) És akkor nem értettem, hogy miért b.zizik; de gondoltam, hogy hátha ez a kisfia vezetékneve, mert valamelyik műsorban volt egy olyan csávó, akinek ez volt a vezetékneve. (Mondjuk én pl lehet akkor megváltoztattam volna Budaira, v Búzás(i)ra, vagy nemtom -ezt is gondoltam akkor, meg most is.) De aztán egy idő után kezdett gyanús lenni, hogy nem a gyerek vezetékneve ez. És akkor már gondoltam, hogy átkiabálok oda, a szomszédba, hogy miért kell (hangosan) b.zizni; hát nem teljesen mindegy, hogy annak az Xy-nevű embernek milyen a nemi beállítódása; hogy kihez vonzódik, miért kell őt hangosan, nyilvánosan így mutogatni rá, szídni, megkísérelni alázni mások előtt; jobb lenne, ha csak magában puffogna, mert senkit nem érdekel a b.zizása. És szóval akkor már azon voltam, hogy gondoltam, hogy átkiabálok, mert már percek óta b.zizott. Aztán egyszercsak a sok b.zizás közepette meghallottam; hogy LUJZI! Remek. Szóval akkor csak a kislányát sértegeti azzal , hogy nem hajlandó rendesen/normálisan kimondani nevét; amit amúgy ő választott neki. De addigra már kész voltam. Sok alkalomból egyszer volt képes kimondani a gyerekét normálisan. Amúgy azért voltak ott, mert a szomszéd szerelő, és áthoztak neki valami gépet, hogy szerelje meg, addig közben a gyerekek felfedezték az udvart.

2023. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*Először föl se tűnt, hogy két gyerekhang van ott, nem oda figyeltem; hanem az udvar egy zártabb részén fel-alá járkáltam, és elmélkedtem; aztán amikor az anyjuk egyszercsak kimondta normálisan a gyerek megszólítását; utána hallottam egy pici gyerekpárbeszédes susmorgást; szóval addig meg meg voltam győződve, hogy egy gyerek van ott; és azt meg nem tudtam; hogy az anyuka neki kiabált; vagy látott valakit az utcán, akit szídni akart.
2023. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*Ja és a Liza meg nekem kicsit külföldies, meg becenévszerű, de amúgy vállalható név az is, meg nem hangzik rosszul; amúgy alapvetően mind a két név jó; de én a Lujzát adnám.
2023. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!