Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok hosszabb időt kinn...

Szoktatok hosszabb időt kinn tölteni babátokkal az erkélyen? Milyen biztonsági intézkedések mellett?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, és nagyon hiányzik a kert. Családi házban nőttünk fel a férjemmel. Olyan jó lenne minél többet levegőn lenni a lányunkkal, de ha lemegyünk, a babakocsizáson és a hintázáson kívül nem sok mindent tudunk csinálni.

Az erkélyünk viszonylag nagy, keskeny, de hosszú. A korlát vastag zártszelvényekből van, alul az a nagyon erős fajta biztonsági üveg van. Semmilyen résen sem fér ki. Van pár növény a földön, amit elér, de az elpakolható.

Veszélyes ötlet, ha délutánonként, amikor már nem süt oda a nap, kimegyünk együtt egy plédre játszani? Amúgy aktívan mászik, feláll, felügyelet mellett imád az utcára nézelődni, rendszeresen sikongat a járókelőknek.

Kivinném a játékokat, könyvet, mászhatna is, és levegőn van, nem idebenn. Sétálni uzsonna után szoktunk menni.

Kapott már picike medencét is, abban fürdetnétek?

Csak és kizárólag erős felügyelet mellett ugye nem veszélyes?


2012. jún. 8. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

medencében nem fürdetném, de pancsolni pancsolhat benne. mondjuk erre jó az erkély, de akkor délelőtt, mikor odasüt a nap :)

én nem vittem így ki az erkélyre, hogy ott másszon. betettem a babakocsiba 2 nagy pokrócot és mentünk az első parkig, ott kiterítettem és órákat elvoltunk :)

de persze lehettek az erkélyen ha biztonságos és nem hagyod ott

2012. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ne nagy medencét képzelj, kisebb, mint a babakádunk. :-)
2012. jún. 8. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ugyan teraszunk van, az kicsit nagyobb, de tavaly nyáron nagyon sokat voltunk kint (idén már jár, és nem marad meg egy helyben).

Volt nekünk is pici medence (kb. mint egy lavór), abban pancsikolt. Imádta. Meg én is, mert levegőn voltnk, de nem kellett a 40 fokban sétálni.

2012. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk minden az erkélyen van, nekünk az az "udvar". :)

Van homokozója, van medencéje, krétatáblája, szóval az egész erkély egy játszóház.

Lányom tavaly is imádta, akkor volt 8-9 hónapos, és most is imádja! Az az első, hogy reggel egyből ki kell menni az erkélyre, nagyon szeret ott lenni.

Sehol nem fér ki ő sem, biztonságos mindenhol az erkély.


Persze ettől még mi is kimegyünk sétálni, de múltkor kint szakadt az eső, mi meg a fedett erkélyen jót játszottunk...


Ha biztonságos az erkély, akkor nem kell aggódnotok. Ha a babádnak az erkélyen tartózkodással örömet tudsz okozni, akkor ne filózz rajta. Mi egy szuper kis játszótérré alakítottuk, és úgy látom ez tök nagy élmény a lányomnak.

2012. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hű, megnyugodtam. Totál felelőtlennek éreztem magam, amiért egyáltalán eszembe mert jutni.

Egyébként valamivel le van nálatok takarva a korlát? Én gondolkodom, hogy kellene, mert elég közel van a szemközti ház, szintén azoknak az erkélyei, nem akarom, hogy belássanak, meg az utcáról is simán fellátni a másodikra.

2012. jún. 8. 11:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs letakarva, de megteheted, hogy valamivel te letakarod. Igazából úgy csináld, ahogy kényelmes nektek, és akkor tuti te is és a babád is élvezni fogja.
2012. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha ott vagy vele, miért lennél felelőtlen? Védd a naptól és érezzétek jól magatokat! Tavaly még nem volt erkélyünk, a szobában meg a konyhában pancsolt a legnagyobb melegben a babakádban, idén amint biztonságossá tesszük a kis erkélyünket, kitelepülünk mi is!:-)
2012. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!