Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtál már gyermekednek olyan...

Adtál már gyermekednek olyan bébiételt/italt, ami nem pont az életkorának "megfelelő"?

Figyelt kérdés

Kicsit bajban vagyok, nem tudom mit adjak a 9 hónapos kisfiamnak? Pár napja nem akar szopizni egyáltalán (reggel és este szopizott csak) aztán ma reggel megjött - talán ez a baj, nem tudom. Kérdeztem a gyerekorvost, hogy most irassak tápszert? De azt mondta, hogy amilyen jó húsban van a kisfiam (kislányom 1 éves elmúlt, mikor ekkora súlya és hossza volt) és olyan fejlett, hogy neki már nem kell tápszer. (mosnjuk azért adtam neki, voltak itthon termék minták, de köszönte szépen, nem...) Adjak tejpépet. Szóval adok neki, meg folyékony tejpépet is, csak az egy picit drága, szerintem. És ugye van a Nestlé-nek egy tejitala, de az csak 1 éves kortól van. Mondjuk kislányom 11 hónaposan itta, védőnő és doki jóváhagyásával. Árthatok vele, ha most kapna? Vajon? Igazából csak reggel kéne, hogy Ő is beszálhasson a reggeli iszogatásba: Apa, anya kávé, lányom kakaó, ő meg inná a kis tejitalát :)

Szerintetek?



2012. júl. 13. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Próbáld a szoptatást, általában két nap után megint minden a "régi". Megváltozik az íze olyankor, sok babát ez zavar.

Amúgy szerintem 11 hónaposnak nem probléma az egy évesnek való innivaló.

2012. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem előtte még próbáld meg a 3-as tápszert, azok ízesítettek, 10 hónapos kortól vannak, nem drágák.

én a nestélt 14 hónapos korától adtam, az már szinte olyan mint a tej, a tejfehérjét nem igazán bontják szét benne, viszont hozzáadott vitaminokat tartalmaz, igazából ettől különbözik csak a sima tejtől

2012. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A tejital sem jobb ízre, mint a tápszer, és nem is olcsóbb, sőt. ezért én tápszert adnék még neki.

És ő is inná, vannak ízesítettek is. Ja. és amúgy az sem biztos, hogy az 1+ -os meginná.

A fiam a tápszereket sem, és a tejitalokat sem issza meg.

Pedig próbáltam már több félét.:)

2012. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Tejpép akkor inkább .
2012. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Vagy ízesített tápszer,a hogy itt írják, csak mi azt sosem próbáltuk, én egyből áttértem a tejpépre. De lehet próbálgatni, azért van ennyiféle!:)
2012. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De a tápszerek olyan nagy kiszerelésűek...mi van, ha "mellé nyúlok" aztán az sem ízlik neki???? Mert ha a teijital sem fogy, azt megissza a kislányom, de a 2,5 évesemnek nem akarok tápszert adni (ha megmaradnak) :) Bocsánat, ha túl "kötekedőnek" tűnök, de tényleg olyan bénának érzem magam - lehet a hülye menstruáció máris bezavar :)

Szóval mindenképp kell neki valami "tejes" az tuti, de nem tudom, hogy mi..... Valahogy a tejital a szimpi, azt a lányom is nagyon szerette, de ártani nem akarok neki.... Mondjuk eszik már joghurtot, túrót is.

2012. júl. 13. 13:16
 7/10 A kérdező kommentje:
Na most akkor megint egy "jó" kérdés: tejpépet inni????? Én mindig csak sűrűn, uzsonnára vagy vacsira adtam.....
2012. júl. 13. 13:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem adnám neki. Pár héttel, 1 hónappal előbb igen de 3 hónap még nagyon sok egy ilyen kis gyereknek.


Tejpépet adnék neki, aztán 2-3 hónap majd csatlakozik a családhoz a reggeli "ivászaton" :-)

2012. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!! Senkit NEM pontoztam le, mindenkinek zöld kezecskét nyomtam....
2012. júl. 13. 21:52
 10/10 Izoldaaa ***** válasza:
Szerintem a tejpéptől még jobban fog hízni. Én azt egyáltalán nem adok az én 9 hónaposomnak, mert ő is nagy súlyú baba. Mi tápozunk és ő is 3 napja sztrájkol. Már este sem fogadja el a cicit. Úgyhogy marad a táp. Mondjuk én szerencsés vagyok, mert eddig minden fajta tápot megevett.
2012. júl. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!