Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adatok neki újra gyógysz...

Mikor adatok neki újra gyógyszert?

Figyelt kérdés

2. napja lázas a babám. Csak láza van semmi más, holnap megyünk orvoshoz. Telefonon beszéltünk, Doktor néni szerint a "3 napos láz" nevű betegség..

Nemrég Láza volt, kapott panadolt de csak hőemelkedésig viszi le. Azt javasolta az orvos hogy fel váltva kapjon 2 hatóanyagot. Ibuprofent és paracetamolt. Azt elfelejtettem meg kérdezni, hogy Mikor adhatok neki kúpot, ha előtte kapott panadolt? Vagyis mennyi idő teljen el?


2023. okt. 5. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi idős a gyermek? A hőemelkedésre ne adj lázcsillapítót.
2023. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ördögtől való a láz, egy bizonyos fokig, ideig. A láz maga nem betegség, a láz az immunrendszer működési reakciója a korokozokkal szemben. Kortól fugguen akár 38.5ig sem igényel lázcsillapítót a gyermek.


Saját tapasztalat, hagytuk kicait lázasan, sose csillapitom neki rögtön (amwddig a kozerzete is jó)

Így egy két nap alatt mindog tulveszelunk egy egy betegség periódust. Viszont volt amikor rögtön csillapitottuk, mert pont utaztunk, útközben voltunk. Na masnapra igaz semmi baja nem volt, de utána pár nap múlva megint lazasodott, közel 40fokra és két hét sem volt elegendő a teljes gyogyulashoz.

2023. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor adnék neki, ha épp ébren van és lázas (vagy nem lázas, de látszik, hogy pocsékul érzi magát), feltéve, hogy már legalább 4 óra eltelt a másik gyógyszer óta. Ha alszik, nem szabad fölkelteni se lázmérés, se lázcsillapítás miatt (kivéve, ha az orvos az adott gyerek kapcsán mást mondott, ez átlagos babákra és gyerekekre vonatkozik). Igazából a lázcsillapítás egy közérzetjavító intézkedés, semmi baj nem lesz belőle, ha nem kap lázcsillapítót, azon kívül, hogy pocsékul fogja érezni magát esetleg (de kisgyerekeknél ez se mindig igaz - én sokszor nem adtam semmit a fiamnak, mert a gyógyszerbevételt utálta, lázasan viszont nem szenvedett, hanem simán extra jól aludt).
2023. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 4-6 órának kell eltelnie ha váltod a különböző hatóanyagot. Én is úgy gondolom, hogy nem baj ha lázas. 38,5-ig nem is szoktam semmit adni, de ha jól emlékszem babakorban rosszabbul viselte a lázat és akkor adtam kisebb laznal is lázcsillapítót.
2023. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
7hónapos. Természetesen nem akartam hőemelkedésre gyógyszert adni, sajnos beigazolódott a gyanúm, 39,7volt nemrég végbélben a láza.
2023. okt. 6. 00:13
 6/11 A kérdező kommentje:
Mi a teendő ha 38 alá nem viszi le a lázkúp sem?
2023. okt. 6. 00:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi mint írták elég 38.5 ig ha lemegy.

Az én dokim 3 hatóanyagot mondott 2 óránként váltva, de így sosem kellett adnom, 2 hatóanyag 3 óránként elég volt.

2023. okt. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 38 fokkal már meg kell elégedni ilyen esetben. Az pedig, bocsi, számomra nem volt egyertelmű, hogy hőemelkedésre nem akarsz neki lázcsillapítót adni, mivel megjegyezted hogy csak addig viszi le, és kérdés volt, hogy mikor adhatod neki a másik hatóanyagot :) Ezért mondtam, hogy ne adj. Félreérthettelek.
2023. okt. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő ha 38 alá nem viszi le a lázkúp sem?"


Nem az a lényeg, hogy hány fok. Tökmindegy. Nem lesz baja a láztól, a magas láztól sem. Akkor se lesz baja, ha egyáltalán nem adsz lázcsillapítót.


Ha még mindig rossz a közérzete, akkor amint lehet, adjál neki egy újabb adag lázcsillapítót, ennyi. Ilyenkor nagyon jó a másik hatóanyag, mivel azt hamarabb adhatod. Ha mondjuk 40 fokról lement 39-re, és már úgy látod, hogy jobban is van, nem szenved, akkor nem muszáj adni neki (átlagos gyerekre értve, ha valamilyen alapbetegség miatt az orvos mást mondott, akkor az ő javaslatát kövesd).


Régebben azt gondolták, hogy a láz veszélyes, meg káros, szívbetegséget okoz, meg kicsapódnak a fehérjék ha túl magas, sőt hogy a láz okozza a lázgörcsöt. Ma már tudjuk, hogy nem, és úgy tűnik, a lázgörcs sem előzhető meg lázcsillapítóval, mert azt nem a láz, hanem a betegség okozza. De nem minden orvos hallott még, vagy hiába hallotta, ragaszkodik a régi elképzelésekhez. Igazából a lázcsillapítástól se lesz baja, nem lassítja a gyógyulást. Annyi, hogy az alvó gyereket ne ébreszd föl ilyesmi miatt, mert az alvás nagyon is hasznos a gyógyulás szempontjából, és hát tudjuk, hogy egy beteg gyerek milyen nehezen alszik el néha.

2023. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm rosszul fogalmaztam mert már 2 napja nem alszok

Ma voltunk gyerekorvosnál, vírusos fertőzés a diagnózis.

És azt javasolta amit ti is


Köszönöm mindenkinek a hasznos infót

2023. okt. 6. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!