Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A gyógyszerésznek joga van...

A gyógyszerésznek joga van elkérni a személyi igazolványomat, ha elmegyek a saját gyógyszeremért? Arra hivatkozott, hogy ezek bizalmas adatok. Bizalmas adat az, hogy én pajzsmirigy-hormont szedek?

Figyelt kérdés
Ha vény nélkül kapható D vitamint vásárolnék például, akkor is elkérné a személyimet?

2023. jan. 2. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Személyi taj kártya ezeket kérik, joga van.
2023. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Melyik jogszabályban van ez? Eddig úgy tudtam, hogy csak bizonyos hatóságoknak van joguk elkérni a személyit.


Az, hogy a gyakorlatban egyesek kérik, még nem jelenti azt, hogy joguk van ehhez. Ha mondjuk valami nagyon erős fájdalomcsillapítót váltana ki az ember, még csak-csak érthető lenne, de egy gyakori gyógyszernél miért? És ha Rozi néni kiváltja a Letroxomat, akkor mi van?

2023. jan. 2. 14:49
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagy értékű gyógyszerek rész

2023. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig úgy tudtam, hogy csak bizonyos hatóságoknak van joguk elkérni a személyit."

Ezt felejtsd el. Rengeteg olyan szolgáltatónak jogszabályi kötelezettsége nemcsak az okmány alapú azonosítás (pl. személyi jogosultság igazolásához a postától kezdve a futárszolgálatokon át egy random boltig ami csomagátvevő pontként üzemel), de például pénzüggyel és jogügyletekkel kapcsolatban még másolatot is kell készíteniük és tárolniuk X évig (pénzmosás és terrorizmus finanszírozása elleni védekezés részeként például közjegyzők, ügyvédek, bankok, ékszerkereskedők stb.).

Engedd el ezt a "csak rendőr kérheti el az okmányomat, más nem igazolhat" tévhitet.


A kérdésben ott a válasz: "A gyógyszerésznek joga van elkérni a személyi igazolványomat, ha elmegyek a saját gyógyszeremért?" - Hogyan akarod hitelesen igazolni hogy azok a te gyógyszereid, ha nem egy hivatalos okmánnyal?

2023. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ágyhoz vagyok kötve, párom váltotta ki a fogamzásgátlómat felhőből, percekig nézegette a személyijét a gyógyszerész nő, hogy neki azt el kell kérnie.

Hogy mit nézett rajta, az nem derült ki, mert lakcímkártyát pl nem kért hozzá, amiből kiderült volna, hogy együtt élünk, és nem randommarinéni helyett van ott. :D Szóval így nem igazán értette ő se, én se.


Ami a viccesebb, hogy előtte pár nappal meg a vérhigító injekcióimat váltotta ki, ami egyrészt drágább, másrészt jóval speciálisabb és "veszélyesebb" gyógyszer, szóval ha ellenőrizgetni kell, annál jobban elhittem volna... de ott meg nem kellett semmi, és még meg is nyugtatták, hogy fizethet az egészségkártyámmal is, mert bent vagyok a rendszerben, így nem gond.

2023. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
Csak akkor kérheti el a személyidet, ha vényt váltasz be. Főleg ha támogatás van a kiváltandó gyógyszeren. Egyébként c-vitamin meg a Hunyadi János víz vásárlásánál nem kérheti.
2023. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Vény nélkülinél nem kérik.


Vélem, hogy elektronikus recept volt, nem papíralapú; az EESZT-be volt feltöltve, eReceptként. A kiváltáshoz szükség van a TAJ számra (ehhez nem szükséges a kártya, elég bemondani, vagy bármilyen papírra feljegyezve bemutatni; mert nem lehet, hogy más váltja ki).

Továbbá szükség van érvényes, személyazonosításra alkalmas okmányra, hogy tudni lehessen, ki váltotta ki. eRecept esetén az is kell, hogy az ott felhatalmazott jogosult legyen a kiváltó; ehhez kell a személyi.


Az meglep, hogy nálad nem fordul elő akár sok olyan eset, amikor messze nem hatóság számára kell bemutatnod személyazonosító okmányt.


Én egy kis, egyszemélyes gyógyszertárban váltom ki a vérnyomáscsökkentő gyógyszerem, régi személyes ismerősöm a gyógyszerész, mégis mindig leteszem a pultra a TAJ kártyát és a vezetői engedélyem; ezekre szüksége van. (Személyazonosító igazolványom nincs, külföldre nem járok, a vezetői engedély mindenhol jó: rendőrségi igazoltatásnál, bankban, választáskor, postai küldemény átvételekor, feltöltőkártyás mobil adategyeztetésnél, szerencsejáték regisztrációnál stb.)

2023. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne joga? Persze mivel nem hatósági személy, neked meg jogod van nem odaadni, amire válaszul neki pedig joga van megtagadni tőled a kiszolgálást.
2023. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

3-as: köszönöm, ez nagyon korrekt válasz.

Én NEM nagy értékű gyógyszert váltottam ki, összesen 11 ezer forint volt.


Úgyhogy nem volt jogos.


Megjegyzésem: ez a kormány lassan már azt is előírja, hogy mikor mehetek pisilni. Általában életet megkeserítő és megnehezítő rendeleteket hoz, mindezt azzal az "alappal", hogy a szomszéd országban háború folyik.

2023. jan. 3. 05:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, hogy mennyit fizettél, hanem a tb támogatás nélküli ára. Lehet, hogy valamire csak 200 forontit fizettsz, de 25 ezer a teljes ára.
2023. jan. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!