Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen biztonsági intézkedések...

Milyen biztonsági intézkedések szükségesek itthon, mielőtt elindul a baba?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi semmit nem csináltunk,csak annyit,hogy a szekrények ajtaját megcsináltuk,hogy ne tudja kinyitni

Most már szalad,a kandalló elé tettünk racsot,nemhogy megegeti magát

2023. okt. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes a falhoz rögzíteni a szekrényeket, magára ne borítsa (5 percre nem nézel oda, már hintázni fog a szekrényajtón és felmászni a polcokon, és nem nagy wasistdas egy L-vassal odacsavarozni).


Gondolom már most sem tartasz alacsony polcon veszélyes vegyszert, de ha igen, akkor itt az ideje magasabbra tenni.


Eleinte valószínűleg nem fogja tudni a kilincseket nyitni, nekünk egy ideig zárni kellett kívülről a wc ajtót, mert kedvence lett a fiamnak a wc kefe.


Konnektorok, hosszabbítók bizonyára le vannak már dugózva. Én azt is ledugóztam, ahova be van dugva valami (a Rossmannban vettem olyan konnektorfedőt, amit a villásdugóval el lehet fordítani, ha kihúzod, visszaugrik a fedlap és elzárja a lyukakat).


Lépcsőt, vagy ha van más veszélyes hely, ráccsal elzárni. Létezik kapus változat, de mi simán átlépkedtük.

2023. okt. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amerikai konyhas nappalink van, tehat a konyhabol nem tudom kizarni a gyereket. A vegyszereket,amiket a mosogato alatt tartottam, hiaba raktam gyerekzarat, inkabb atpakoltam egy felsobb szekrenybe. Ahol veszelyes dolgok vannak vagy csak nem akartam, hogy pakoljon, ott mindenhol zar van.

Termeszetesen, mert ezen az oldalon allandoan felmerul, tanitjuk a gyereket, hogy mit nyithat vagy nem nyithat ki, de mivel meg csak 11 honapos, ezert nem varok el tole tul nagy megertest es szamomra jobb a bekesseg.

Igy is szokta rangatni a lezart szekrenyeket, ha egy masodpercig nem figyelek.

Nagy konyvespolcot a falhoz rogzitettuk, kabeleket, hosszabbitokat elrejtettuk, atpakoltuk, atrendeztuk, ne ferjen hozza semmihez.

Lepcso nincs, racsot nem raktunk sehova, de a bejarati ajtot, habar meg nem eri el es nem tudna kinyitni, de zarjuk es a kulcsot a zarbol mindig kivesszuk. Nem baj, ha ez rutin lesz, ugyan kertes hazban elunk, de nem szeretnem, ha ugy menne ki, hogy nem tudok rola.

Van egy benti kutyank, az o kajas cuccait kiraktuk az eloszobaba, az ajtot mindig becsukjuk. A kutya jelez, ha ki akar menni enni-inni-udvarra, szerencsere. Muszaj volt, mert a kajajat ette (volna) es a vizeben “furdott” a gyerek 😂


Kb ennyi.

2023. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még nem jár, hanem kúszik, mászik. Egyelőre a virág cserepeket kellett elraknom mert állandóan földelni akar. A sarkokra sarokvédőt és konnektorokba raktam dugót mert van lent is. Ha jobban pakol a vegyszereket elpakolom.
2023. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden bútor a falhoz van rögzítve, az alsó konyha szekrényeken gyerekzár van. Mivel van lépcső a lakásban, annak az alján és a tetején rács van. Valamint a macskák miatt szintén ráccsal van leválasztva az előszoba és az abból nyíló fürdő (alom, víz, szárazkaja).
2023. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.en nem írtam a konnektorokat,mert nekünk alapból már a baba születése előtt is be volt dugva amit nem használunk.

A tisztítószereket sem írtam,mert azokat a kamrában tárolom polcon,amit nem ér el,meg amúgyis mindig zárva van az ajtaja.(szuletese előtt is így volt)de igen,ezeket el kell rakni,a konnektorokat dugozni.

2023. okt. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Porcelánokat, cserepes virágokat magasabbra tettük. Olyan terítőket tettünk fel, melyeknek nincsen lelógó szélük, amiket meg tud húzni.
2023. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elpakoltam a törékenyebb tártgyakat amit elérne,zárható szekrénybe vannak a tisztitószerek,fiók zárat tettünk az evőeszközös fiókra.

Ez egy pici lakás nem kellett sokmindent csinálni de kandalló elé rácait tettük és a szoba ajtón is van rács nehogy garázdálkodjon.

Nagyon meglepő miket tudnak alkotni a babák.

2023. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a falhoz rögzítést már az alacsonyabb, pl. derékig érő szekrényeknél is érdemes megfontolni, ha nem elég szélesek. Hallottam egy esetről, hogy az IKEA visszavont egy cipősszekrényt, miután meghalt egy kisgyerek (magára borította, azzal hogy simán kinyitotta az ajtót).
2023. okt. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!