Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja egy babának ha nem...

Lehet baja egy babának ha nem életkorának megfelelő tápszert kap?

Figyelt kérdés

Beszélgettem a szomszéddal, miközben a pincéből szanáltam a lejárt, nem használt baba dolgokat.

Ő meg elmondta, hogy semmit nem dobnak ki, a szokásos no waste-es dolgok enyhén túltolva.

S ekkor mesélte, hogy amikor megszületett a babája, akkor vett egy újszülőtteknek készült kecsketejes tápszert, arra az esetre ha nem lenne elég teje.

Most 9 hónapos a gyereke és egy nap egyszer azt adja neki, hogy fogyjon, mert senkinek nem kellett, és túl drága volt ahhoz, hogy kidobja.


Nem értek a tápszerekhez, sosem kellett használnunk, ezért nem tudom, hogy így lehet ártani egy babának?

Vagy max átmegy rajta?


Nyílván mindenki úgy spórol ahogy akar...csak na, nem tudom, hogy ezzel a nagy no waste életmóddal árt-e a babájának vagy sem.


2023. okt. 8. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem árt, az újszülött tapszerben kevesebb ásványi anyag, vitamin van, hogy kisebb babának megfelelő legyen. Ha napi 1 étkezés újszülött tápszer és a többi 5 korának megfelelő tápszer semmi nem fog történni és gondolom már ételt is eszik. Én inkabb elajandekoznam valakinek, de nem hiszem, hogy árt vele.
2023. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyobbnak ad,újszölöttnek valót,mi baja lenne?
2023. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baja nem lesz, de nem szép dolog más életében turkálni.
2023. okt. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hármas hozzászóló, nem tudom, ezért kérdezem :)

Az én gyerekemnek soha nem volt szüksége tápszerre, ezért nem ismerem a működésüket, hatásukat a baba szervezetre :)


Olyanokra gondoltam, hogy bánthatja esetleg hasát, mivel ő sem evett soha tápszert, vagy hasonló dolog.


Amúgy igen, eszik rendesen a kisbaba.


De köszönöm a válaszokat :)

2023. okt. 8. 14:53
 6/13 A kérdező kommentje:

Miért turkálnék más életében? A szomszédom magától kezdte mesélni ezt a dolgot, én pedig nem oktattam ki, nem kezdtem magyarázni a saját gondolataimat, és nem is tervezem.


Csak mivel tápszerben teljesen tájékozatlan vagyok, így gondoltam itt járok utána, és olyanoktól érdeklődöm, akik jártasabbak ebbem a témában.


Pusztán abból indultam ki, hogy ugye a rendes ételek is okozhatnak gubancot, ezért gondoltam, hogy esetleg a tápszer is.

2023. okt. 8. 15:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nincs. Én egyes tápszert adtam 15 hos korig. Kicsit kevesebb a kalóriája, de nincs jelentősége, a gyerek evett rendesen mást is
2023. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég csak összehasonlítani egy 1-es és egy 3-as tápszert.

Semmi olyat nem tartalmaz az 1-es, amit a 3-mas ne tartalmazna, csak kisebb adagban.

Fordítottan lenne probléma, de az is csak maximum tartós fogyasztással.

2023. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 ***** válasza:
100%
3 éves koráig ette a gyerekem a hummana baby fit csecsemőtápszert.Semmi mást nem fogadott el.
2023. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha kizárólag azt enné. Valamint kicsinek nem adnék nagyoknak szántat.


Amúgy sokan sütihez használják.

2023. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!