Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktatsam le a tv ről?

Hogy szoktatsam le a tv ről?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon elszúrtam... :( Sokat vagyunk egyedül itthon a most már 20hónapos kisfiammal.Nem ő az egyedüli gyerek ,nekem ugye ugyanúgy főzni mosni takarítani kell...kisebb volt a gyerek és bekapcsoltam neki a mesét szépen le is kötöttem ,tudtam csinálni a dolgom.Már most ott tartunk ha nem megy az amit szeretne nyafog ...sír...jóformán sehova nem tudunk így menni :( nem nézi egésznap elég ha csak hallja néha ránéz de ugyanúgy játszik.de ha lekapcsolom jön a nyafi...nem első gyerek..de így még nem voltam ,és tudom hogy én voltam a bolond .

2023. okt. 26. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kikapcsolod es nem engedsz a hisztinek, akarmennyire nehez is. Menjetek ki tobbet setalni, udvarra, akarhova, az elteri a figyelmet egy kicsit.

Lehet, hogy mire feloltozteted es “kirangatod” foldhoz vagja magat haromszor is, de hidd el, megeri tobbet kimozdulni. Nem kell, hogy most konkretan idore menjetek programozni, csak menjetek ki a levegore.

Sajnos ezt meg kell harcolni, de te vagy a szulo, neked kell meghuzni a hatarokat.

2023. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kikapcsolod és kibírod. Majd megunja
2023. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerős a helyzet, nekem egyáltalán nincs segítségem, így takarítás közben szoktam a gyereknek mesét berakni. Csak sajnos ilyenkor elkezdi követelni másnap.

Minden alkalommal nálunk kb.4 nap kell, mire "leszokik" róla megint. Abból az első kettő, elég kemény. Csak úgy tudom kivitelezni, hogy olyankor egész nap vele foglalkozom, játszunk otthon, kimegyünk sétálni, könyvtárba viszem (azt nagyon szereti), úgyis előző nap nagytakarítottam, mostam, max egy ebédet kell összeütni. Addig ha nagyon kínlódik, alternatívaként zenét rakok be neki, vagy vmi hangoskönyvet, hangjátékot. Lényeg, hogy képernyőt ne nézzen. Pár nap után már nem is kéri.

De sajnos ez ilyen körforgásban megy nálunk, mert utána egy hét múlva megint úgy jön ki, hogy "muszáj" lekötni mesével amíg dolgom van.

2023. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz...akárhova megyünk,vásárlás,séta,akármi végig a nyafi megy.multkor csak úgy volt el séta közbe hogy énekeltem a kedvenc mese dalát ..😟
2023. okt. 26. 09:02
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
És akkor csodálkozunk, hogy nem normálisak a gyerekek.. Hogy nem tud megulni 3 percig, nem hallgat végig egy olvasott mesét, nem tud játszani, nincs fantáziája. Az oviban pedig kinlodhtanka majd vele. Régen is főztek az emberek mikor nme volt tv. Van más jatek..minsen lekotne, ha nem lenne neki már babaként a villogó szar nyomva.
2023. okt. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez így van ,én tudom hogy elb******M.
2023. okt. 26. 09:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem volt egyszerű sajnos,sokáig depresszióm is volt..nagyon idegelt hogy mindjárt itthon vannak nincs ebéd ..tele a szennyes mosni kell stb..hol ott senki nem szólt semmiért..mindent koszosnak láttam ..nagyon rossz volt
2023. okt. 26. 09:29
 8/10 anonim válasza:

Szerintem az alap probléma a TV gondolata, azaz a folyamatosan ismétlődő teljesen hülye mesék, amik csak butítják a gyereket, a végtelen reklámok, az agymosás. Nálunk már jó ideje nincs Tv, és abszolút semmi negatív következménye nem volt. Ha mesét szeretnének nézni számítógépen bekapcsolok egy normálisat, és amikor vége kikapcsolom. Nincs probléma abból, hogy "Jaj, de csak még egyet, mert már elkezdődött!"

Ha ez nem opció, akkor egyszerűen többet kell vele foglalkozni. Több idő a játszótéren, szabad levegőn, társasjátékok, Puzzle, és ami talán az egyik legfontosabb: sok olvasás nekik. Ha ez megvan, majd előbb-utóbb ők is elkezdik maguktól, ami szintén időtöltés, csak ezúttal önállóan. Akár "főzhettek" is együtt a gyerekkel, bár ez inkább picit idősebb korban.

Ennyi idősen még nem túl késő, csak több energiát kell belefektetni. Ne engedj neki, meg kell tanulnia a NEM szót. Kellenek a szabályok, de ez nem a tiltást és teljes elzárást jelenti.

2023. okt. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2023. okt. 26. 13:06
 10/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek☺️egyik napról a másikra nem kellett a tv 3.napja nem megy☺️a gyerek ki van cserélve☺️🥰
nov. 8. 18:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!