Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a babája/...

Van itt olyan akinek a babája/gyereke hajlamos volt a könyökficamra?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok kenődve. Kislányommal már 3x jártuk meg 2 év alatt a traumatológiat az úgynevezett "Nursemaid's elbow" miatt. Mondta az orvos bent hogy ez 1-5 éves gyerekeket érint és vannak akik hajlamosabbak rá, de hogy ki fogja nőni.


Az első eset óta figyelünk rá hogy a karjánál még játékbol se rántsuk meg sohasem és esésél is figyelünk rá hogy a hóna alatt legyen megfogva, mégis már 3x jártunk így....ma volt a 3. eset amikor nem is balesetben történt a dolog (az első 2 eset játék közben történt) hanem ő ahogy forgolódott bohóckodott a kanapén egyszer csak iszonyatosan sírni kezdett és láttam hogy nem használja a karját. Tehát már az se kellett hozzá hogy bármi húzó erő történjen...:( nagyon megviselte őt is meg engem is.


Igazából csak azt szeretném kérdezni hogy más is van akinek a gyereke hajlamosabb volt erre? Vagy csak mi vagyunk ilyen "szerencsések"?


Illetve van valami amivel kicsit meg lehet erősíteni neki az ízületet? Babának is hypoton volt plusz lazabbak az ízületei az átlagnál, jártunk gyógytornara is emiatt.


Köszönöm ha elolvastad . :)


2023. okt. 7. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakori egyébként. Kislányomnak ugyanez volt. 16 hónaposan, Szenteste előtt a a Bethesdában éjszakáztunk, mert kificamodott a könyöke. Majdnem elesett és én meg rosszul kaptam ösztönösen utána.. először féktelen ordítás,majd nem emeli a kezét…

Majd utána számtalanszor ugyanúgy előfordult márcsak sima öltöztetés után is, ha mondjuk kirántotta a kabátból.

Ma már 5 éves, nem fordult elő kb egy 1,5 éve..valószínű kinőtte

2023. okt. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nekünk azt mondta az orvos, hogy nincs ellenszer, majd kinövi.. így is lett
2023. okt. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És nálatok is mindig ügyelet lett a vége a kalandnak? Kicsit megnyugtattál most. El voltam kenődve miatta hogy én csinálok rosszul valamit. :(
2023. okt. 8. 07:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislányát a tesója húzta, attól lett a ficam. Utána a keresztanya fogta a kezét séta közben és úgy. Kinőtte, már nagylány.
2023. okt. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem alapból tényleg van olyan, akik erre hajlamosabbak.

Én kb porcelánbabaként vigyáztam a kislányomra, mégis előfordultak ilyenek… kivédhetetlen, főleg úgy hogy kb sokszor hozzá se értem a karjához, ha rosszul mozdította már kificamodott

2023. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kellett mindig ügyeletre menni, kétszer voltunk kb
2023. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor te tetted neki vissza? Vagy magától ugrott vissza?
2023. okt. 8. 09:03
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Igazából vártam mindig egy kicsit, hogy visszaugrik-e magától.

Volt hogy nem tudtunk vele rögtön elindulni egy ilyen eset után. Nyilván lógatta, majd azt vettem észre, hogy kis idő múlva ugyanúgy használta azt a kezét is, így nem mentünk be az ügyeletre… szóval lehetséges magától visszaugrott neki, vagy olyan nagy mértékben nem mozdult ki onnan már ugye a későbbiekben, ahogy idősödött és így magától visszaugrott

2023. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok miért pontoztatok le, a kislányom jelentem 5 éves már és kiválóan tudja használni a kezét…
2023. okt. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le. Nem tudom ki volt. :(
2023. okt. 15. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!